Nawigacja

 • Spotkanie z profesorem Wojciechem Cichym

  08.04.2015

   

  8 kwietnia o godzinie 16.00 odbyło się spotkanie z prezesem Fundacji „Mleko dla Szkół. Mleko dla Zdrowia” Panem prof. Wojciechem Cichym. Poprowadził on interesujący wykład dla rodziców i przedstawicieli grona pedagogicznego. Prelekcja w sposób fachowy i wyczerpujący wykazała rolę mleka, jako ważnego składnika w codziennej, dobrze zbilansowanej diecie dzieci i dorosłych. Prof. Wojciech Cichy podkreślił, iż promowanie postaw żywieniowych powinno przebiegać w ramach swoistego trójkąta: Rodzice-Dzieci-Szkoła. Ten schemat pozwoli utrwalać prawidłowe postawy żywieniowe. Po prelekcji był czas na dyskusję i indywidualne konsultacje rodziców z profesorem.

  Spotkanie z Panem Profesorem Wojciechem Cichym odbyło się w ramach realizowanego w naszej szkole Programu Doskonałe Mleko w Szkole, dzięki któremu trzy razy w tygodniu każdy uczeń otrzymuje kartonik świeżego, pożywnego, pasteryzowanego mleka.

 • Sprawdzian szóstoklasisty

  01.04.2015

  1 kwietnia 2015 r. nasi szóstoklasiści pisali spawdzian - część matematyczno - przyrodniczą i polonistyczną według nowych zasad, natomiast po raz pierwszy - test z języka angielskiego. Uczniowie - przygotowani jak najlepiej rozpoczęli zmagania od dziewiątej rano. W przerwie mieli możliwość odpocząć i zjeść przygotowany przez klasę 5d i ufundowany przez Radę Rodziców słodki poczęstunek. Szóstoklasiści dali z siebie wszystko. Teraz czekamy na wyniki.
  Zobacz film

 • Wiosenne kapelusze

  01.04.2015

  Po raz dziesiąty w naszej szkole odbył się konkurs "Wiosenne Kapelusze". Piękne, kolorowe prace można obejrzeć w budynku przy ul. Armii Krajowej 58. Jury spośród 52 kapeluszy wybrało sześć najwspanialszych.

  Oto nagrodzeni artyści:

  I miejsce: Julia Biernat z oddz. 0c i Andrzej Nowak z kl. 1b

  II miejsce: Aron WIśniewski z kl. 1d i Sebastian Mazur z oddz. 0d

  III miejsce: Dawid Smejda z oddz. 0d i Julia Korta z kl. 1d.

  Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy uczestnikom konkursu!

  Zobacz zdjęcia

 • XXI konkurs "Tradycje wielkanocne"

  01.04.2015

  W palmową niedzielę został rozstrzygnięty XXI konkurs "Tradycje wielkanocne" zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Sportu. Uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące nagrody:
  w kategorii "Pisanka, Kraszanka 5-10 lat":
  II miejsce - Maja Grzybek, Sebastian Bezegłów
  III miejsce - Paulina Leśniał, Ida Zawadzka
  wyróżnienie - Iga Sudoł, Weronika Komaniecka, Anna Cichecka, Julia Sliwa;
  w kategorii "Pisanka, Kraszanka 10-15 lat":
  I miejsce - Wiktoria Smiałowska
  II miejsce - Elżbieta Chodyniecka
  III miejsce - Amelia Banasiak
  wyróżnienie - Justyna Mikołajek, Oliwia Chrebela;
  w kategorii "Palma - praca indywidualna":
  I miejsce - Martyna Wichot
  II miejsce - Jakub Penkala
  III miejsce - Zofia Domagała
  wyróżnienie - Lena Król, Andrzej Nowak, Karolina Antczak, Weronika Pyda, Marcin Styczeń;
  w kategorii "Palma do 2 metrów":
  wyróżnienie - koło plastyczne i świetlica szkolna SP Żarów
  Zobacz zdjęcia
  Zobacz relację na stronie GCKiS
   

 • Informacja dla rodziców

  30.03.2015

  Szanowni Państwo!

