Nawigacja

 • Zapisy dzieci do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017

  22.02.2016

  Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie ogłasza  zapisy dzieci do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017

  W sekretariacie szkoły do 31 marca prowadzone są zapisy dzieci do klas I i oddziałów przedszkolnych.

  Tegoroczny nabór uwzględnia zmiany ustawy o systemie oświaty wprowadzone ustawą z dnia 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r., poz. 35). Są to:

  1) obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego przez dzieci 6–letnie,
  2) obowiązek szkolny od 7 roku życia,
  3) prawo dziecka do rozpoczęcia edukacji szkolnej – na wniosek rodziców – od 6 roku życia
  ,
  4) prawo dziecka, urodzonego w roku 2009 r., do kontynuowania nauki w klasie pierwszej na wniosek rodziców.

  W pierwszej kolejności do szkoły będą przyjmowane dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły

  (Żarów, Łażany, Mikoszowa, Przyłęgów, Kruków, Mielęcin, Zastruże, Pyszczyn, Bożanów, Kalno, Kalno-Wostówka, Wierzbna).

  Dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły, poza miastem Żarów, Gmina zapewnia bezpłatny transport.

   

  Do klasy I zapisujemy dzieci urodzone:

  • w 2009 roku ( siedmiolatki)
   • którym na wniosek rodziców w roku szkolnym 2015/2016 odroczono spełnianie obowiązku  szkolnego
   • którym na wniosek rodziców odroczono spełnianie obowiązku szkolnego w okresie od   września do grudnia 2015,
   • które na wniosek rodziców ( złożony do dyrektora szkoły w terminie do 31 marca 2016 (wniosek do pobrania) będą kontynuować naukę w pierwszej klasie w roku szkolnym 2016/2017– dotyczy dzieci, które rozpoczęły edukację w klasie pierwszej w roku szkolnym 2015/2016  jako sześciolatki. W przypadku złożenia takiego wniosku dziecko nie podlega klasyfikacji rocznej ani promowaniu do klasy drugiej, a także nie otrzymuje świadectwa szkolnego promocyjnego. Jednocześnie dziecko to do końca roku szkolnego 2015/2016 będzie zobowiązane do kontynuowania nauki w klasie I.
  • w 2010 roku (sześciolatki),
   • które na wniosek rodziców, jako sześciolatki zostaną zapisane do klasy pierwszej (wniosek do pobrania), jeżeli spełniają jeden z poniższych warunków:
   • korzystały z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2015/2016,   
     lub
   • uzyskały opinię poradni psychologiczno- pedagogicznej o możliwości rozpoczęci nauki   w szkole podstawowej.

   

  Do oddziałów przedszkolnych zapisujemy dzieci urodzone:

  • w 2010 r. (sześciolatki)-( wniosek  do pobrania) lub deklaracja o kontynuacji dla dzieci, które realizują wychowanie przedszkolne w naszej szkole od 1 września 2015 r. (deklaracja do pobrania)

   

  WSZYSTKIE WNIOSKI DO POBRANIA ZE STRONY INTERNETOWEJ SZKOŁY www.spzarow.edupage.org   LUB

   W SEKRETARIACIE SZKOŁY (ul. 1 Maja 2) w godz. 7.30 – 15.30.

  Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. : 74 8580482 lub 74 8580382

    

               Urszula Rurarz

     dyrektor szkoły

   

  WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO SZKOŁY - POBIERZ

  WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I KLASY PIERWSZEJ SPOZA OBWODU  - POBIERZ

   

 • Uwaga rodzice!

  26.04.2016

  Szanowni Pańswo!

  Informujemy, że dzień 2 maja 2016 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Dla dzieci, których rodzice pracują, organizujemy w szkole zajęcia świetlicowe w budynku przy ul. Ogrodowej 1 w salach nr 2 i 3, w godz. od 5.30 do 16.00.

  Urszula Rurarz

  dyrektor szkoły

   

 • Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej w Zastrużu

  23.04.2016

  Dnia 23.04.2016 r. uczniowie kl.Id wzięli udział w Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej. Wykonali piosenkę żeglarską pt. „Bitwa”. Rodzice przygotowali dzieciom stroje pirata, a p.Weronika Przewozna namalowała piękną łódź piracką. Występ dzieci bardzo się podobał. Uczniowie zdobyli Grand Prix Festiwalu. Po występie dzieci korzystały z atrakcji przygotowanych przez społeczność uczniowską z Zastruża.Poprzez wspólną zabawę miały okazję poznać nowe koleżanki i kolegów.

