Nawigacja

 • Sprawdzian szóstoklasisty

  01.04.2014

  1 kwietnia odbył się Sprawdzian Ucznia Klasy Szóstej. Zdawało go 29 uczennic i 40 uczniów. Wyniki będą dopiero 30 maja. Teraz tylko pozostaje szóstoklasistom nauka i zdobywanie ocen, by jak najlepiej zakończyć szkołę podstawową.

 • Pierwszy Dzień Wiosny

  21.03.2014

  Pierwszy Dzień Wiosny przywitaliśmy kolorowo i radośnie. Nie zabrakło przebierańców – w tym roku z lat 70 i 80-tych, parady klas zerowych, Wiosennej Kawiarenki Literackiej w bibliotece. Nie zabrakło również dobrego humoru oraz życzliwości. Wybraliśmy Miss i Mistera Życzliwości. Oto oni:

  Natalia Sliwa z klasy 4a

  Kinga Zaremba z klasy 6a

  Kacper Uracz z klasy 6c.

   

  Wiosenna Kawiarenka Literacka serwowała świeże owoce, warzywa i soki oraz fragment książki Martyny Wojciechowskiej „Zwierzaki świata”. Było pysznie... Była to kolejna kawiarenka, na którą zaprosiliśmy Przyjaciół Zwierząt – czyli ofiarodawców karmy dla zwierząt ze schroniska.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Mistrzowie Kodowania

  17.03.2014

  W drugim tygodniu marca w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia w ramach I edycji programu „Mistrzowie Kodowania”. Biorą w nich udział uczniowie z klas 4-6. W ciągu ośmiu spotkań trwających po 90 minut, uczestnicy będą poznawać i zgłębiać tajniki programowania w języku Scratch. Jest to intuicyjny język programistyczny, pozwalający tworzyć, np. gry, pokazy multimedialne i animowane historyjki.

  Nasza szkoła jest jedną ze 117 szkół w Polsce, które zakwalifikowały się do I edycji programu.

  Zajęcia odbywają się w dwóch grupach: I grupa – poniedziałki, godz. 14.30 – 16.00 – p. Wiesława Elster, II grupa – wtorki – godz. 14.30 – 16.00 – p. Elżbieta Piotrowska.

  Projekt „Mistrzowie Kodowania” organizowany jest przez Samsung Electronics Polska, która we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji” chce rozpropagować umiejętność programowania wśród dzieci.

  Strona projektu: www.mistrzowiekodowania.pl

  5 powodów, by uczyć dzieci programowania:

  I. Nauka programowania daje dzieciom narzędzia pozwalające odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii.

  II. Programowanie to trzeci język.

  Przykłady z całego świata pokazują, że nauka podstaw programowania jest możliwa już od wczesnych etapów nauczania.

  III. Nauka programowania rozwija wiele kompetencji potrzebnych dzieciom.

  „Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką” Bill Gates.

  IV. Dzieci trzeba oswajać z technologią.

  Obcowanie od dziecka z nowoczesnymi technologiami pozwoli w przyszłości wpływać na ich rozwój i wykonywać nowe, nieznane nam dziś jeszcze zawody.

  V. Potrzebujemy więcej programistów.

  4 na 10 pracodawców w Polsce ma kłopoty ze znalezieniem wykwalifikowanych programistów podczas, gdy ogromna liczba humanistów nie może znaleźć pracy.

   

  Samsung kandydatem do tytułu "Dobroczyńca roku"

  Firma Samsung Electronics, która jest głównym patronem programu „Mistrzowie Kodowania”,
  znalazła się w finale konkursu “Dobroczyńca roku” w kategorii:
  Nowe technologie w społecznym zaangażowaniu.
  To dzięki tej firmie możemy rozpowszechniać naukę programowania.
  Głosowanie trwa od 24 marca do 14 kwietnia 2014 r.
  Prosimy o zagłosowanie na stronie www.glosuj.dobroczyncaroku.pl/

   

 • Dzień Kobiet w Bibliotece Szkolnej

  07.03.2014

  7 marca 2014 r. w piątek Biblioteka Szkolna zorganizowała Dzień Kobiet. Oczywiście dziewczynki zostały zaproszone do Kawiarenki Literackiej na ciastka i herbatkę oraz do wysłuchania fragmentu książki Martyny Wojciechowskiej „Dzieciaki świata”, „świeżo” zakupionej przez bibliotekę. Czekają na Was drodzy uczniowie i uczennice inne nowości książkowe, między innymi reportaże pani Wojciechowskiej, powieści przygodowe Mariusza Niemyckiego, powieści obyczajowe Marty Fox oraz kilka książek o europejskich klubach piłki nożnej i znanych sportowcach. Dziękujemy również za dary, które od Was otrzymujemy i prosimy o jeszcze...

