Nawigacja

 • Kiermasz używanych podręczników

  11.06.2014

  Od 23.06.2014 r. do 26.06. 2014 r., czyli w ostatnim tygodniu roku szkolnego, w bibliotece szkolnej odbędzie się kiermasz używanych podręczników.

  Uczniowie, którzy chcą sprzedać swoje podręczniki, proszeni są o podpisanie i wycenę każdej książki oraz przyniesienie ich do biblioteki dnia 23.06.2014 r. (poniedzialek). Panie bibliotekarki zajmą się sprzedażą oraz zwrotem uzyskanych środków finansowych uczniom do dnia 26.06.2014 r. (czwartek).

  Będziemy przjmować podręczniki od uczniów klas 4 i 5. Szóste klasy nie sprzedają w tym roku książek.

 • Dziękujemy za Dzień Patrona czyli Piknik Rodzinny!

  30 maja odbył się piknik szkolny, którego głównym sponsorem był WORD w Wałbrzychu. Przygotowane atrakcje przyciągnęły uczniów z rodzicami oraz wielu naszych absolwentów. Zaczęliśmy tradycyjnie od przemówienia pani dyrektor Urszuli Rurarz, która w tym szczególnym Dniu Dziecka, połączonym ze świętem patrona naszej szkoły - Jana Brzechwy, życzyła wszystkim uczniom wspaniałej zabawy. Następnie głos zabrał Burmistrz Żarowa pan Leszek Michalak, by w symboliczny sposób przekazać władzę w mieście jego najmłodszym mieszkańcom.

  Tradycją już jest, że każdy piknik inauguruje przedstawienie przygotowane przez nauczycieli. Tym razem niezawodna, utalentowana i pełna entuzjazmu grupa przygotowała spektakl pod tytułem „Jaś i Małgosia”.

  Program naszego festynu obfitował w wiele niespodzianek i atrakcji. Można było wziąć udział w warsztatach rzutu młotem prowadzonych przez panią Jolantę Kumor, pierwszą trenerkę mistrza świata Pawła Fajdka. Przyszłych mistrzów w skoku wzwyż szkolił pan Michał Mosoń. Rodzice zmierzyli się ze swoimi pociechami w meczu ringo, a o tytuł „Superrodzinki”, w różnorodnych sportowych konkurencjach, walczyło wiele wspaniałych rodzinnych zespołów. Zwyciężyły rodziny państwa Kwiecień i Dołharz. Jakby tego było mało, mieliśmy również możliwość zatańczyć zumbę. Podziwialiśmy także występ małych akrobatek.

  Jeśli ktoś nie poczuł w sobie „ducha sportowca” mógł zaprezentować swoje muzyczne zdolności na scenie talentów i absolwentów „Jesteśmy z Was dumni”, albo pochwalić się umiejętnościami plastycznymi w konkursach: „Jestem bezpieczny na drodze”, „Rowerzysta uczestnikiem ruchu drogowego”. Natomiast nasi mali programiści, biorący udział w projekcie Mistrzowie Kodowania, w trakcie pikniku tworzyli swoje gry, pokazy multimedialne i animowane historyjki.

  Dla wszystkich spragnionych beztroskiej zabawy przygotowaliśmy plac zabaw oraz ogromny dmuchany zamek - zjeżdżalnia przywieziony przez SKOK Wspólnota. Każdy uczestnik naszego pikniku mógł odwiedzić salony tatuażu, pięknych paznokci, fryzjerski oraz pracownię biżuterii.

  Jak co roku rodzice upiekli przepyszne ciasta, a my mogliśmy kolejny raz przyznać tytuł Mistrza Cukiernictwa. W tym roku puchar powędrował do pani Joanny Dąbrowskiej i pani Elżbiety Letkowskiej.

  Piątkowe popołudnie minęło bardzo szybko. Mamy nadzieję, że wszyscy spędzili je przyjemnie i aktywnie. Zapraszamy na kolejny piknik już za rok.

  Zobacz galerię zdjęć

 • Program Pikniku Rodzinnego

  30.05.2014

  Program obchodów Dnia Patrona Szkoły – Piknik Rodzinny 30.05.2014 r.