  Joanna Karpińska

  Zobacz zdjęcia

 • Konkurs Pięknego Czytania klas 2 -3

  22.04.2016

  22 kwietnia w przeddzień Światowego Dnia Książki w naszej bibliotece odbył się kolejny Konkurs Pięknego Czytania. Tym razem dla klas drugich i trzecich. Był to pierwszy taki konkurs dla  młodszych czytelników. Uczniowie naszej szkoły chętnie wypożyczają i czytają książki. Ci, którzy naprawdę lubią czytać, osiągają wspaniałą umiejętność płynnego, pięknego, wyraźnego czytania, potrafią "wczuć się" w nastrój utworu, przekazać go słuchającym, czego mogliśmy być świadkami w piątek podczas konkursu. Już najmłodsi z naszych uczniów mają talenty recytatorskie i aktorskie.

  Jesteśmy bardzo dumne, że czytanie w naszej szkole jest modne, że począwszy od "zerówki" jesteście klientami biblioteki szkolnej, że  korzystacie również ze zbiorów Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, że jesteście aktywnymi czytelnikami i że tak pięknie potraficie czytać. Ta umiejętność, po nauczeniu się przez małe dziecko mówienia, jest niezbędna i niezwykle potrzebna w życiu. Da Wam wiedzę, poszerzy Wasze horyzonty myślowe, da odpoczynek i radość. Czytanie potrafi przenieść Cię tam, gdzie tylko zechcesz, pozwoli Ci na odkrywanie nieznanych światów, poznawanie nowych ludzi i pomoże w trudnych chwilach.

  Beata Jurczak
  Agnieszka Kosińska

  Zobacz zdjęcia

  Zobacz relację i zdjęcia

 • Gminne Biegi Przełajowe

  22.04.2016

  Dnia 22.04. uczniowie kl.I d wzięli udział w gminnych biegach przełajowych , które miały miejsce przy Orliku w Żarowie. Dziesięć dziewczynek i sześciu chłopców próbowało swoich sił w zawodach.. Karol Nartowski wywalczył II miejsce,. Jesteśmy z niego bardzo dumni.Uczniowie pierwszy raz mieli okazję wziąć udział w takich zawodach. Dzięki temu stali się bogatsi w nowe doświadczenia.

  Joanna Karpińska

  Zobacz zdjęcia

 • Sukcesy w konkursie "Wiosna wierszem kwitnąca"

  15.04.2016

  15 kwietnia nasi uczniowie wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Wiosna Wierszem Kwitnąca”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach. Wśród 50 uczestników byli uczniowie ze szkół i przedszkoli z terenu gmin Jaworzyna Śląska, Żarów i Świdnica. Nasi koledzy zdobyli:

  w kategorii klas 0 - 1
  II miejsce- Gabriel Stawski

  w kategorii klas 2 - 3
  I miejsce- Anna Antczak

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Zobacz relację i zdjęcia

 • Gramy w szachy

  16.04.2016

  16 kwietnia w naszym mieście rozegrano Mistrzostwa LZS powiatu świdnickiego w szachach, będące eliminacjami do tegorocznego finału Dolnośląskich Igrzysk LZS. W turnieju wzięli udział starsi i młodsi szachiści, nasi uczniowie i absolwenci, wytrawni i początkujący szachiści. Bardzo budujący jest fakt, że tak dużo dzieci próbuje swoich sił w tej szlachetnej dyscyplinie sportu.

  Zobacz fotorelację

 • IV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Animowanych O!PLA

  W dniach 4 - 6 kwietnia odbył się w naszym mieście Festiwal Filmów Animowanych O!PLA 2016, w którym uczestniczyło 693 osoby (biorąc pod uwagę wszystkie kategorie konkursowe). Jednym ze współorganizatorów (partnerów) festiwalu jest Fundacja Teatr Bezdomny, która zorganizowała 9 spotkań filmowych w naszej sali widowiskowo - sportowej. W  bezpłatnych projekcjach filmowych: "Teraz Dzieci Mają Głos", "Kategoria Szkolna" wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1 - 3.