   

 • Powiatowe Potyczki z Językiem Angielskim i Niemieckim

  04.03.2014

  4 marca 2014 r. trzy uczennice i trzech uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Powiatowych Potyczkach z Językiem Angielskim i Niemieckim organizowanych przez Społeczną Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Świdnicy. Brało w nich udział 48 uczniów z 14 szkół podstawowych z powiatu świdnickiego. Oto relacja filmowa z tego wydarzenia:

  http://www.tvts.pl/potyczki-z-jezykiem-obcym/

 • Bezpieczny Dolnoślązak

  14.03.2014

  Jako jedna z czterdziestu placówek znajdujących się na terenie województwa dolnośląskiego przystąpiliśmy do programu edukacyjnego „ Bezpieczny Dolnoślązak”, którego organizatorem jest Wojewódzki Urząd Marszałkowski oraz Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Celem programu jest propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży naszego województwa. Program w sposób szczególny kładzie nacisk na praktyczne wykorzystywanie nabytych w czasie zajęć umiejętności. Obszary, jakie realizowane są w naszej szkole to bezpieczeństwo uczniów w ruchu drogowym, bezpieczny wypoczynek oraz poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W ramach zajęć uczniowie poznają zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas pobytu w górach i nad wodą oraz uczą się, w jaki sposób pomóc osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu pogotowia. Na atrakcyjność zajęć wpływa współpraca nauczycieli prowadzących zajęcia z pracownikami służb wspierających działania realizowane w ramach projektu. Są to między innymi wolontariuszki Polskiego Czerwonego Krzyża, funkcjonariusze policji, ratownicy górscy oraz wodni. Również warsztatowa forma zajęć w znaczący sposób wpływa na ich atrakcyjność ponieważ nie są one prowadzone w ławkach szkolnych, a każdy uczeń ma możliwość aktywnie i praktycznie wykorzystać swoje umiejętności.

   

 • Zapisy do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych szkoły w roku szkolnym 2014/2015

  07.03.2014

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie
  ogłasza zapisy do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych szkoły w roku szkolnym 2014/2015

   

  Do klasy pierwszej:

  • dzieci urodzone w 2007 roku (7 latki)
  • urodzone od  1 stycznia do 30 czerwca 2008 roku (6 latki) 
  • odroczone od obowiązku szkolnego.

   

  Do oddziału przedszkolnego :

  • dzieci urodzone w 2009 roku (5 latki)
  •  dzieci  urodzone od 1 lipca do 31 grudnia 2008 roku (6 latki)

    

  W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci z obwodu szkoły.

   ( Żarów, Łażany, Mikoszowa, Przyłęgów, Kruków, Mielęcin, Zastruże, Pyszczyn, Bożanów, Kalno, Kalno-Wostówka ,Wierzbna )

  Dla  dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły poza miastem Żarów , Gmina zapewnia  bezpłatny transport . 

  Zapisy prowadzone są w sekretariacie szkoły przy ul. 1 Maja 2  w Żarowie 
  w godz. od 8:00 – 15:00

  lub telefonicznie pod nr tel.
  (74) 8580-482 , 8580-382

   

  Zapisy trwają do 31.03.2014 r.