   

  Program pod patronatem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu

   

  Teren zielony wokół szkoły

  Plac apelowy

   

  15.00 Rozpoczęcie uroczystości – przemówienie dyrektora szkoły i gości

  Przedstawienie nauczyciele – dzieciom - "Jaś i Małgosia" Jana Brzechwy

   

  15.00 – 18.00 Prezentacja dorobku szkoły

  15.30 – 16.30 „Jesteśmy z Was dumni” - scena talentów absolwentów i uczniow

  17.45 wręczenie nagród w konkursach „Mistrz cukiernictwa”, „Superrodzinka”, Jestem bezpieczny na drodze”, „Rowerzysta uczestnikiem ruchu drogowego”

   

  Boisko i teren wokół boiska

   

  15.30 – 16.00 pokaz akrobatyki sportowej

  15.30 – 16.30 warsztaty lekkoatletyczne z trenerem mistrza– rzutu młotem

  15.30 – 16.30 warsztaty lekkoatletyczne – skok wzwyż

  15.30 - 18.00 plac zabaw dla najmłodszych

  15.30 – 17.00 malowanie na płocie – konkursy plastyczne: „Jestem bezpieczny na drodze”(0 -III), „Rowerzysta uczestnikiem ruchu drogowego”(IV-VI)

  16.00 – 17.00 warsztaty akrobatyki sportowej

  16.00 – 17.00 turniej szachowy

  16.30 - Mecz ringo - drużyny uczniów i rodziców

  17.00 - warsztaty zumby

   

  Dodatkowe atrakcje Pikniku

   

  • Mistrz kodowania” - sala nr 28

  • Salon fryzjerski

  • Salon pięknych paznokci

  • Salon tatuażu

  • Pracownia biżuterii
    

  • Kiermasz prac plastycznych uczniów z przeznaczeniem na akcję „Adopcja serca”

    

  •  

  • Grill z kiełbaskami i napojami ( uczniowie za talony, inne osoby będą mogły kupić w cenie 3 zł)

    

  • Stoisko z ciastami ( cena ciastka 2,00 zł).

  • Letnia kawiarenka (kawa, herbata)

  Wielka zjeżdżalnia – ufundowana przez SKOK WSPÓLNOTA

   

  Potyczki Rodzinne 15.30-17.00 ( boisko )

   

  • Test wiedzy „Aktywność – zdrowy tryb życia” ,

  • Budowanie wieży z klocków,

  • Skok w dal,

  • Bieg przez płotki,

  • Zbieranie rozsypanych piłek,

  • Strzał na bramkę unihokeja,

  • Skoki na piłce.

   

   

 • Zapraszamy na Piknik Rodzinny

  30.05.2014

  Jak spędzić piątkowe popołudnie? Przyjemnie- powiedzą jedni. Aktywnie - zawołają inni.
  A my mówimy- przyjemnie i aktywnie! Przyjmijcie nasze zaproszenie na kolejny Piknik Rodzinny, a my postaramy się podjąć Was najlepiej jak możemy. Miłośników sportu zapraszamy na warsztaty lekkoatletyczne, u boku pani Jolanty Kumor - pierwszego trenera mistrza świata - Pawła Fajdka można próbować swych sił w rzucie młotem. Pan Michał Mossoń, mistrz Polski, pokaże nam jak skutecznie skakać wzwyż. Kto wybiera aktywność połączoną z tańcem, tego zapraszamy na warsztaty zumby …

  Jeśli lubisz rywalizować, czekamy na Ciebie podczas meczu ringo i potyczek rodzinnych. Poszukujących doznań estetycznych zapraszamy przed scenę talentów. Jak co roku artystyczną niespodziankę przygotowuje dla Was także grupa dzielnych nauczycieli. Wciąż nieprzekonani?! Wypieki - palce lizać, aromatyczne kiełbaski z grilla, wielka zjeżdżalnia, kawiarenka, salon tatuażu, a nawet możliwość namalowania czegoś na płocie, plus najlepsze towarzystwo, bo Waszych pociech!