  Oto fotorelacja

 • IV Festiwal Origami "Papierowe lato"

  17.04.2016

  17 kwietnia 2016 r poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego Festiwalu Origami „Papierowe lato” organizowanego przez GCKiS w Żarowie. Na konkurs nadesłano 118 prac z 25 miejscowości. Prace naszych uczniów zyskały uznanie jury, a wśród nagrodzonych znaleźli się:

  Kategoria II a - szkoły podstawowa kl. IV-VI - origami klasyczne

  III miejsce - Wiktoria Rychel
  I miejsce - Jakub Komaniecki

  Kategoria II b - szkoła podstawowa kl. IV-VI - origami modułowe

  II miejsce - Iga Sudoł


  Kategoria II c - szkoła podstawowa kl. IV-VI - origami 3D

  III miejsce - Norbert Sułek
  II miejsce - Hanna Bal


  Gratulujemy wszystkim „małym” artystom. Cuda z papieru można podziwiać do 7 maja 2016 roku w Żarowskiej Izbie Historycznej.

  Zobacz relację i zdjęcia

  Zobacz relację filmową


   

 • Konkurs Wiosenne Kapelusze

   Po raz XI w w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu "Wiosenne Kapelusze", której organizatorami są pani Bożena Zajko- Ignatowicz i Małgorzata Nowak. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas 0-3. Prace przygotowane przez uczestników  wzbudzają podziw i zachwyt wsród osób oglądających wystawę pokonkursową w budynku szkoły przy ul. Armii Krajowej 58. W tym roku szkolnym 2015/2016 w konkursie wzięło udział 46 prac. Lureatami konkursu zostali uczniowie:

  I miejsce- Kinga Kaczmarek kl. I c, Andrzej Nowak kl. II b

  II miejsce- Julia Banach kl. I e, Maja Grzybek kl. II f

  III miejsce- Dawid Smejda kl. I c, Maja Kołodka kl. II b

  Wyróżnienia:

  Alicja Gnutek kl. 0 b

  Hanna Kubasiewicz kl. I a

  Zofia Górka kl. I b

  Franciszek Mytych kl. I b

  Patrycja Czuba kl. I d

  Zuzanna Kania kl. II a

  Kinga Reruch kl. II c

  Zofia Podolak kl. II f

  Milena Kondratowicz kl. III d

  Zobacz zdjęcia

  Na innych stronach


   

 • Dzień Czekolady

  12.04.2016

  Dzisiaj 12 kwietnia obchodziliśmy po raz kolejny Dzień Czekolady w bibliotece. Bardzo słodki to był dzień, ponieważ każdy czytelnik mógł skosztować owoców w czekoladzie oraz rozmaitych wyrobów czekoladowych w czasie "słodkiego wypożyczania". 174 uczniów wypożyczyło w sumie 230 książek!

  Obyśmy umieli czerpać taką przyjemność z czytania książek jaką czerpiemy jedząc słodkości:-) Bardzo Wam tego życzymy! Niektórzy z naszych uczniów osiągnęli taki "poziom wtajemniczenia" , z czego jesteśmy bardzo, ale to bardzo zadowolone.

  Dziękujemy organizatorom "słodkiego wypożyczania" za energię i niezastąpioną pomoc!

  Zobacz zdjęcia

 • Pierwszy Dzień Wiosny

  21.03.2016

  Pierwszy dzień Wiosny w naszej szkolezostał zorganizowany pod hasłem "Sto przemocy i agresji słownej". po pierwszej lekcji wszyscy uczniowie klas 4 - 6 przeszli na salę widowiskowo - sportową, gdzie Samorząd Uczniowski przygotował "potyczki międzyklasowe". Pierwszą konkurencją był quiz pt. "Jeden z dziesięciu", podczas którego przedstawiciele poszczególnych klas musieli wykazać się wiedzą na temat kultury słowa i poprawności językowej. Kolejną rywalizację stanowiły scenki teatralne pod hasłem "Stop przemocy i agresji słownej". Każda klasa zaprezentowała własne, oryginalne scenariusze, a młodzi aktorzy mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami aktorskimi oraz twórczym i kreatywnym podejściem do tematu. Po przerwie jury w skłądzie: pani wicedyrektor Anna Zoła, pani Agnieszka Kosińska i pani Wiesława Elster ogłosiło werdykt.
  III miejsce zajęła klasa 5a, II miejsce przypadło klasie 5c, a na najwyższym stopniu podium stanęła klasa 5b. Ostatnią atrakcją tego dnia były warsztaty ZUMBY, które odbyły się na boisku lekkoatletycznym, w których brali udział zarówno uczniowie, jak i nauczyciele i rodzice. Ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Uwrażliwił uczniów na empatię i szacunek do drugiego człowieka, na postawę wolną od agresji i przemocy słownej. Dostarczył on wszystkim niezapomnianych przeżyć i pozytywnej energii na nadchodzącą wiosnę 2016.

