Nawigacja

 • Urodzinowa Kawiarenka Literacka

  27.11.2015

  Dzisiaj w naszej bibliotece obchodziliśmy 10 urodziny Paulinki Pituły. Z tej okazji nasze dyżurne, z pomocą mam i babć oczywiście, upiekły przepyszne ciasta, przygotowały baloniki, nakryły stoły. Oliwia Chrebela zaprezentowała ulubioną książkę - "Koszmarnego Karolka", a pani Beata przeczytała jej fragment. Zapraszamy chętnych do organizowania urodzin koleżankom i kolegom oraz prezentowania swoich ukochanych książek.

  W tajemnicy możemy Wam powiedzieć, że w poniedziałek otworzymy uroczyście paczkiz Książkami Naszych Marzeń i rozpoczniemy przygotowanie ich do wypożyczeń, czyli - wpisywanie do księgi inwentarzowej, pieczętowanie, nadawanie numerów, opracowywanie kart katalogowych, kart książki oraz okładanie. Po tych wszystkich "zabiegach" bibliotekarskich książki trafią do Waszych rąk i mamy nadzieję, że będą cieszyć  i zachwycać, i że nie będą stały na półkach, lecz cały czas "krążyły" wśród czytelników.

 • Uroczystość ślubowania klas pierwszych

  10.11.2015

   

  Dnia 10 listopada 2015 r. w sali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Na uroczystości gościliśmy pana Leszka Michalaka, Burmistrza Miasta Żarów oraz panią Anitę Kusio ze SKOK-u. Licznie przybyli również rodzice i dziadkowie uczniów.

  Pierwszoklasiści, w obecności wszystkich zgromadzonych, pierwszy raz

  w historii szkoły ślubowali na sztandar być: dobrymi uczniami, przestrzegać zasad obowiązujących w szkole, w pełni wykorzystywać czas przeznaczony na naukę, rozwijać siebie, swoją wiedzę i umiejętności, kochać swoją ojczyznę - Polskę.

  Następnie dyrektor szkoły pani Urszula Rurarz i wicedyrektor pani Wioletta Piotrowska dokonały uroczystego pasowania tradycyjnym ołówkiem.

  Po oficjalnej części uczniowie zaprezentowali program artystyczny, który na twarzach zgromadzonych wywołał wzruszenie i podziw. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

  Uroczystość zakończono posadzeniem przez każdą klasę drzewka, które jak wspomniała pani dyrektor w swoim przemówieniu, będzie przypominało uczniom o tym ważnym dniu.

   

   

   

 • Konkurs historyczny "Nasza niepodległość"

  09.11.2015

  Dnia 9.11.2015 r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Bibliotece Publicznej w Żarowie odbył się konkurs na temat wiedzy historycznej. Brali w nim udział uczniowie gimnazjum i szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Wójcikowski, Marcin Lasak i Michał Maksanty. Michałowi Wójcikowskiemu udało się zdobyć pierwsze miejsce, a Marcinowi Lasakowi - trzecie.

  Michał Maksanty kl. VI c

  Zobacz zdjęcia

 • Wizyta księdza biskupa Ignacego Deca

  26.10.2015

  W poniedziałek 26 października gościliśmy księdza biskupa Ignacego Deca. Zebrani w sali widowiskowo- sportowej usłyszeliśmy piękny montaż słowno - muzyczny przygotowany przez chór i uczniów szkoły oraz słowa księdza biskupa skierowane do nas. Otrzymaliśmy biskupie błogosławieństwo, a także wpis do naszej kroniki. Oto on:

  "Bardzo się cieszę, że dane mi jest odwiedzić Szkołę Podstawową w Żarowie. Życzę, aby Szkoła kształtowała umysły i serca dzieci i młodzieży na dobrych ludzi. Niech Dobry Bóg błogosławi Pani Dyrektor Urszuli, wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom oraz wszystkim Dzieciom i Młodzieży. Szczęść Boże!"

  Zobacz zdjęcia

   

 • 26.10.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Swięto Pieczonego Ziemniaka.

 • Konkurs Pięknego Czytania

  23.10.2015

  W piątek 23 października w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 20 uczestników z klas 4 - 6. Za zadanie mieli przeczytać wiersz Jana Brzechwy oraz fragment prozy spośród przygotowanych książek. Czytali bez przygotowania, więc musieli wykazać się nie lada umiejętnościami. Jury oceniało płynność czytania, dykcję oraz oddanie nastroju utworu literackiego.