  Czekamy na Was wszystkich, przyprowadźcie krewnych i sąsiadów! Z nadzieją, że dopisze nam pogoda - do zobaczenia w piątek 30 maja, o godzinie 15 .00, w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie!

 • Sukces w XIII Międzyszkolnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych

  22.05.2014

  Nasze teatry odniosły sukcesy w XIII Międzyszkolnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Świdnicy. Teatrzyk cieni z przedstawieniem "Brzydkie Kaczątko", który przygotowała trzecia klasa pod kierunkiem pani Edyty Cicheckiej, zdobył Grand Prix przeglądu. Monika Mucha otzymała nagrodę indywidualną za grę aktorską.

  Natomiast Teatr Bez Nazwy w kategorii klas IV - VI zdobył I miejsce za przedstawienie pt. "Baśń o Korsarzu Palemonie" Jana Brzechwy. Grupę przygotowały panie Anna Dziedzic i Anna Zoła.

  Dzieci występowały na deskach świdnickiego teatru. Większość z nich po raz pierwszy mogła zaprezentować swoje umiejętności aktorskie w prawdziwym teatrze. Dla wszystkich uczestników ten przegląd pozostanie w pamięci. Dostarczył im wielu niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji.

  Tutaj znajdziecie trochę informacji i zdjęć z tego wydarzenia:

  http://swidnica24.pl/za-pan-brat-z-teatrem/

 • Spotkania z mistrzem

   

  Uczniowie klas IV i VI (i nie tylko) mieli okazję do spotkań ze znanym żarowskim twórcą, artystą malarzem, panem JACKIEM SZUMAŃSKIM. W czasie spotkań, Pan Jacek demonstrował swoje prace przedstawiające zabytki architektoniczne miasta i gminy Żarów oraz opowiadał o pasji malowania, która zaczęła się, gdy był małym chłopcem. Wówczas to, przychodził do miejsca zatrudnienia swojego wuja, gdzie w skromnych warunkach, na szarym papierze pakowym, wykonywał pierwsze rysunki. Już wtedy jego bliscy rozpoznali drzemiący w nim niezwykły talent, co w przyszłości zadecydowało o wyborze szkoły średniej, tj. Liceum Plastycznego. W tej szkole, Pan Jacek rozwijał swoje umiejętności oraz wzbogacał wiedzę teoretyczną o sztuce. W czasach, gdy kończył szkołę, nie było powszechnym studiowanie na wyższych uczelniach i doskonalenie swoich umiejętności na takim poziomie. Sukcesem było już ukończenie szkoły licealnej i zdanie matury. Wtedy dawało to szansę na lepszą pracę. Pan Jacek nie ukończył więc wyższej uczelni, jednak w żaden sposób nie umniejsza to jego poziomu umiejętności i tego, czego dokonał na przestrzeni (jak sam mówi) 38 lat. W ciągu tego czasu namalował wiele obrazów. Jest artystą niezwykle kreatywnym z ogromnym dorobkiem artystycznym. Maluje przeważnie w stylu impresjonistycznym, posługując się różnymi technikami plastycznymi. Jego ulubionym tematem są zabytki naszego miasta i okolic. Dzięki temu, możemy dostrzec jak piękna i atrakcyjna turystycznie jest nasza gmina.

  Podczas lekcji z Panem Jackiem uczniowie mieli możność obserwować jak tworzy swoje dzieła, a także samodzielnie wykonać prace przedstawiające jego ulubiony temat, tj. obiekty zabytkowe z terenu naszego miasta i gminy. Dowodem tego jest wystawa, na której zaprezentowany został plon spotkań i gdzie doskonale daje się zauważyć szkołę mistrza.

  Dziękując za wspólną pracę i poświęcony czas, tą drogą składamy Panu Jackowi Szumańskiemu życzenia wielu wspaniałych dzieł, kontynuowania swojej pasji oraz osiągania samych sukcesów w tej dziedzinie.