  Dyrektor Szkoły
  Urszula Rurarz

 • Gminny Konkurs „Nieużytek To Pożytek”

  03.03.2014

  W styczniu 2014 roku został ogłoszony konkurs plastyczno-konstrukcyjny „Nieużytek to pożytek”, tym razem na szczeblu gminnym. Celem konkursu było między innymi kształtowanie postaw proekologicznych, uświadamianie sobie odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego, promowanie i rozpowszechnianie nowych technik, ciekawych rozwiązań związanych z gospodarką odpadami, wykazywanie inwencji twórczej. Głównym zadaniem było wykonanie dowolnej pracy z nieużytków - pudełek, puszek, plastikowych butelek, nakrętek, baterii, itp. Łącznie wpłynęło 25 prac. Komisja dokonując oceny brała przede wszystkim pod uwagę następujące kryteria: pomysłowość na wykonanie pracy z nieużytków, zawartość materiałów wtórnych oraz końcowy efekt pracy. Konkurs był rozpatrywany w dwóch kategoriach wiekowych: klasy O-I i II-III. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono następujących zwycięzców:

       Klasy O-I

  I miejsce zajęli: Anna Cargill z kl. O f oraz Jakub Cimoch z kl. O a
  II miejsce
  zajęły: Julia Kawczyńska z kl. O e oraz Patrycja Kubicka z kl. I c
  III miejsce
  zajęli:  Karol Konieczny z kl. O c oraz Błażej Zięba z kl. O b.

  WYRÓŻNIENIA otrzymali: Aron Wiśniewski, Bartłomiej Tomiczek        oraz Natalia Ślęzak.

   

  KLASY II-III

  I miejsce zajęła Paulina Mirowicz z kl. III c
  II miejsce
  zajął Fabian Łuczków z kl. II b
  III miejsce
  zajęła Amelia Skoczyńska z kl. II c.

  WYRÓŻNIENIE otrzymała Oliwia Śliwa.

   

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, natomiast zwycięzcy oraz osoby wyróżnione otrzymały upominki. Gratulacje!!!       

  Organizator  konkursu          Adriana Drabik

 • "Gromadka Kubusia Puchatka" w Izbie Historycznej

  11.02.2014

  Dzieci ze świetlicy „Gromadka Kubusia Puchatka” w dniu 11 lutego 2014 r. wybrały się na wycieczkę do Żarowskiej Izby Historycznej na wystawę „Od neolitu do wczesnego średniowiecza”. Wyprawa okazała się niezwykle ciekawa i pouczająca. Dzieci miały możliwość obejrzenia eksponatów pochodzących m. in z naszych okolic. Najbardziej interesującymi i zajmującymi centralne miejsce wystawy były szczątki mamuta znalezione w okolicach Krukowa, mające, jak objaśniał pan Bogdan Mucha kustosz Izby, ponad 2000 lat. Ponadto, dzieci obejrzały szereg eksponatów świadczących o dawnych tradycjach związanych z pochówkiem zmarłych, walkach zbrojnych toczonych w okolicach Żarowa, a także ciekawe znaleziska świadczące o kulturze i zwyczajach ludności żyjącej na tych terenach przed laty.

  Dzieci były bardzo zaciekawione wystawą, z podziwem oglądały prezentowane eksponaty. Być może, niektóre z nich zostaną w przyszłości historykami, lub archeologami. Jedno jest pewne: taka wystawa, lub jej podobne, stanowi możliwości rozwijania zainteresowań i poszerzania wiedzy nie tylko dzieci, ale również wszystkich mieszkańców, którzy na co dzień nie mają możliwości odwiedzania muzeów.

  Zarówno pomysł wystawy jak i jej organizacja zasługują na pochwałę. Wystawa bardzo się wszystkim podobała, a dzieci pełne wrażeń wróciły do szkoły.

   

  Wychowawca Grupy:

  Weronika Przewoźna

 • Zbiórka karmy dla schroniska

  10.02.2014

  Kochani uczniowie i rodzice!

  Bardzo serdecznie zapraszamy Was do udziału w akcji zbierania karmy dla zwierząt ze schroniska w Wałbrzychu. Każdego roku staramy się pomóc w ten sposób zwierzętom, które nie miały szczęścia znaleźć domu. Wszelka pomoc mile widziana. Prosimy o kaszę, makaron, ryż, suchą karmę dla kotów i psów. Można również podarować zabawki dla zwierząt.

  Po zebraniu karmy, zorganizujemy wyjazd do schroniska. Pierwszeństwo będą mieć dzieci, które zechcą adoptować pieska lub kotka (oczywiście za zgodą rodziców).

