Nawigacja

 • Zabawy karnawałowe

  W naszej szkole miały miejsce wyczekiwane przez wszystkie dzieci zabawy karnawałowe, na których bawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III i IV VI przebrani w kolorowe kostiumy. Na balach nie zabrakło takich bajkowych postaci jak księżniczek w balowych sukniach, królów, rycerzy, wróżek, aniołków, biedronek,wampirów i innych straszydeł. Wszyscy uśmiechnięci, w świetnych nastrojach tańczyli i bawili się na parkiecie. Jak co roku Rada Rodziców przygotowała napoje i słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci.

  Zobacz zdjęcia

 • Konkurs recytatorski "Pegazik"

  28.01.2016

  28 stycznia 2016 r. w Imbramowicach odbył się konkurs recytatorski "Pegazik". Julia Żydek zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu. Małgosia Pituła otrzymała wyróżnienie specjalne.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Wycieczki do Andrzejówki

  Dnia 16 i 23 stycznia 2016 roku uczniowie klas 1 do 3 wraz z rodzicami byli w Andrzejówce na sankach. Pogoda bardzo dopisała. Górki były przykryte świeżym puchem. Piękny zimowy krajobraz podziwialiśmy z zachwytem i przy tym świetnie się bawiliśmy. Po męczących zjazdach posililiśmy się pyszną zupą, którą jedliśmy przy autobusie. Frajdę mieliśmy, gdy zjeżdżaliśmy na jabłuszkach. Wróciliśmy zmęczeni i przemoczeni, ale radośni, że aktywnie spędziliśmy sobotni czas.

  Joanna Karpińska

  Zobacz zdjęcia

 • 22.01.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XXIV Finał WOŚP.

 • 22.01.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wigilia klasy 2 b.

 • Dziękujemy!!!

  11.01.2016

  DZIĘKUJEMY ZA XXIV FANAŁ!!!

  Na ręce każdego, który chociaż grosik wrzucił do puszki wolontariusza, składam gorące podziękowania!

  Zebraliśmy 19 130 zł 88 gr
  14,17 EUR
  64 monety obcych walut
  łańcuszek koloru srebrnego

  Dziękuję wolontariuszom, współorganizatorom, sponsorom, pomocnikom! Dzieciom, dorosłym i młodzieży! Tym, którzy są z anmi zawsze, od lat i tym, którzy zagrali pierwszy raz. Najważniejsze, że byliśmy razem tego dnia. Pokazaliśmy, że nam zależy, że chcemy pomagać, że ufamy sobie nawzajem. Dorzuciliśmy do ogólnopolskiej orkiestrowej puszki ponad 19 tysięcy złotych! Pobiliśmy rekord jednogroszówek - 10 318, co dało 103 zł 18 gr. Dlatego każdy grosz się liczy, każdy grosz jest potrzebny. Pracownicy Banku Zachodniego wraz z pomocnikami liczyli zebrane przez nasz sztab pieniądze 4 godziny, za co serdecznie dziękuję!

  Szczególne podziękowania kieruję do Bajkowego Przedszkola - miejsca dziecięcej radości i miłości. Jak zawsze niezawodnego.
  Kłaniam się paniom i panom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku - zawsze uśmiechniętym i zaangażowanym.
  Bardzo dziękuję naszym Aniołom Strużom - czyli policji - dbającej o nasze bezpieczeństwo i serdecznej.
  Dziękuję w szczególny sposób orkiestrowym rodzinom, które rok w rok są z nami! Trudno byłoby mi wymienić każde nazwisko:-)
  Dziękuję każdemu z Was z osobna i wszystkim razem. Kto czuje się Orkiestrowiczem, myślę że nim pozostanie do końca świata i jeden dzień dłużej, wystarcza mu radość grania w Wielkiej Orkiestrze, bycia razem i moje skromne DZIĘKUJĘ:-)

  Beata Jurczak

  Relacja GCKiS
  Relacja p. M. Pawlik
  Relacja Bajkowe Przedszkole
  Kronika Filmowa Gminy Żarów