  Informujemy, że 01.04.2015 r. - "Sprawdzian Ucznia Klasy Szóstej" (środa), 02.04.2015 r. (czwartek), 03.04.2015 r. (piątek) oraz 07.04.2015 r. (wtorek) są dniami wolnymi od zajęć lekcyjnych. W tych dniach będą odbywały się zajęcia w świetlicy szkolnej przy ul. Ogrodowej 1, w sali nr 2, w godz. od 5.30 do 16.00 dla zapisanych dzieci. Ze względów organizacyjnych prosimy o przekazanie informacji wychowawcy klasy, czy dziecko będzie uczestniczyło w tych zajęciach.

 • Pierwszy Dzień Wiosny

  20.03.2015

  Nasza szkoła bardzo hucznie przywitała wiosnę. Na boisku lekkoatletycznym odbył się aerobik. Przewodnicząca szkoły nauczyła nas zabawnego tańca "Chocolate". Przy okazji mogliśmy zobaczyć zaćmienie słońca przez specjalne szkiełka. Odwiedziły nas również zerówki z marzannami. Dodatkowo klasy od trzeciej do szóstej były przebrane w stroje z lat 80-tych.
  Uśmiechy nie znikały z twarzy uczniów.

  Małgosia Kołodka

  Zobacz zdjęcia

 • Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!”

  Celem programu „Trzymaj Formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

  Program ma zwiększyć świadomość uczestników dotyczącą wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie.

  Cele szczegółowe to:

  •  Pogłębienie wiedzy o znaczeniu  zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka.
  •  Kształtowanie postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem, odpowiedzią jakością zdrowotną żywności i aktywnością fizyczną.
  •  Dostarczenie wiedzy o informacjach zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych  umiejętności korzystania z nich.

   

  Zobacz stonę programu

 • Gminny konkurs plastyczno - konstrukcyjny "Nieużytek to pożytek"

  17.02.2015

  Głównym zadaniem konkursu było wykonanie dowolnej pracy z nieużytków - pudełek, puszek, plastikowych butelek, nakrętek, baterii, itp. Konkurs cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Komisja dokonując oceny brała przede wszystkim pod uwagę następujące kryteria: pomysłowość na wykonanie pracy z nieużytków, zawartość materiałów wtórnych oraz końcowy efekt pracy. Konkurs był rozpatrywany w dwóch kategoriach wiekowych: klasy O-I oraz II-III. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono następujących zwycięzców:

  KLASY O-I

  I miejsce zajęła Wiktoria Wójcikowska z kl. 1 c SP Żarów

  II miejsce zajął Kamil Skowronek z kl. 1 e SP Żarów

  III miejsce zajęła Karolina Pajor z kl. O a SP Żarów.

  WYRÓŻNIENIA otrzymali: Maksymilian Górka, Karol Konieczny, Sandra Szykowna, Hanna Niemiec, Kornelia Wagner, Bartosz Sułek, Jakub Kula oraz Nikola Mróz.

  KLASY II-III

  I miejsce zajął Kacper Daniel z kl. 3 a SP Żarów

  II miejsce zajęła Patrycja Kubicka z kl. 2 c SP Żarów

  III miejsce zajęła Róża Kulpińska z kl. 3 SP Zastruże.

  WYRÓŻNIENIE otrzymała: Sara Kołodziej.

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, natomiast zwycięzcy oraz osoby wyróżnione otrzymały upominki. Sponsorem nagród była Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie.

  Do końca miesiąca w budynku naszej szkoły przy ul. Armii Krajowej 58 na I piętrze, w holu korytarza, można obejrzeć wystawę prac konkursowych. Serdecznie zapraszam.

  Organizator konkursu

  Adriana Drabik

  Zobacz zdjęcia

 • Bal karnawałowy klas pierwszych

  11.02.2015

  Dnia 11.02.2015r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas 1. Tego dnia nasza sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową.
  Uczniowie klas 1 rozpoczęli zabawę w godzinach porannych, toteż od rana w naszej szkole roiło się od Księżniczek, Policjantów, Kowbojów, Spidermenów, itp. Dzieci w rytm porywającej muzyki dyskotekowej tańczyły w parach, osobno lub całą grupą w kółku. Niektórzy zapytani o to, jak się bawią na balu, odpowiadali: - Jest super! Można tu dużo śpiewać, tańczyć i są fajne koleżanki. Ten bal jest suuuper!
  W chwilach odpoczynku można było zjeść słodką przekąskę. Zmęczeni, ale pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich klas.