  Czekamy na wszystkich Przyjaciół Zwierząt w bibliotece szkolnej. Tutaj można przynosić dary dla zwierząt. Zapraszamy serdecznie!

 • Zabawa choinkowa

  24.01.2014

  Po zakończeniu klasyfikacji śródrocznej  nadszedł czas na odpoczynek i zabawę. Uczniowie naszej szkoły ruszyli do tańca. Odbyły się zabawy karnawałowe. Na relację fotograficzną zapraszamy do galerii.

 • Konkurs plastyczny „Bombka choinkowa – świąteczna ozdoba” I wigilia dla osób samotnych

  27.01.2014

  Po raz pierwszy Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Żarowie zorganizowała konkurs plastyczny w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas 0 – III i IV – VI, którego tematem była bombka choinkowa, a celem krzewienie tradycji kulturowych, rozwijanie zamiłowań artystycznych, oraz integracja międzypokoleniowa w rodzinie. Konkurs, o zasięgu gminnym, spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, a udział w nim dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych w Żarowie, Mrowinach, Zastrużu i Imbramowicach, przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na konkurs napłynęło ponad 180 prac, które zachwyciły wszystkich. Na uwagę przede wszystkim zasługiwała oryginalność i pomysłowość wykonania oraz to, że były to niepowtarzalne, małe dzieła sztuki rękodzielniczej. Wybór najpiękniejszych był trudny, dlatego też Jury postanowiło nagrodzić więcej osób. W każdej kategorii przyznano równorzędnie po dwa I, II i III miejsca oraz po sześć wyróżnień. Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy, a pozostałym uczestnikom konkursu przyznano dyplomy za udział.

  Jednak najważniejszym aspektem tego wydarzenia było to, że przepięknie wykonane bombki zostały przekazane, jako upominki, uczestnikom wigilii dla osób samotnych zorganizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie, przy współpracy Księży z Żarowskiej Parafii oraz grup parafialnych, która odbyła się 22 grudnia ubiegłego roku w Domu Katechetycznym. W obecności przedstawicieli władz miasta, pracowników OPS i Księży z Parafii pod wezwaniem NSPJ w Żarowie, delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy wręczyła gościom niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju choinkowe ozdoby. Cieszy fakt, że prezenty od dzieci sprawiły wyjątkową niespodziankę i radość wszystkim przybyłym na spotkanie. Uroczystość uświetniło również przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

 • Warsztaty umiejętności wychowawczych

  16.01.2014

  Szanowni Państwo !

  Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy  w Żarowie zaprasza

  Państwa do wzięcia udziału w

   

  „WARSZTATACH UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH”

   

  Celem warsztatów jest :

  • rozwijanie praktycznych  umiejętności komunikowania się rodzica z dzieckiem i rozwiązywania konfliktów
  • pogłębianie wrażliwości rodzicielskiej
  • uczenie się rozumienia dziecka i towarzyszenia mu w przeżywaniu trudnych emocji

   

  Motto warsztatów :

  „Wychowanie bez błędów jest mitem. Nic takiego nie istnieje.

  Rodzice są ludźmi, popełniają więc błędy i nie wiedzą wszystkiego.

  Natomiast odpowiedzialni rodzice nie są mitem.

  Odpowiedzialnego rodzicielstwa można się nauczyć.”

   

  Zajęcia warsztatowe są bezpłatne, odbywać się będą w godzinach popołudniowych,
  w Szkole Podstawowej w Żarowie.

  Organizatorem warsztatów i prowadzącą zajęcia będzie psycholog szkolny
  mgr Renata Głuśniewska.

  Na zajęcia można zapisywać się osobiście lub telefonicznie w sekretariacie szkoły,

   tel.748580-482

  Spotkanie organizacyjne uczestników warsztatów odbędzie się
  22.01.2014r. o godz.16.30,,

  w gabinecie psychologa, w budynku szkoły przy ul.1 Maja 2.

 • XXII Finał WOŚP - podsumowanie

  14.01.2014

  Dziękuję za XXII Finał WOSP w Żarowie! Jak się okazało po przeliczeniu pieniędzy, był to rekordowy Finał. Jestem bardzo dumna, usatysfakcjonowana i wdzięczna.

   

  20 327,09 złotych!