   

  Weronika Przewoźna
  oraz uczniowie klas IV i VI

 • Polska Biega

  22.05.2014

  Prawdziwym sportowcom niestraszny upal i słońce, dlatego w czwartek 22 maja 2014 r.wystartował bieg w ramach akcji Polska Biega. To już po raz trzeci uczniowie klas 4-6 z gminy spotkali się, by wspólnie pokonać trasę i sprawdzić swoje siły. Biegi rozgrywały się na boisku lekkoatletycznym przy naszej szkole. Wszyscy traktowali bieg jako dobrą zabawę. Trudność stanowiła bardzo wysoka temperatura.

  W tym biegu nie ma ani przegranych, ani wygranych. Walka o podium rozpoczęła się 50 metrów przed metą.

  Dla trzech pierwszych uczniów w kategorii dziewcząt i chłopców przewidziano medale i dyplomy.

  Uczniowie, którzy otrzymali medale:

  Chłopcy

  Sebastian Ridel, Dawid Waligórski, Krystian Andrzejewski, Kamil Wołek, Filip Kamiński, Kamil Makuch, Marek Barabasz, Patryk Kąsik, Wiktor Marczak, Mateusz Strzelczyk.

  Dziewczynki

  Wiktoria Strzelczyk, Martyna Mierlak, Barbara Chodyniecka, Natalia Śliwa, Alicja Klimala, Gabryela Adamczyk, Julita Firuta, Kamila Papis, Natalia Piotrowska.

  Gratulacje dla wszystkich startujących.

  Dziękujemy  za świetny bieg!

  Ewa Wygodzka

 • Nasze sukcesy w Turnieju Małego Aktora "Niezapominajka"

  16.05.2014

  16 maja 2014 r. nasi najmłodsi uczniowie i uczennice z oddziałów zerowych wzięli udział w XVI Turnieju Małego Aktora „NIEZAPOMINAJKA” organizowanym w Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. W turnieju wzięło udział 22 dzieci ze szkół i przedszkoli gminy. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczestników: Julia Bujak z grupy 0d, Lena Gawrońska – 0b, Karol Konieczny – 0c, Natalia Feszter – 0f, Paulina Leśniak – 0a.

  Oto zdobyte nagrody:

   

  wyróżnienie - dla Leny Gawrońskiej za grę aktorską w wierszu pt. „Wielkie dziś sprzątanie świata”

   

  wyróżnienie - dla Natalii Feszter za charakteryzację do wiersza pt. „Stół”

   

  I miejsce - dla Julii Bujak za wiersz „ Znaki wiosny”

 • Nasz sukces w przeglądzie "Zielony Teatrzyk"

  16.05.2014

  Dnia 16.05.2014 r. grupa teatralna uczniów klas trzecich pod opieką pani Bożeny Zajko – Ignatowicz i pani Małgorzaty Nowak wzięła udział w przeglądzie teatrzyków szkolnych „Zielony Teatrzyk” organizowanych przez Szkołę Podstawową w Pastuchowie. Przedstawienie pt. „Zielony las” zajęło I miejsce w kategorii klas I-III. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie: Elżbieta Chodyniecka, Antoni Ciupiński, Małgorzata Lęśniowska, Kacper Lulek, Amelia Machula, Wiktor Nowak, Aleksandra Porabik, Marcjanna Stencel, Dawid Bogacki, Barbara Klewecka, Wiktoria Kowalska, Małgorzata Pituła, Wiktor Huber.

 • Wyniki "Kangura"

  12.05.2014

  20 marca 75 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXIII Międzynarodowym Konkursie Matematycznym  „Kangur”. Uczestnicy rozwiązywali zadania w trzech kategoriach:

  • Żaczek – 29 uczniów klas drugich rozwiązywało 21 zadań
  • Maluch – 22 uczniów klas trzecich i 9 uczniów klas czwartych rozwiązywało 24 zadania
  • Beniamin – 11 uczniów klas piątych i 4 uczniów klas szóstych rozwiązywało 30 zadań.

  Za dobre wyniki organizatorzy wyróżnili pięcioro uczniów naszej szkoły: Pawła Siemiochina – z kl. 2b, Jakuba Dołharza – z kl. 4d, Julię Żydek – z kl. 4c, Kacpra Kluzek – z kl. 5b oraz Joannę Tomiczek – z kl. 6b.