   

  Wychowawcy klas pierwszych

  Zobacz zdjęcia

   

 • Dzień Babci i Dziadka w grupie 0c

  16.01.2015

  Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z grupy 0 „c” również pamiętały o swoich najbliższych.
  Dnia 16 – go stycznia odbyła się uroczystość, na którą przybyli zaproszeni goście: Babcie i Dziadkowie. Dzieci wraz z wychowawczynią przygotowały i zaprezentowały program artystyczny. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Wspólna zabawa przy dźwiękach muzyki wszystkim bardzo się podobała. Przygotowane własnoręcznie laurki oraz prezenty dzieci wręczyły swoim kochanym dziadkom. Dzieci przygotowały również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty.

  Niezapomniane chwile wspólnej zabawy uwiecznione zostały na zdjęciach.

  Wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego dnia– serdecznie dziękujemy!

  Wych. Aleksandra Nocoń

  Zobacz zdjęcia

 • 1% podatku na Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Żarowie

  Szanowni Państwo,

  pojawiła się dodatkowa możliwość pozyskania środków finansowych (pozabudżetowych), które mogą zostać przeznaczone na działania szkoły. Fundacja studencka MM, która ma status organizacji pożytku publicznego zgromadzi i przekaże naszej szkole środki w ramach odpisu 1% podatku.

  Zgromadzone fundusze zostaną przeznaczone na:

  • doposażenie placów zabaw przy ulicy Ogrodowej i Armii Krajowej 58,
  • zakupienie szafek dla uczniów z klas IV – VI.

   

  Podczas wypełniania formularza PIT należy wpisać KRS: 0000270261 oraz cel szczegółowy SP ŻARÓW 4830.

 • Konkurs "Bombka choinkowa"

  23.01.2015

  KONKURS PLASTYCZNY „BOMBKA CHOINKOWA”

   

   

  Zorganizowany już po raz drugi konkurs plastyczny „Bombka choinkowa” cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Dostarczone prace wyróżniały się niezwykłą pomysłowością i oryginalnością wykonania. Wszystkie były piękne i wszystkie zasługiwały na nagrody, ale według kryteriów konkursu istniała możliwość nagrodzenia i wyróżnienia tylko trzech prac w każdej kategorii wiekowej (dzieci z klas 0 – III i IV – VI). Jury zatem, miało nie lada kłopot w wyborze tych najciekawszych, jednak sprostało swemu zadaniu i przyznało następujące miejsca:

   

  Kategoria I - kl. 0 – III

   

  Nagrody:

   

  1 miejsce – DANIEL CHUDZIAK – KL. III c

  2 miejsce – KINGA IŁECZKO – KL. II a

  3 miejsce - PIOTR ROSIEK – KL. I c

   

  Wyróżnienia:

   

  1. IGOR MICHAJLUK - KL. I f

  2. MATEUSZ DĄBROWSKI - KL. II d

  3. NATALIA FESZTER – KL. I f

   

  Kategoria II – kl. IV – VI

   

  Nagrody:

   

  1 miejsce – JULITA ZIEMKIEWICZ – KL. V d

  2 miejsce - MAGDA RAZIK – KL. V c

  3 miejsce – AMELIA BANASIAK – KL. VI b

   

  Wyróżnienia:

   

  1. WIKTORIA RYCHEL – KL. IV c

  2. PAULINA MIROWICZ – KL. V c

  3. MONIKA MUCHA KL. IV a

   

  Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym dzieciom zostały wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe.

  Sponsorem nagród była Szkoła Podstawowa im J. Brzechwy w Żarowie, a koordynatorem konkursu - Weronika Przewoźna.

  Organizatorzy gratulują serdecznie zwycięzcom i dziękują wszystkim dzieciom za udział!

   

  Weronika Przewoźna

   

  Zobacz zdjęcia

 • Zapisy do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych szkoły w roku szkolnym 2015/2016

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie
  ogłasza zapisy do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych szkoły w roku szkolnym 2015/2016

   

  Do klasy pierwszej:

  dzieci urodzone w 2008 roku (7 latki)
  oraz
  dzieci urodzone w 2009 roku (6 latki) 

   

  Do oddziału przedszkolnego :

  dzieci urodzone w 2010 roku (5 latki)

   

  W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci z obwodu szkoły.