  21,57 EURO

  96 KC

  4,22 USD

  6,50 dolarów kanadyjskich

  1 funt i 111 pensów UK

  20 lirów tureckich

  100 peso dominikańskich

   

  Nasi wolontariusze kwestowali w Żarowie, Zastrużu, Krukowie, Pyszczynie, Mielęcinie, Mrowinach, Pastuchowie, Piotrowicach, Czechach, Bolesławicach, a także w Jaworzynie Śląskiej i Świdnicy.

   

  Jeżeli przeliczymy zebraną kwotę - na jednego mieszkańca Żarowa przypada 2,90 zł, natomiast na mieszkańca gminy - 1,45 zł! To naprawdę wyjątkowy i jakże budujący wynik!

   

   

  Dziękuję wszystkim hojnym darczyńcom, dziękuję członkom Sztabu, organizatorom, sponsorom i pomocnikom. Wszystkim razem i każdemu z osobna nisko się kłaniam i podziwiam za serce, zaangażowanie i radość. Oby nigdy Wam tych cech nie zabrakło. Myślę, ż e możemy być bardzo, bardzo zadowoleni, po prostu dumni z siebie. Życzę Wam przede wszystkim zdrowia i pozytywnego myślenia każdego dnia.

   

  Najpiękniejszy obraz, który zostanie w mojej pamięci z tegorocznego Finału to powaga i duma, z jaką najmłodsze dzieci przyjmowały przyklejane przeze mnie orkiestrowe serduszka .

   

  Szefowa Sztabu XXII Finału WOSP w Żarowie

  Beata Jurczak

   

  Odsyłam na stronę internetową :

  https://www.youtube.com/watch?v=7BmE9Fh-x6I

   

  GCKiS  http://centrum.zarow.pl/index.php/kultura-newsy/697-22-final-wosp-za-nami

   szkoły w Pastuchowie   http://pastuchowsp.jaworzyna.net/?p=7210#more-7210

  Bajkowego Przedszkola http://www.przedszkole-zarow.pl/aktualnosci_89.htm

  Gminy Żarów http://www.um.zarow.pl/www/strony/do_druku/aktualnosci/2014/01/013.htm
   

  PODZIĘKOWANIA :

   

  Wolontariusze XXII Finału WOSP w Żarowie

  Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie:

  Amelia Banasiak, Jakub Becher, Barbara Chodyniecka, Dominika Dworzańska, Agata Hecman, Daria Hołota, Mateusz Juralewicz, Karol Karp, Alicja Klimala, Wiktor Knap, Małgorzata Kołodka, Natalia Kurczewska, Julia Lisiecka, Roksana Loba, Karolina Marczyńska, Piotr Margol, Maciej Michalak, Martyna Mierlak, Zuzanna Mision, Wiktoria Mojsej, Martyna Owczarska, Luiza Poźniak, Wiktoria Rachajska, Barbara Szeliga, Oliwia Szeliga, Weronika Walkosz – Berda, Maciej Wiciński, Weronika Więckowiak, Natalia Woźniak, Kinga Zaremba, Julita Ziemkiewicz.

  Szkola Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu:

  Klaudia Banasik, Konrad Marcjan

  Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach:

  Julia Wójcik

  Szkoła Podstawowa im. Świętego Mikolaja w Pastuchowie:

  Agnieszka Szkudniewska, Barbara Nowak

  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie:

  Roksana Bajda, Katarzyna Domańska, Angelika Felter, Karolina Karpińska, Patrycja Matuła, Karolina Salwowska, Klara Skrzypek, Urszula Wróbel

  oraz:

  Katarzyna Kovači, Sonia Kovači, Mateusz Michalak, Kamila Wygodzka, Konrad Zoła, Maciej Zoła.

  Opiekunowie wolontariuszy: Bogumiła Chodyniecka, Marcin Perzyński, Renata Radoń, Anna Dziedzic, Adriana Drabik, Joanna Karpińska, Agata Kovači, Lidia Kądziołka, Anna Zoła, Ewa Wygodzka, Adam Wiciński, Agnieszka Loba.