  Spośród klas czwartych:
  I miejsce zajął Maksymilian Letkowski
  II miejsce - Julita Chrzan
  III miejsce - Oliwia Bełczącka

  Wśród klas piątych najpiękniej czytali:
  I miejsce - Barbara Klewecka
  II miejsce - Matylda Kozak, Elżbieta Chodyniecka i Martyna Janaszek
  III miejsce - Wiktoria Rychel

  Najpiękniej czytający w klasach szóstych to:
  I miejsce - Alicja Kania i Alicja Kania
  II miejsce - Mateusz Gudajczyk
  III miejsce - Martyna Pudlik

  Wszystkim zwyciężcom i uczestnikom gratulujemy serdecznie i dziękujemy przede wszystkim, że czytacie, rozwijając swoją wyobraźnię, zasób słownictwa, wrażliwość i dajecie innym wspaniały przykład. Zalet czytania jest tak wiele, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Jedną podsumujemy nasz konkurs - "CZYTANIE USKRZYDLA!"

   

 • Miesiąc Biblioteki Szkolnej

  21.10.2015

  Trwa Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Nasza biblioteka jest kolorowa i przytulna, jak zawsze:-) Cieszymy się, że tak chętnie i tłumnie do niej przychodzicie. Już planujemy zakupy nowych książek czyli książek Waszych marzeń za ponad dwa tysiące złotych. Wzięliśmy również udział w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Oto przygotowany na ten konkurs sześćdziesięciosekundowy filmik. Wsłuchajcie się w słowa tam umieszczone i przyjdźcie po kolejną książkę. W piątek 23 października zapraszamy na Konkurs  Pięknego Czytania. Na długiej przerwie będziecie mogli posłuchać pięknego czytania aktora Jerzego Stuhra, który podobnie jak ja przeczyta Wam fragment "Mikołajka". Jego głos będzie odtworzony z płyty... niestety... Ale nie martwcie się, w przyszłym tygodniu zapraszamy do Kawiarenki Literackiej, gdzie ksiązka będzie czytana "na żywo". Prosimy również o podarunki z okazji święta biblioteki, czyli o książki, płyty CD i DVD. Z góry dziękujemy!
  Zapraszamy do biblioteki:-)

  Beata Jurczak

 • Święto Pieczonego Ziemniaka

  30.09.2015

  Dnia 30 września 2015 roku w godzinach popołudniowych na boisku szkolnym przy ulicy Ogrodowej uczniowie klas pierwszych d i e oraz zerówek bawili się przy ognisku z okazji „ święta pieczonego ziemniaka”. Na imprezę przybyło wielu rodziców wraz ze swoimi bliskimi. Każda klasa prezentowała dla rodziców wiersze i piosenki o tematyce jesiennej. Dzieci pod okiem dorosłych wykonały wesołe owocowe i warzywne ludziki oraz kolorowały jesienne stworki. Impreza przeplatana była również zabawami sportowymi: hokejowy ziemniak, skok na piłce, rzut ziemniakiem. W tym dniu swoją obecnością zaszczycił nas Mistrz Świata PAWEŁ FAJDEK, który rozdawał autografy. Również dużą atrakcją imprezy były pieczone w ogniu ziemniaczki i pyszna zupa. Oznaką dobrej zabawy były wymalowane węgielkiem twarze dzieci.

  Zobacz zdjęcia

 • 24 Finał WOSP

  13.10.2015

  Moi Kochani!

  W piątek 16 października Fundacja Wielka Orkiestra Swiątecznej Pomocy ogłosi temat 24 Finału WOSP! Mamy już 43 kandydatów na wolontariuszy:-) Jest jeszcze tylko 7 miejsc. Zapraszam osoby, które chcą spróbować swoich sił w tej pięknej akcji pomagania drugiemu człowiekowi - choremu i potrzebującemu.

  Beata Jurczak

 • Zawody wojewódzkie OLA

  03.10.2015

  3 października 2015 r. 13 zawodników z naszej szkoły uczestniczyło w zawodach wojewódzkich OLA na stadionie olimpijskim we Wrocławiu. Na 27 drużyn z całego województwa zajęliśmy 16 miejsce.
  Z medalami wrócili:
  Hubert Żelazko - 3 miejsce w skoku w dal
  Matylda Kozak - 3 miejsce w biegu na 200 m
  Kacper Moryl - 3 miejsce w skoku w dal
  Oto 10 kolejnych naszych uczniów, którzy reprezentowali nas wśród 750 zawodników z całego województwa:
  Hania Czoch, Alicja Klimala, Ola Porabik, Małgosia Pituła, Ela Chodyniecka, Dawid Marzec, Agnieszka Bazga, Magda Razik, Amelia Rzeszowska, Julia Szewczak.

  Dziękujemy i gratulujemy!