   ( Żarów, Łażany, Mikoszowa, Przyłęgów, Kruków, Mielęcin, Zastruże, Pyszczyn, Bożanów, Kalno, Kalno-Wostówka ,Wierzbna )

  Dla  dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły poza miastem Żarów , Gmina zapewnia  bezpłatny transport . 

  Zapisy prowadzone są w sekretariacie szkoły przy ul. 1 Maja 2  w Żarowie 
  w godz. od 8:00 – 15:00

  lub telefonicznie pod nr tel.
  (74) 8580-482 , 8580-382

   

  Zapisy trwają od 01.02.2015 do 31.03.2015 r.


  Dyrektor Szkoły
  Urszula Rurarz

 • Bezpieczniki TAURONA

  09.01.2015

   9 stycznia uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracownika TAURON Dystrybucja pana Adama Fijałkowskiego w ramach programu „Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka”. W ciekawy sposób, z użyciem wielu pomocy i materiałów edukacyjnych pan Adam Fijałkowski przekazał uczniom wiedzę na temat bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także bezpiecznego zachowania się w pobliżu infrastruktury energetycznej. Zajęcia urozmaicane były konkursami z atrakcyjnymi nagrodami. Aktywność uczniów i włączanie się do dyskusji świadczyły o dużym zainteresowaniu tym tematem.

  Ewa Mika

 • Sprawdzian Ucznia Klasy Szóstej

  01.04.2015

   

  Informacje dla rodziców

  O SPRAWDZIANIE

  Zasady ogólne

  Sprawdzian w klasie szóstej szkoły podstawowej obejmuje wiadomości i umiejętności ‎określone w wymaganiach ogólnych i szczegółowych w podstawie programowej kształcenia ‎ogólnego w odniesieniu do trzech kluczowych przedmiotów nauczanych na dwóch ‎pierwszych etapach edukacyjnych, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego ‎nowożytnego. Co istotne, podstawę dla wielu zadań z języka polskiego i matematyki będą ‎stanowiły teksty lub informacje z zakresu historii lub przyrody.

  Sprawdzian składa się z dwóch części:‎
  •    część pierwsza – obejmuje zadania z języka polskiego i z matematyki, ‎
  •    część druga – obejmuje zadania z języka obcego nowożytnego.

  Szóstoklasista przystępuje do sprawdzianu z jednego z następujących języków: angielskiego, ‎francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ‎ten język, którego uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.‎

  Sprawdzian ma formę pisemną. Przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły ‎podstawowej, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki uczeń powinien uzyskać, toteż ‎sprawdzianu nie można nie zdać.‎

  Przebieg sprawdzianu

  Sprawdzian jest przeprowadzany w kwietniu. Uczeń, który z przyczyn losowych lub ‎zdrowotnych nie przystąpi do sprawdzianu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.‎

  Obie części sprawdzianu są przeprowadzane jednego dnia. Część pierwsza trwa 80 minut, ‎a część druga – 45 minut. Poszczególne części sprawdzianu rozdzielone są przerwą. Każda ‎część sprawdzianu rozpoczyna się o godzinie określonej w harmonogramie ‎przeprowadzania sprawdzianu , który jest ogłaszany na stronie internetowej Centralnej ‎Komisji Egzaminacyjnej do 20 sierpnia roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, ‎w którym jest przeprowadzany sprawdzian.‎

  Na sprawdzian uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku części pierwszej również przybory do ‎rysowania: ołówek, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz.

  Na sprawdzianie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także ‎przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

  Zadania na sprawdzianie

  Zadania z języka polskiego i matematyki mają formę zamkniętą i otwartą. Wśród zadań ‎otwartych z języka polskiego znajduje się dłuższa wypowiedź pisemna. Zadania z języka ‎obcego nowożytnego mają formę zamkniętą. Zadania zamknięte to takie, w których uczeń ‎wybiera odpowiedź spośród podanych. W zadaniach otwartych zdający samodzielnie ‎formułuje odpowiedź. ‎

  Przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami można znaleźć w:‎

  •    informatorze o sprawdzianie
  •    przykładowych arkuszach egzaminacyjnych.‎

  Zadania z języka polskiego i matematyki tworzą jeden arkusz egzaminacyjny, natomiast ‎zadania z języka obcego – drugi. Każdy arkusz egzaminacyjny zawiera kartę odpowiedzi, ‎w której uczeń zaznacza odpowiedzi do zadań zamkniętych. Rozwiązania zadań otwartych ‎zapisuje się w miejscu do tego przeznaczonym na kartach rozwiązań zadań otwartych z języka ‎polskiego i matematyki (schemat arkuszy egzaminacyjnych w części pierwszej i części ‎drugiej).