   

  Fundatorzy  licytacji:

  Electrolux w Żarowie, ŻAR-MED w Żarowie, PPHU EXIM Henryk Płaczaszek & Janusz Mądro,

  PARKOWA bowling&pizza, Agata Konieczna Centrum Ogrodnicze w Żarowie, Salon Fryzjerski A. Swierczek i J. Łysoń, Salon Fryzjerski Monika Skorek&Marzena Knap w Żarowie, Bartosz Żurek - kiosk "Anna” przy POLO MARKECIE w Żarowie, Patrycja Michalczyk, Karolina Ostrowska, Arkadiusz Piech, Janusza Gol, Elżbieta Kulas - Gabinet bioenergoterapii i masażu ELBIO, Dominika Szary - Lash studio kosmetyczne, Ryszard Łomańskiego, Aleksandra Buchowska, Krystyna i Leszek Michalak, Maria i Jarosław Tomaszewscy, Ośrodek Pomocy Społecznej, Piotr i Katarzyna Zywer, Karczma „Zbych” w Żarowie, Pizzeria „U Daniela” w Żarowie/, cukiernia „OKOŃ”, Tadeusz Pudlik,

  Pomoc w organizacji i udział w XXII Finale:

  Weronika Przewoźna, Stanisława Biernacka i Wanda Hűpner, Adriana Drabik, Małgorzata Biedrzycka, Joanna Karpińska, Wioletta Dziedzic, Małgorzata Wojewodzic, Aleksandra Nocoń, Małgorzata Mikosz-Salwowska, Marta Dobrowolska, Andrzej Padewski, Adam Ciupiński, piłkarki klubu Darbor Bolesławice, piłkarki kadry Dolnośląskiego ZPN U16, samorządowcy z Żarowa, przyjaciele Zjednoczonych Żarów, siatkarze klubów UKS Volley Żarów i TKKF Chemik Żarów, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie, zespół śpiewaczy ŻAROWIANIE, chór kameralny Senyor-Rici, Żarowska Orkiestra Dęta, sekcja akrobatyki przy GCKiS wraz z instruktorem Eweliną Blusiewicz, , zespół taneczny z Żarowa przy GCKiS z instruktorem Beatą Rejek, zespół taneczny z Kalna przy GCKiS z instruktorem Ewą Wołek, Marta Kurzeja, Wiktor Dąbrowa, Anna Potoczna, Martyna Proniewicz, Barbara Chodyniecka, Adrian Malik, Kazimierz Kozłowski, policjanci z Żarowa, pracownicy Przedszkola Miejskiego w Żarowie, pracownicy Banku Zachodniego WBK w Żarowie: Krystyna Dziedzic, Barbara Warakomska, Jolanta Gołębiowska, Artur Wiecheć, Alicja Stanisz, Marcin Wolfram, Wanda Kolankowska.
  .

 • XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żarowie


  Zapraszamy już w niedzielę 12 stycznia na XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żarowie. Na ulice Żarowa, Zastruża, Mrowin i Pastuchowa wyruszy ogółem 50 wolontariuszy. Czekamy również na Was w Bajkowym Przedszkolu i Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Spieszmy na ratunek dzieciom i seniorom, by nasze miejsce na ziemi stawało się lepsze, pełne przyjaźni, miłości i godności.

  Fundacja przysłała gadżety na licytację: cztery koszulki, dwa kalendarze kieszonkowe, kalendarz ścienny na rok 2014, zegar ścienny, podkładka A4, płyta Justyny Steczkowskiej z Przystanku Woodstock, torba, herbata Lipton, poduszka.


  Zdjęcia z przedmiotami na licytację mozna obejrzeć  stronie http://www.centrum.zarow.pl/index.php/kultura-newsy/696-licytacja-wosp-2014
   

   

  XXII FINAŁ WOŚP W ŻAROWIE
  12 stycznia (NIEDZIELA) 2014 r.
  PROGRAM

  Bajkowe Przedszkole w Żarowie
  w godz. 10.00 -12.30

  W programie:
  1. Jasełka w wykonaniu grupy teatralnej
  2. Aukcja  piernikowych serc oraz świątecznych ozdób
  3. Kiermasz kartek okolicznościowych
  4. Świąteczna kawiarenka
  - pączki (specjalność kuchni przedszkola)
  -  ciasta (specjalność naszych mam)
  5. Zabawy i gry zręcznościowe
  6. Konkursy plastyczne