  Zobacz zdjęcia
   

 • Powiatowe sztafetowe biegi przełajowe

  05.10.2015

  Dnia 5 października 2015 r. w parku miejskim odbyły się powiatowe sztafetowe biegi pezełajowe. W zawodach uczestniczyła drużyna dziewcząt w składzie: Elżbieta Chodyniecka, Dominika Dalgiewicz, Sandra Chybowska, Martyna Janaszek, Matylda Kozak, Aleksandra Porabik, Małgorzata Pituła, Kornelia Lada, Julia Szewczak, Natalia Sliwa. Obok dziewcząt startowała dużyna chłopców: Dawid Młynarek, Maksymilian Mięki, Wiktor Nowak, Hubert Pajor, Filip Kamiński, Paweł Siemiochin, Kamil Wołek, Hubert Żelazko. Dzięki Dawidowi Młynarkowi i Filipowi Kamińskiemu sztafeta mogła wystartować. Chłopcy rywalizowali ze szkołami sportowymi i osiągnęli sukces, wbiegając na metę jako trzeci zespół.

  Wielkie dzięki! Jesteście wspaniali!

  Opiekun grupy Ewa Wygodzka

  Zobacz zdjęcia

 • 06.10.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Indywidualne biegi sztafetowe.

 • Indywidualne biegi sztafetowe

  02.10.2015

  Jak co roku po Inauguracji Roku Sportowego w naszej szkole pierwszymi zawodami sportowymi były INDYWIDUALNE BIEGI SZTAFETOWE, które odbyły się w okolicach Orlika w Żarowie. 2 października pogoda dopisała i uczniowie chętnie uczestniczyli w zawodach.

  Naszą szkołę reprezentowało 21 osób. Oto zwycięzcy:

  Aleksandra Porabik- 1 miejsce

  Matylda Kozak- 1 miejsce

  Martyna Janaszek-2 miejsce

  Elżbieta Chodyniecka-2 miejsce

  Julia Szewczak-3 miejsce

  Kamil Wołek-1 miejsce

  Hubert Pajor-1 miejsce

  Hubert Żelazko-2 miejsce

  Michał Rybarczyk-2 miejsce

  Lidia Kądziołka

  Zobacz zdjęcia

 • Dzień Sportu

  25.09.2015

  25 września inaugurowaliśmy Rok Sportowy 2015. Ruch, radość, sukces oto kilka słów, które określają zmagania sportowe. Które są potrzebne każdemu człowiekowi, w każdym wieku, które dają zdrowie fizyczne i psychiczne. Wspaniale, że możemy w szkole uczyć się również zdrowego stylu życia. Zachęcamy, choć zapewne  tylko niektórych (bo większość naszych uczniów lubi ruch, co widać na przerwach), do korzystania z dobrodziejstw pięknej jesiennej pogody, z tego, że mamy profesjonalne boisko lekkoatletyczne, wyremontoane sale gimnastyczne i bardzo dobre panie nauczycielki i trenerki, że mamy wspaniałego sportowca, idola i absolwenta pana Pawła Fajdka - wzór dla niejednego chłopca i dziewczyny:-)

  Oto zwycięzcy Dnia Sportu:

  • RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ

   klasa 4

   I miejsce- Stanisław Rzepecki, Paulina Pituła

   II miejsce- Kacper Maślankiewicz, Ewelina Sordyl

   III miejsce- Marcin Ratajczyk, Anita Kuca

   klasa 5

   I miejsce- Bartosz Zdanowski, Wiktoria Rychel

   II miejsce- Wiktor Nowak, Julita Kuc

   III miejsce- Maksymilian Mięki, Dominika Mierlak

   klasa 6

   I miejsce- Marcin Hałaczkiewicz, Alicja Klimala

   II miejsce-Przemysław Jawny, Wiktoria Szelezin

   III miejsce- Gilbert Stawiński, Agnieszka Bazga

   

  • SKOK WZWYŻ

   klasa 5

   I miejsce- Matylda Kozak, Fabian Petelski

   II miejsce-Nikola Dawidowicz, Tomasz Kotula

   III miejsce- Julita Opioła, Roksana Nosal, Oskar Ogryzek

   klasa 6

   I miejsce- Magdalena Razik, Maciej Wiciński

   II miejsce- Julita Ziemkiewicz, Kamil Makuch

   III miejsce- Martyna Pudlik, Oliwer Pławecki

   

  • SKOK W DAL

   klasa 4

   I miejsce- Jakub Matheis

   II miejsce- Maksymilian Letkowski

   III miejsce- Adam Rozmanowski

   klasa 5

   I miejsce- Matylda Kozak, Kacper Moryl

   II miejsce- Marcjanna Stencel, Daniel Mazur

   III miejsce-Barbara Klewecka, Michał Szczurek

   klasa 6

   I miejsce- Natalia Śliwa, Szymon Pilski

   II miejsce-Klimala Alicja, Oktawian Kłos

   III miejsce- Julia Żydek, Dawid Młynarek

   