 • Lekcja w klasie 5a

  14.05.2014

  Sąd nad Syzyfem w 5a

   

  Dnia 14 maja w naszej Szkole, w klasie 5a, odbyła się rozprawa sądowa przeciwko Syzyfowi.

  Na początku lekcji rozstawiliśmy stoły i krzesła tak, by klasa przypominała salę sądową. Potem poszliśmy się przebrać. Połowa klasy była ubrana w białe prześcieradła, upięte jak togi. Te osoby, które występowały, denerwowały się, ponieważ nie wiedziały, czy mają wystarczające dowody na to, że oskarżony jest niewinny. Wszyscy w klasie byli ciekawi, czy uda się nam uniewinnić Syzyfa. Sędzią była nasza nauczycielka języka polskiego. Do występu przygotowywały się dwie grupy. Jedna trzyosobowa a druga sześcioosobowa. Jako pierwsza wystąpiła grupa trzyosobowa, ale niestety nie udało im się uniewinnić Syzyfa i oskarżony dostał karę wiecznego wnoszenia dużego głazu na górę Ślężę. W drugiej grupie sąd oświadczył, że oskarżony jest niewinny.

  Otrzymaliśmy bardzo dobre oceny i dobrze się bawiliśmy. Do tej lekcji przygotowywaliśmy się przez kilka dni, żeby jak najlepiej nauczyć się wybranej roli. Taka lekcja nauczyła nas, jak dużego zaangażowania i odwagi wymagają wystąpienia publiczne. Ponadto była bardzo miła i zabawna atmosfera. To była najciekawsza, najlepsza a także moja ulubiona lekcja języka polskiego.

   

  Wiktoria Niewęgłowska 5a

 • Dzień Bibliotekarza

  09.05.2014

  9 maja obchodziliśmy w bibliotece szkolnej Dzień Bibliotekarza. Do Kawiarenki Literackiej zostali zaproszeni Przyjaciele Biblioteki, czyli dyżurne i darczyńcy, dzięki którym nasze zbiory wzbogaciły się o nowe książki. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym pomocnikom! Jesteśmy dumne, że czytacie – drodzy uczniowie i uczennice, że potraficie się dzielić swoimi książkami z innymi, że odwiedzacie bibliotekę - niektórzy codziennie. Dzięki Wam nasza praca ma sens i jest radosna!

  Beata Jurczak i Agnieszka Kosińska

 • Konkurs "Ziemia mój dom"

  30.04.2014

  W środę 30.04.2014r. zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Ziemia mój dom”. Celem konkursu było uczenie dzieci zachowań proekologicznych, zwrócenie uwagi na ochronę przyrody i środowiska, zachęcanie do czynnego zainteresowania się tematyką ekologii. Konkurs był rozpatrywany w dwóch kategoriach wiekowych: oddział przedszkolny oraz klasy I-III. Spośród wszystkich uczestników jury nagrodziło następujące osoby:

   

  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

  - I miejsce zajął: Igor Dróżdż z kl. O e (SP Żarów),

  - II miejsce zajęli: Karol Konieczny z kl. O c oraz Maksymilian Górka z kl. O b

  (SP Żarów),

  - III miejsce zajęła: Zuzanna Kania z kl. O d (SP Żarów).

   

  Wyróżnienia otrzymali: Julia Banach, Julia Śliwa, Michalina Mentel, Zuzanna

  Madej, Anna Spisak i Michał Spisak.

   

   

  KLASY I-III

  - I miejsce zajęły: Julia Orłowska z kl. I c oraz Amelia Dudek z kl. I c (SP Żarów),

  - II miejsce zajęli: Oktawian Żydek z kl. I c i Amelia Petryszyn z kl. I c (SP

  Żarów) oraz Hanna Labijak z kl. I (SP Imbramowice),

  -III miejsce zajęli: Kamil Zadrożny z kl. I c, Patrycja Kubicka z kl. I c, Wiktoria

  Policht z kl. I c (SP Żarów) oraz Kacper Stańczyk z kl. III

  (SP Imbramowice).