  Hala sportowa GCKiS w Żarowie, ul. Piastowska 10 A

  Blok sportowy

  9.00 – Turniej piłkarski „Gramy dla Orkiestry” (Hala sportowa GCKiS)
  Zagrają w turnieju: Samorządowcy z Żarowa, Oldboye i przyjaciele Zjednoczonych Żarów, Darbor Bolesławice (lider III ligi kobiet, grają zawodniczki z gminy Żarów), Kadra Dolnośląskiego ZPN U16 (Mistrz Polski z 2013 r. z udziałem kilku reprezentantek Polski, w tym m.in. Karolina Ostrowska złota medalistka Mistrzostw Europy U17 z 2013 r.)
  12.00 – towarzyski mecz piłki siatkowej UKS Voley Żarów – TKKF Chemik Żarów

  Blok artystyczny

  14:30 – zespół śpiewaczy ŻAROWIANIE
  15:00 – chór kameralny Senyor-Rici
  15:30 – Żarowska Orkiestra Dęta
  16:30 – pokaz sekcji akrobatyki przy GCKiS
  16:45 – zespół taneczny przy GCKiS z Żarowa
  17:00 – zespół taneczny przy GCKiS z Kalna
  17:15 – jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Żarowie
  17:45 – mini recital wokalno-instrumentalny (wystąpią: Marta Kurzeja, Wiktor Dąbrowa, Anna Potoczna, Martyna Proniewicz, Barbara Chodyniecka)
  19.00 – sprzedaż gadżetów orkiestrowych
  20.00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA (teren zielony obok Gimnazjum)

  W trakcie trwania imprezy dostępne będą stoiska:
  - „Maluj razem z Artystami”
  - „Pomaluj aniołka lub ...”
  - „... i Ty zostań ceramikiem”
  - Malowanie twarzy

  - „Bibułkowe kwiaty dla babci i dziadka”
  - sprzedaż ciast upieczonych przez UTW w Żarowie

 • WOŚP już za miesiąc!

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już za miesiąc!

   12 stycznia 2014 roku odbędzie się XXII Finał, którego tematem będzie „Na ratunek. Na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów”.

  Praca w sztabie trwa. Przysłane przez Fundację puszki są już sklejone, wolontariusze obfotografowani, wpisywani do systemu i szkoleni. Jak co roku chętnych jest więcej niż miejsc, a dodatkowo zgłosili się do nas ludzie z innych szkół. Dołączyło Zastruże oraz Pastuchów.

   

  Zbieramy fanty na orkiestrową loterię fantową. Prosimy o przynoszenie do biblioteki szkolnej zabawek, książeczek, gier, biżuterii i rozmaitych drobiazgów. Z góry dziękujemy!

 • Święty Mikołaj w naszej szkole

  06.12.2013

  6 grudnia jak każdego roku Święty Mikołaj zawitał do naszej szkoły i obdarował prezentami i słodyczami grzeczne dzieci. Jak zawsze ten dzień był radosny, szczęśliwy i każdemu dał poczucie, że warto się starać i warto czekać...

 • XXI Przegląd Teatrów Szkolnych

  05.12.2013

  5 grudnia 2013 r. odbył się w Żarowie XXI Przegląd Teatrów Szkolnych. W konkursie wzięło udział cztery grupy teatralne z naszej szkoły. Wystąpiły również zespoły ze Świdnicy, Wałbrzycha, Kamiennej Góry, Lwówka Śląskiego i Boguszowa Gorce .
  Przegląd zgromadził łącznie 205 uczestników w trzech kategoriach: SP klasy I-III, SP klasy IV-VI oraz Gimnazjum.

  Nasze sukcesy:

  w kategorii SP klasy I-III:
  I miejsce zdobył „Teatr Cieni” za spektakl „Brzydkie Kaczątko”

  II miejsce zajęły „Krasnoludki” ze spektaklem „Zielony Las”
  III miejsce  zdobyła grupa „Orzeszek” za spektakl „Jaś i Małgosia”.

   

  Również w tej samej kategorii wiekowej otrzymaliśmy wyróżnienia:

  - za grę aktorską - Elżbieta Chodyniecka,

  - za kulturę słowa - Antoni Ciupiński,

  - za interpretację tekstu - Amelia Wabik.