  Wyniki i zaświadczenie

  W dniu zakończenia roku szkolnego każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach sprawdzianu. Na zaświadczeniu podane będą – wyrażone w procentach – cztery ‎wyniki:‎
  •    wynik z części pierwszej (wynik ogólny oraz szczegółowe wyniki z języka polskiego ‎i matematyki)‎
  •    wynik z części drugiej (z języka obcego nowożytnego).

  Wynik procentowy to odsetek punktów (zaokrąglony do liczby całkowitej), które uczeń ‎zdobył za zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności z danego przedmiotu.

  Na przykład ‎jeśli zdający za zadania matematyczne zdobędzie 18 punktów spośród 22 możliwych do ‎zdobycia, to uzyska wynik równy 82%.

  Wyniki egzaminacyjne są ostateczne i nie mogą być podważone na drodze sądowej.

  Informacje dodatkowe

  1.‎    SPRAWDZIAN W JĘZYKU MNIEJSZOŚCI NARODOWEJ, MNIEJSZOŚCI ETNICZNEJ I JĘZYKU ‎REGIONALNYM

  Uczniowie szkół lub oddziałów, w których zajęcia są prowadzone w języku mniejszości ‎narodowej, języku mniejszości etnicznej lub języku regionalnym, rozwiązują zadania ‎z matematyki w języku polskim albo w języku danej mniejszości narodowej, mniejszości ‎etnicznej lub w języku regionalnym. Stosowną deklarację rodzice (prawni opiekunowie) ‎ucznia składają do 30 września roku szkolnego, w którym jest przeprowadzany ‎sprawdzian.‎

  2.‎    SPRAWDZIAN Z JĘZYKA OBCEGO NOWOŻYTNEGO

  Jeżeli uczeń uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego więcej niż jednego języka ‎obcego nowożytnego, jego rodzice (prawni opiekunowie) składają dyrektorowi szkoły, nie ‎później niż do 30 września roku szkolnego, w którym jest przeprowadzany sprawdzian, ‎pisemną deklarację wskazującą język obcy nowożytny, z którego uczeń przystąpi do ‎drugiej części sprawdzianu. Osoby pełnoletnie składają taką deklarację samodzielnie.

  3.‎    UPRAWNIENIA LAUREATÓW I FINALISTÓW KONKURSÓW

  Uczeń, który jest laureatem konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ‎ponadwojewódzkim, organizowanego z zakresu jednego z przedmiotów objętych ‎sprawdzianem (tj. języka polskiego, matematyki lub języka obcego nowożytnego), jest ‎zwolniony z odpowiedniej części sprawdzianu. Zwolnienie jest równoznaczne ‎z uzyskaniem z tej części sprawdzianu najwyższego wyniku.‎

  4.‎    UPRAWNIENIA UCZNIÓW ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI

  Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniowie niepełnosprawni, ‎niedostosowani społecznie oraz zagrożeni niedostosowaniem społecznym, przystępują do ‎sprawdzianu w warunkach i/lub formach dostosowanych do ich potrzeb. Szczegółowe ‎informacje dotyczące dostosowań są ogłaszane w komunikacie dyrektora Centralnej ‎Komisji Egzaminacyjnej publikowanym na stronie internetowej CKE do końca sierpnia ‎poprzedzającego rok szkolny, w którym jest przeprowadzany sprawdzian.‎

 • Zajęcia w czasie ferii zimowych

  Wszystkich chętnych zapraszam na zajęcia sportowe, które przeprowadzone zostaną

  19(poniedziałek),20(wtorek),22(czwartek),23(piątek) stycznia 2015 r.

  w godz. od 9:30 - 11:30

  na sali gimnastycznej w budynku szkoły przy ul. 1 Maja 2

  Serdecznie zapraszam - Jolanta Kumor

 • Dziękujemy

  12.01.2015

  Dziękujemy za XXIII Finał WOSP!

  Nasz sztab zebrał 19 231,02 złote

  19,58 EUR

  monety walut obcych

  krzyżyk koloru złotego.