   

  Wyróżnienia otrzymali: Ida Zawadzka, Dagmara Kwiatek, Alicja Kubiszyn, Jakub

  Lelotko, Daria Broszko, Dominik Korbut, Weronika Pyda,

  Łukasz Pawlik, Amelia Machula oraz Małgorzata Pituła.

   

   

  Organizator konkursu

  Adriana Drabik

 • Dzień Ziemi

  25.04.2014

  25 kwietnia obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi.

  „Pragniemy mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy. Jesteśmy jego częścią i chroniąc je przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie. Kochamy naszą Ziemię, na której rośniemy i która nas żywi.”

  Klasa 2a i 2b z wychowawczyniami Ewą miką i Bożeną Cecot przygotowały przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia – bajka ekologiczna”, natomiast klasy 3b i 3d z paniami Małgorzatą Nowak i Bożeną Zajko – Ignatowicz sztukę pt. „Jesteśmy dziećmi Ziemi”. Chór szkolny pod dyrekcją Bogumiły Chodynieckiej zaśpiewał piosenkę pt. „Zielony las”.

   

 • Konkurs Wiosna - pora radosna

  24.04.2014

  Dnia 24.04.2014 r. w Szkole Podstawowej w Pastuchowie odbył się kolejny konkurs recytatorski „Wiosna- pora radosna”. Naszą szkołę reprezentowało 9 dzieci z oddziału przedszkolnego. Uczestnicy konkursu zaprezentowali wiersze o tematyce wiosennej. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że III miejsce zajął Cezary Osiurak z kl. O f. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominek w postaci książeczki. Wszystkim uczestnikom konkursu - Gratulujemy!!!

  Opiekun grupy Adriana Drabik

 • XXI GminnymKonkurs Ortograficzno- Gramatyczny

  15.04.2014

  Dnia 15.04.2014 r. w naszej szkole odbył się XXI Gminny Konkurs Ortograficzno – Gramatyczny. Wzięło w nim udział 26 uczniów klas II i III ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.

        W kategorii uczniów klas II czołowe miejsca zajęli:

  I miejsce -  Anna Bogatko

  II miejsce -  Martyna Feszter

  III miejsce - Maksymilian Letkowski

        W kategorii uczniów klas III miejsca zajęli:

  I miejsce - Monika Mucha

  II miejsce - Mateusz Adamek

  III miejsce – Adrian Kuliński

  Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy bardzo wysokiego poziomu wiadomości i życzymy sukcesów w nauce.

       Dorota Tkaczyk

                Małgorzata Świtoń

  Zobacz galerię zdjęć

   

 • Sprawdzian szóstoklasisty

  01.04.2014

  1 kwietnia odbył się Sprawdzian Ucznia Klasy Szóstej. Zdawało go 29 uczennic i 40 uczniów. Wyniki będą dopiero 30 maja. Teraz tylko pozostaje szóstoklasistom nauka i zdobywanie ocen, by jak najlepiej zakończyć szkołę podstawową.

   

  Zobacz galerię zdjęć

 • Pierwszy Dzień Wiosny

  21.03.2014

  Pierwszy Dzień Wiosny przywitaliśmy kolorowo i radośnie. Nie zabrakło przebierańców – w tym roku z lat 70 i 80-tych, parady klas zerowych, Wiosennej Kawiarenki Literackiej w bibliotece. Nie zabrakło również dobrego humoru oraz życzliwości. Wybraliśmy Miss i Mistera Życzliwości. Oto oni:

  Natalia Sliwa z klasy 4a

  Kinga Zaremba z klasy 6a

  Kacper Uracz z klasy 6c.

   

  Wiosenna Kawiarenka Literacka serwowała świeże owoce, warzywa i soki oraz fragment książki Martyny Wojciechowskiej „Zwierzaki świata”. Było pysznie... Była to kolejna kawiarenka, na którą zaprosiliśmy Przyjaciół Zwierząt – czyli ofiarodawców karmy dla zwierząt ze schroniska.