  Zobacz zdjęcia

 • Sprawdzian szóstoklasisty

  05.04.2016

  Sprawdzian szóstoklasisty już za nami. Wczoraj przystąpiło do niego 75 uczniów naszej szkoły. Według zapowiedzi ministerstwa był to ostatni taki sprawdzian w szkole podstawowej.

  Czekamy cierpliwie na wyniki. Nauka trwa nadal. Teraz nasi szóstoklasiści będą się skupiać na zdobywaniu jak najlepszych ocen, by z sukcesem ukończyć kolejny etap kształcenia i "wyruszyć w świat". Czeka na nich gimnazjum. Życzymy wytrwałości i motywacji!

  Zobacz zdjęcia
  Zobacz relację filmową

 • XXIII Gminny Konkurs Ortograficzny

  22.03.2016

  Dnia 22 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie odbył się XXIII Gminny Konkurs Ortograficzno – Gramatyczny. Wzięło w nim udział 30 uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych naszej gminy.

  W kategorii uczniów klas drugich czołowe pozycje zajęli:

  I miejsce – Hanna Niemiec

  II miejsce – Maksymilian Górka

  Dawid Haraszczuk

  Lena Król

  III miejsce – Jan Molecki

  Oliwia Brańka


  Spośród uczniów klas trzecich szczególnie wyróżnili się:

  I miejsce – Oktawian Żydek

  II miejsce – Kajetan Kwiecień

  III miejsce – Krystian Kuriata

  Mateusz Chromy

  Wszyscy uczestnicy Konkursu wykazali się dużym poziomem wiedzy z zakresu języka ojczystego. Składamy im serdeczne gratulacje.

  Dorota Tkaczyk

  Małgorzata Świtoń

  Zobacz zdjęcia

 • Konkurs "Bohaterowie w kolorowej odsłonie"

  23.03.2016

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów im. ks. Jana Twardowskiego zorganizowała konkurs plastyczny pt. "Bohaterowie w kolorowej odsłonie". 
  Lista nagrodzonych uczniów z naszej szkoły:
  kategoria klasy 0 - 3
  II miejsce - Maja Brokos kl. 1
  wyróżnienia
  Karolina Ziemkiewicz kl. 2
  Katarzyna Pasternak kl. 2
  kategoria klasy 4 - 6
  I miejsce - Wiktoria Zając kl. 4
  II miejsce - Julia Żydek kl. 6
  III miejsce - Zofia Domagała kl. 6
  wyróżnienia
  Paulina Mirowicz kl. 5
  Karolina Łuczak kl. 4
  Wiktoria Ogryzek kl. 6

  Zobacz relację i zdjęcia
   

 • Kiermasz Wielkanocny

  20.03.2016

  20 kwietnia 2016 r. podczas kiermaszu wielkanocnego poznaliśmy autorów najpiękniejszych pisanek, kraszanek i palm wielkanocnych. Prace naszych uczniów zachwyciły jury i odwiedzających wystawę mieszkańców Żarowa. Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów.


  Laureaci konkursu:

  Kategoria PISANKA, KRASZANKA od 5– 10 lat

  V. Wyróżnienie Julia Kawczyńska, SP Żarów
  IV. Wyróżnienie Alicja Kiełt, SP Żarów
  I. Wyróżnienie Dominika Niewiara, SP Żarów

  III. Miejsce Katarzyna Radzewicz, SP Żarów
  III. Miejsce Oliwer Cyganek, SP Żarów
  III. Miejsce Martyna Feszter, SP Żarów

  II. Miejsce Zuzanna Stężycka, SP Żarów
  II. Miejsce Barbara Bagińska, SP Żarów


  Kategoria PISANKA, KRASZANKA od 10 – 15 lat

  VI. Wyróżnienie Marcin Lasak, SP Żarów
  V. Wyróżnienie Barbara Klewecka, SP Żarów
  IV. Wyróżnienie Zuzana Dąbrowska, SP Żarów
  III. Wyróżnienie Radosław Bezegłów, Żarów
  II. Wyróżnienie Jakub Komaniecki,
  I. Wyróżnienie Przemysław Dobrowolski, SP Żarów