  Dziękujemy za Wasze serce, ofiarność i wszelką pomoc, za dary rzeczowe na licytację, loterię i za datki, które trafiły do puszek kwestujących w niedzielę wolontariuszy. Jesteśmy wdzięczni za każdy uśmiech, gest i za bycie razem 11 stycznia 2015 roku!

  Szef Sztabu

  Beata Jurczak

  Relacja z GCKiS z fotogalerią

  Relacja i fotogaleria na stronie UM

  Relacja z Bajkowego Przedszkola

  Relacja SP im. Św. Mikołaja w Pastuchowie

 • Program XXIII Finału WOSP w Żarowie

  XXIII FINAŁ WOŚP W ŻAROWIE

  11 stycznia (NIEDZIELA) 2015 r.

   

   

  BAJKOWE PRZEDSZKOLE

  godz. 10.00 -12.30

  W programie:

  1. Jasełka w wykonaniu 3-latków

  2. Aukcja  piernikowych serc oraz świątecznych ozdób

  3.Kiermasz kartek okolicznościowych

  4.Świąteczna kawiarenka

  - pączki (specjalność kuchni przedszkola)

  - ciasta (specjalność naszych mam)

  5.Zabawy i gry zręcznościowe

  6.Konkursy plastyczne

   

   

  Hala sportowa GCKiS w Żarowie, ul. Piastowska 10 A

   

  13.00 – towarzyski mecz piłki siatkowej Młodzieżowa Rada Miejska - Samorządowcy

   

  Blok artystyczny

   

  15:00 – zespół śpiewaczy ŻAROWIANIE

  15:40 – Żarowska Orkiestra Dęta

  16:40 – zespół taneczny przy GCKiS z Żarowa

  17:00 – zespół taneczny przy GCKiS z Kalna

  17:30 – mini recital wokalno-instrumentalny: chór SP Żarów, Maciej Pasternak, Barbara Chodyniecka, Maciej Wiciński

  18.30 – sprzedaż gadżetów orkiestrowych

  20.00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA (teren zielony obok Gimnazjum)

   

  W trakcie trwania imprezy dostępne będą stoiska:

  • „Każdy może zostać ARTYSTĄ” - malowanie odlewów gipsowych

  • „... i Ty zostań ceramikiem”

  • „Salonik kosmetyczny dla dzieci” - malowanie twarzy

  • „Wytwórnia WOŚP-owskich wiatraczków”

  • „Artyści są wśród nas” - malowania na sztalugach

  • sprzedaż ciast upieczonych przez UTW w Żarowie

   

  Organizatorzy:

  Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Szkole Podstawowej w Żarowie, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Biblioteka Publiczna w Żarowie, Bajkowe Przedszkole w Żarowie, Młodzieżowa Rada Miejska w Żarowie

   

  Przedmioty na licytację możecie obejrzeć tutaj

 • Sukces Teatru Cieni

  12.12.2014

  Nasz Teatr Cieni  prowadzony przez panią Edytę Cichecką, którego aktorami są uczniowie i uczennivce z klasy 1a,  zdobył I miejsce na XXII Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Żarowie! Przedstawienie "O Kasi, co gąski zgubiła" okazało się najlepsze w kategorii klas 1-3 szkół podstawowych.

  Nasza uczennica Julia Korta - odtwórczyni roli Czarownicy w przedstawieniu otrzymała wyróżnienie indywidualne za grę aktorską! Brawo! Gratulujemy serdecznie najmłodszym aktorom i pani Edycie!
  zobacz zdjęcia

  zobacz relację

 • Za miesiąc XXIII Finał WOSP

  11.12.2014

  Już równiutko za miesiąc w całej Polsce, więc i w Żarowie odbędzie się XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 11 stycznia 2015 roku zagramy dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

  Sztab działa, wolontariusze są gotowi i pełni zapału. Mamy również orkiestrowych pomocników, którzy służą pomocą i radą. Dzieci i nauczyciele przynoszą gadżety na loterię. Szkoła wraz z Gminnym Centrum Kultury i Sportu intensywnie przygotowują się do tego jedynego dnia w roku, pełnego radości i dobra.

  Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy, do przekazywania gadżetów na loterię i licytację. Jesteśmy otwarci na pomysły.

   

  Beata Jurczak szef Sztabu WOŚP w Żarowie

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie

  Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy
  ul. 1 Maja 2
  58 - 130 Żarów

 • 74 8580 482
  74 8580 382

Galeria zdjęć