   

  Zobacz galerię zdjęć

 • Mistrzowie Kodowania

  17.03.2014

  W drugim tygodniu marca w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia w ramach I edycji programu „Mistrzowie Kodowania”. Biorą w nich udział uczniowie z klas 4-6. W ciągu ośmiu spotkań trwających po 90 minut, uczestnicy będą poznawać i zgłębiać tajniki programowania w języku Scratch. Jest to intuicyjny język programistyczny, pozwalający tworzyć, np. gry, pokazy multimedialne i animowane historyjki.

  Nasza szkoła jest jedną ze 119 szkół w Polsce, które zakwalifikowały się do I edycji programu.

  Zajęcia odbywają się w dwóch grupach: I grupa – poniedziałki, godz. 14.30 – 16.00 – p. Wiesława Elster, II grupa – wtorki – godz. 14.30 – 16.00 – p. Elżbieta Piotrowska.

  Zobacz galerię zdjęć z zajęć.

  Projekt „Mistrzowie Kodowania” organizowany jest przez Samsung Electronics Polska, która we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji” chce rozpropagować umiejętność programowania wśród dzieci.

  Strona projektu: www.mistrzowiekodowania.pl

  Mitsch Resnick - twórca programu: Nauczmy dzieciaki kodować.

  Prace uczniów.

  Światowy Dzień Scratcha

  W tym roku 17 maja przypadał Światowy Dzień Scratcha. W naszej szkole tego dnia zorganizowano zajęcia otwarte dla rodziców uczniów biorących udział w programie „Mistrzowie Kodowania”. W chłodne sobotnie przedpołudnie  uczestnicy programu przyszli ze swoimi rodzicami, niektórzy z całymi rodzinami. Pochwalili się oni wykonanymi przez siebie projektami i  popisali się  umiejętnościami programowania w języku Scratch. Wspólnie z rodzicami stworzyli projekt „Podwodny świat”.

  Informacje o programie „Mistrzowie Kodowania” na stronie Urzędu Miejskiego w Żarowie.

   

  5 powodów, by uczyć dzieci programowania:

  I. Nauka programowania daje dzieciom narzędzia pozwalające odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii.

  II. Programowanie to trzeci język.

  Przykłady z całego świata pokazują, że nauka podstaw programowania jest możliwa już od wczesnych etapów nauczania.

  III. Nauka programowania rozwija wiele kompetencji potrzebnych dzieciom.

  „Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką” Bill Gates.

  IV. Dzieci trzeba oswajać z technologią.

  Obcowanie od dziecka z nowoczesnymi technologiami pozwoli w przyszłości wpływać na ich rozwój i wykonywać nowe, nieznane nam dziś jeszcze zawody.

  V. Potrzebujemy więcej programistów.

  4 na 10 pracodawców w Polsce ma kłopoty ze znalezieniem wykwalifikowanych programistów podczas, gdy ogromna liczba humanistów nie może znaleźć pracy.


  Organizatorzy


  Patroni

 • Dzień Kobiet w Bibliotece Szkolnej

  07.03.2014

  7 marca 2014 r. w piątek Biblioteka Szkolna zorganizowała Dzień Kobiet. Oczywiście dziewczynki zostały zaproszone do Kawiarenki Literackiej na ciastka i herbatkę oraz do wysłuchania fragmentu książki Martyny Wojciechowskiej „Dzieciaki świata”, „świeżo” zakupionej przez bibliotekę. Czekają na Was drodzy uczniowie i uczennice inne nowości książkowe, między innymi reportaże pani Wojciechowskiej, powieści przygodowe Mariusza Niemyckiego, powieści obyczajowe Marty Fox oraz kilka książek o europejskich klubach piłki nożnej i znanych sportowcach. Dziękujemy również za dary, które od Was otrzymujemy i prosimy o jeszcze...

   

  Zobacz galerię zdjęć

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie

  Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy
  ul. 1 Maja 2
  58 - 130 Żarów

 • 74 8580 482
  74 8580 382

Galeria zdjęć