  II. Miejsce Magdalena Razik, SP Żarów
  I. Miejsce Wojciech Pabis, SP Żarów

  Kategoria PISANKA, KRASZANKA powyżej 15 lat


  II. Miejsce Józefa Paszko, Żarów
  I. Miejsce Renata Bezegłów, Żarów


  Kategoria PALMA - praca indywidualna

  VI. Wyróżnienie Zuzana Tomalak, SP Żarów
  V. Wyróżnienie Zofia Domagała, SP Żarów
  IV. Wyróżnienie Zofia Molecka, SP Żarów
  III. Wyróżnienie Martyna Zdanowska, SP Żarów
  II. Wyróżnienie Tomasz Tyrański, SP Żarów
  I. Wyróżnienie Elżbieta Chodyniecka, SP Żarów
  III. Miejsce Anna Cichecka, SP Żarów
  II. Miejsce Martuna Pudlik, SP Żarów
  I. Miejsce Iga Sudoł, SP Żarów

  Kategoria PALMA DO 2 METRÓW

  IV. Wyróżnienie Klasa VI d Szkoła Podstawowa w Żarow
  III. Miejsce Grupa III świetlica Szkoła Podstawowa w Żarowie
  II. Miejsce Grupa I świetlica Szkoła Podstawowa w Żarowie

  Zobacz zdjęcia
   

 • Informacja dla rodziców

  Szanowni Państwo!
  Informujemy, że 24.03.2016 r. (czwartek), 25.03.2016 r. (piątek) oraz 29.03.2016 r. (wtorek) są dniami wolnymi od zajęć lekcyjnych. W tych dniach będą odbywały się zajęcia w świetlicy szkolnej przy ul. Ogrodowej 1 dla dzieci, których rodzice w tych dniach pracują w sali nr 2 oraz sali nr 3, w godz. od 5.30 do godz. 16.00.

  Urszula Rurarz
  dyrektor szkoły
   

 • VII Powiatowe Potyczki z Językiem Angielskim i Niemieckim

  10.03.2016

  10 marca 2016 r. w siedzibie Szkoły Społecznej w Świdnicy odbyła się uroczystość podsumowania i nagrodzenia laureatów VII Powiatowych Potyczek z Językiem Angielskim i Niemieckim "CHECK YOUR ENGLISH/PRUFE DEIN DEUTSCH" dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych Świdnicy i powiatu świdnickiego. 50 uczniów z 17 szkół miała możliwość wykazania się wiedzą i umiejętnościami językowymi. 39 rywalizowało w zakresie języka angielskiego, 11 w zakresie języka niemieckiego. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Pierwszy etap miał formę rywalizacji drużynowej. Trzyosobowe drużyny przygotowały i zaprezentowały krótkie scenki językowe. W drugim etapie uczestnicy konkursu rozwiązywali indywidualnie testy zawierające zadania, które sprawdzały wiadomości i umiejętności gramatyczno - leksykalne, rozumienie tekstu czytanego, rozumienie ze słuchu oraz ogólną wiedzę na temat krajów anglojęzycznych lub niemieckojęzycznych.
  Nasi dwaj uczniowie znaleźli się na liście nagrodzonych:
  Maciej Wiciński został laureatem konkursu,
  Marcin Lasak został finalistą konkursu.
  Gratulujemy!
  Zobacz zdjęcia

   

 • Spotkania z ciekawymi ludźmi

  W ramach realizacji cyklu zajęć "Spotkania z ciekawymi ludźmi" klasa 1 b zaprosiła do siebie babcię jednej z uczennic. Pani Renata przed emeryturą pracowała w laboratorium miejscowego zakładu. Już sam fakt pojawienia się pani w białym fartuchu zaciekawił uczniów. Z zainteresowaniem czekali na dalszy rozwój wydarzeń. Pani Renata w profesjonalny sposób pokazała wiele doświadczeń i eksperymentów. Uczniowie mogli w nich aktywnie uczestniczyć oraz zadawać pytania na interesujące ich zagadnienia. Na pewno to wydarzenie na długo pozostanie w ich pamięci.

  Ewa Mika

  Zobacz zdjęcia

 • Książki od Rzecznika Praw Dziecka

  24.02.2016

  Nasza biblioteka otrzymała od  pana ministra Marka Michalaka książki wydane przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka.

  "Prawidła życia", "Jak kochać dziecko", "Dziecko w rodzinie", "Dzieciaki z ulicy Tulipanowej czyli prawa małych i dużych" czy "Moje prawa ważna sprawa" to niektóre z tytułów, które wzbogacą nasz  księgozbiór.

  Dziękujemy bardzo!

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie

  Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy
  ul. 1 Maja 2
  58 - 130 Żarów

 • 74 8580 482
  74 8580 382

Galeria zdjęć