 • Wycieczka do Wrocławia

  19.11.2013

  Laureaci  konkursów związanych z wystawą poświęconą 170-leciu Kolei Wrocławsko - Świebodzkiej w nagrodę  zwiedzali  Dworzec Główny PKP we Wrocławiu.  Oto nagrodzone dzieci, które wzięły udział w wycieczce:

  kategoria I – klasa 0 -1

  1. Jakub Gering kl. 1a
  2. Otylia Wawrzyniak – kl. 1 d
  3. Michał Piotrowski – kl. 1 c

  kategoria II – klasa 2 -3

  1. Magdalena Razik – kl. 4 c
  2. Julia Żydek – kl. 4 c
  3. Amelia Rzeszowska – kl. 4 c
  4. Szymon Dominik – SP w Swidnicy
  5. Hanna Rybarczyk

  kategoria III – klasa 4 -6

  1. Maciej Ruszkiewicz – absolwent
  2. Damian Kaletowski – kl. 6a
  3. Maciej Michalak – kl. 6b
  4. Aleksy Mięki – kl. 6a

  Czytaj wiecej i zobacz galerię

 • Pora na Głosostwora! Dubbing do bajek.

  19.11.2013

  Kajetan Kwiecień uczeń klasy 1d  pod opieką pani Renaty Węglarz, uczestniczy w niezwykłych warsztatach, w Radiu Wrocław.

  Młody zapaleniec z pasją i marzeniem zostania Młodym Radiowcem bierze udział w zajęciach z dubbingu do bajek. Podczas warsztatów  uczy się jak podkładać głos do bajki, jak odtworzyć emocje w głosie oraz jak mówić głosami różnych zwierząt. Gościem specjalnym tegorocznych warsztatów był dotychczas trzykrotny mistrz Polski w beatboxie – Zgas z Głogowa. Zdradził  dzieciom tajniki sztuki naśladowania dźwięków, rytmicznego tworzenia dźwięków – np. perkusji, linii basowej, głosów zwierząt, scratchy za pomocą narządów mowy – ust, języka, krtani, gardła czy przepony.

  „Celem warsztatów jest:

  - przygotowanie przez dzieci dubbingu do wybranej bajki z podziałem na role
  - animowanie postaci poprzez ćwiczenia teatralno-aktorskie
  - rozwijanie wyobraźni i kreatywności
  - praca nad przekraczaniem granic własnego głosu
  - umiejętność synchronizacji głosu z obrazem
  - praca nad emocjami i próba ich naśladowania
  - umiejętność pracy w grupie oraz przed grupą

  Formy zajęć:

  - warsztaty w profesjonalnym studio nagrań
  - warsztaty teatralno-aktorskie
  - warsztat logopedyczny – zabawy poprawiające dykcję i emisję głosu
  - wyjście do Kina Nowe Horyzonty i poznanie projekcji kinowych od „kuchni”
  - zakończenie warsztatów pokazem bajki w Kinie Nowe Horyzonty przed publicznością wrocławską

  Akademia Młodego Radiowca, to tętniące energią laboratorium oryginalnych pomysłów i projektów adresowanych do dzieci mniejszych      i większych. Młodzi radiowcy nagrywają swoje reportaże, tworzą własne filmy i tv newsy, nagrywają dubbingi do bajek, słuchowiska radiowe oraz udzielają pierwszych wywiadów do radia.

  Dzieci poznają od kuchni tajniki pracy reporterów, dziennikarzy tv, prezenterów radiowych oraz  realizatorów dźwięku. Współtworzą dziecięcą audycję radiową emitowaną na antenie Radia Wrocław w każdą niedzielę o godz.10.00 oraz  ubarwiają swoimi wypowiedziami poranne programy Moniki Jaworskiej w Radiu RAM. Dzieci się nie nudzą : są szczęśliwe, spełnione i mogą choć na chwilę poczuć się jak prawdziwa gwiazda!!!”

  http://www.akademiaradiowca.prw.pl/warsztaty/dubbing-do-bajki-wiosna

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie

  Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy
  ul. 1 Maja 2
  58 - 130 Żarów

 • 74 8580 482
  74 8580 382

Galeria zdjęć