  • BIEG NA 60M

   klasa 4

   I miejsce- Sara Kołodziej, Paweł Siemiochin

   II miejsce- Martyna Rubnikowicz, Kacper Daniel

   III miejsce- Dominika Chrupalik, Krystian Jankowski

   klasa 5

   I miejsce- Martyna Janaszek, Żelazko Hubert

   II miejsce- Aleksandra Porabik, Dawid Bogacki

   III miejsce- Julia Szewczak, Tomasz Tyrański

   klasa 6

   I miejsce- Natalia Śliwa, Kamil Wołek

   II miejsce- Hanna Czoch, Bartłomiej Motak

   III miejsce- Natalia Stochniał, Filip Kamiński
    

  • PRZECIĄGANIE SZNURA

  klasa 4a

  klasa 4b

  klasa 4c

   

  W ZAWODACH UCZESTNICZYŁO 160 UCZNIÓW

  81 DZIEWCZYNEK

  79 CHŁOPCÓW

   

  Pozostali uczniowie sprawdzali swoje sił w rzucie oszczepem, rzucie świstakiem, tenisie stołowym, skokach przez płotki, skokach przez skakanki, grze w bule, skoku o tyczce

  Zobacz zdjęcia

  Zobacz relację filmową

   

   

 • 29.09.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Sportu.

 • Jakub Dołharz nasz mistrz w szachach

  22.09.2015

  Cieszymy się z kolejnego sukcesu naszego mistrza szchowego Jakuba Dołharza! Jesteśmy dumni z takiego ucznia! Gratulujemy pierwszego miejsca w kategorii jedenastolatków podczas Mistrzostw Dolnego Śląska juniorów w szachach. Mistrzostwa odbyły się w Gminnym Centrum Kultury i Sporu w Żarowie.

  Oto link do artykułu:

  http://swidnica24.pl/zarowianin-mistrzem-dolnego-slaska/

 • Rowerowy Żarów

  19.09.2015

  19 września 2015 r. nasza szkoła i Stowarzyszenie Rowerowy Żarów przygotowały imprezę "Rowerowe Potyczki Rodzinne". 19 rodzin pobrało kartę Potyczek i dzielnie pokonało trasę Żarów (ul. Ogrodowa)- Kalno - Wostówka - Mrowiny - Żarów. Na kolejnych trzech wyznaczonych stanowiskach rodziny odpowiadały na pytanie związane z historią Żarowa, przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zwycięzcami zostały rodziny państwa Wabik, Ciupińskich i Krężelewskich.
  Pierwszą nagrodę - 400 złotych - dofinansowanie do zakupu roweru - ufundowaną przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego otrzymała rodzina Wabik. Dwie kolejne nagrody to talon do żarowskiej kręgielni - ufundowany przez Parkowa bowling & pizza i do  "Pizzeri u Daniela" ufundowany przez Magdalenę i Daniela Valverde trafiły do rodziny Ciupińskich, która zajęła drugie miejsce oraz do rodziny Krężelewskich  (miejsce trzecie).
  Nagrody wręczali burmistrz Leszek Michalak, dyrektor naszej szkoly Urszula Rurarz i Leszek Tkaczyk z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.
  "To była wyjątkowa impreza, nie tylko dla miłośników dwóch kólek, ale przede wszystkim całych rodzin. Najważniejsze było spędzenie czasu na rowerze i dobra zabawa w gronie mieszkańców Żarowa" -  podsumowała pani dyrektor.

  Zobacz zdjęcia
  Zobacz film
   

 • Wycieczka 5b i 5d do Myśliborza

  16.09.2015

  W środę i czwartek 16 i 17 września 2015 r. byliśmy w Myśliborzu. Zajęcia chemiczne i przyrodnicze w terenie, kozy, bociany, myszołowy, ognisko na polanie, "warczące" żaby, piękna słoneczna pogoda... Polecamy!

  Zobacz zdjęcia 

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  11.09.2015

  W piątek 11 września 2015 roku zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Szkolnego. Wzięli w nich udział uczniowie i uczennice klas 4 -6. W wyniku głosowania przewodniczącą szkoły została Julita Ziemkiewicz z klasy 6d (100 głosów).
   Zastępcą - Natalia Sliwa  kl. 6a (58 głosów). Pozostali członkowie SU to: Zuzanna Dąbrowska kl. 6c i Dominika Dalgiewicz kl. 6b. 

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie

  Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy
  ul. 1 Maja 2
  58 - 130 Żarów

 • 74 8580 482
  74 8580 382

Galeria zdjęć