   

 • Program XXIV Finału WOŚP

  08.01.2016

  24. FINAŁ WOŚP W ŻAROWIE
  10 stycznia (NIEDZIELA) 2016 r.


  BAJKOWE PRZEDSZKOLE
  godz. 10.00 -12.30
  W programie:
  1. Jasełka w wykonaniu grupy Króliczków
  2. Aukcja piernikowych serc
  3. Kiermasz kartek okolicznościowych
  4. Rozstrzygnięcie konkursu Anioły Bożonarodzeniowe i rozdanie nagród
  5. Świąteczna kawiarenka
  - pączki (specjalność kuchni przedszkola)
  - ciasta (specjalność naszych mam)
  6. Zabawy i gry zręcznościowe
  7. Konkursy plastyczne

  Hala sportowa GCKiS w Żarowie, ul. Piastowska 10 A

  Blok artystyczny

  15:30 – pokaz sekcji akrobatyki sportowej GCKiS
  15:45 – występ grupy Zumby Kids z Żarowa
  16:00 – występ Akademii Malucha z Żarowa
  16:20 – występ Żarowskiej Orkiestry Dętej
  17:15 – występ zespołu Krukowianie
  17:40 – występ zespołu Żarowianie
  18.00 – sprzedaż gadżetów orkiestrowych
  20.00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA (teren zielony obok Gimnazjum)

  W trakcie trwania imprezy dostępne będą stoiska:
  - „Każdy może zostać ARTYSTĄ” - malowanie odlewów gipsowych
  - „Salonik kosmetyczny dla dzieci” - malowanie twarzy
  - „Artyści są wśród nas” - malowanie obrazków dziecięcych
  - sprzedaż ciast upieczonych przez UTW w Żarowie
  - „orkiestrowa” wata cukrowa i popcorn


  Organizatorzy:
  Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Szkole Podstawowej w Żarowie, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Biblioteka Publiczna w Żarowie, Bajkowe Przedszkole w Żarowie, Młodzieżowa Rada Miejska w Żarowie

 • Dziękujemy darczyńcom!

  05.01.2016

  Fundacja Studencka "Młodzi Młodym" z Częstochowy przekazała szkole kwotę 3064,28 złotych. Pieniądze pochodzą z odpisu 1% podatku na instytucje użyteczności publicznej.

  "Dziękuję wszystkim 98 darczyńcom, którzy zdecydowali się na przekazanie 1 % odpisu podatku na cele statutowe szkoły. Zgodnie z założonymi celami pieniądze te zostaną przekazane na dofinansowanie zakupu szafek szkolnych dla uczniów klas IV - VI. Zakup szafek planowany jest w I kwartale 2016 r.
  Realizacja tego celu pozwoli uczniom klas szóstych na pozostawianie niektórych podręczników i przyborów szkolnych w zamykanych szafkach, co znacznie powinno wpłynąć na odciążenie ich tornistrów oraz zabezpieczy odzież wierzchnią. W kolejnych latach szkolnych z szafek korzystali będą uczniowie klas I - III i dzieci z oddziałów przedszkolnych.
  Jeszcze raz dziękuję wszystkim darczyńcom!

  Urszula Rurarz
   

 • 22.12.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Turniej ringo klas czwartych.

 • Orkiestrowe gadżety

  17.12.2015

  Fundacja przysłała nam prześliczne gadżety na licytację. Czekamy na identyfikatory i serduszka. Skarbonki poskładane. Wolontariusze przygotowują się do Finału. Czekamy na 10 stycznia 2016 r.

   

 • XXIII Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych 2015

  10.12.2015

  W czwartek 10 grudnia 2015 r. odbył się 23 Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Wzięło w nim udział 11 grup teatralnych szkół podstawowych i gimnazjów z Żarowa, Świdnicy, Wałbrzycha, Kamiennej Góry, Lwówka Śląskiego i Boguszowa Gorce.

  Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy. Wszystkie zespoły otrzymały wartościowe upominki. Przyznano również indywidualne wyróżnienia za grę aktorską. W kategorii szkół podstawowcych kl. 1-3 nagrodę przyznano Kamili Kądziołce za rolę Grymaseli. W kategorii klas 4-6 wyróżnienie otrzymała Julia Żydek za rolę Pchły Szachrajki.

  Gratulujemy wspaniałych występów i wyróżnień!!!

  Zobacz zdjęcia

 • Urodzinowa Kawiarenka Literacka

  27.11.2015

  Dzisiaj w naszej bibliotece obchodziliśmy 10 urodziny Paulinki Pituły. Z tej okazji nasze dyżurne, z pomocą mam i babć oczywiście, upiekły przepyszne ciasta, przygotowały baloniki, nakryły stoły. Oliwia Chrebela zaprezentowała ulubioną książkę - "Koszmarnego Karolka", a pani Beata przeczytała jej fragment. Zapraszamy chętnych do organizowania urodzin koleżankom i kolegom oraz prezentowania swoich ukochanych książek.

  W tajemnicy możemy Wam powiedzieć, że w poniedziałek otworzymy uroczyście paczkiz Książkami Naszych Marzeń i rozpoczniemy przygotowanie ich do wypożyczeń, czyli - wpisywanie do księgi inwentarzowej, pieczętowanie, nadawanie numerów, opracowywanie kart katalogowych, kart książki oraz okładanie. Po tych wszystkich "zabiegach" bibliotekarskich książki trafią do Waszych rąk i mamy nadzieję, że będą cieszyć  i zachwycać, i że nie będą stały na półkach, lecz cały czas "krążyły" wśród czytelników.

 • Uroczystość ślubowania klas pierwszych

  10.11.2015

   

  Dnia 10 listopada 2015 r. w sali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Na uroczystości gościliśmy pana Leszka Michalaka, Burmistrza Miasta Żarów oraz panią Anitę Kusio ze SKOK-u. Licznie przybyli również rodzice i dziadkowie uczniów.

  Pierwszoklasiści, w obecności wszystkich zgromadzonych, pierwszy raz

  w historii szkoły ślubowali na sztandar być: dobrymi uczniami, przestrzegać zasad obowiązujących w szkole, w pełni wykorzystywać czas przeznaczony na naukę, rozwijać siebie, swoją wiedzę i umiejętności, kochać swoją ojczyznę - Polskę.

  Następnie dyrektor szkoły pani Urszula Rurarz i wicedyrektor pani Wioletta Piotrowska dokonały uroczystego pasowania tradycyjnym ołówkiem.

  Po oficjalnej części uczniowie zaprezentowali program artystyczny, który na twarzach zgromadzonych wywołał wzruszenie i podziw. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

  Uroczystość zakończono posadzeniem przez każdą klasę drzewka, które jak wspomniała pani dyrektor w swoim przemówieniu, będzie przypominało uczniom o tym ważnym dniu.

   

   

   

 • Konkurs historyczny "Nasza niepodległość"

  09.11.2015

  Dnia 9.11.2015 r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Bibliotece Publicznej w Żarowie odbył się konkurs na temat wiedzy historycznej. Brali w nim udział uczniowie gimnazjum i szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Wójcikowski, Marcin Lasak i Michał Maksanty. Michałowi Wójcikowskiemu udało się zdobyć pierwsze miejsce, a Marcinowi Lasakowi - trzecie.

  Michał Maksanty kl. VI c

  Zobacz zdjęcia

 • Wizyta księdza biskupa Ignacego Deca

  26.10.2015

  W poniedziałek 26 października gościliśmy księdza biskupa Ignacego Deca. Zebrani w sali widowiskowo- sportowej usłyszeliśmy piękny montaż słowno - muzyczny przygotowany przez chór i uczniów szkoły oraz słowa księdza biskupa skierowane do nas. Otrzymaliśmy biskupie błogosławieństwo, a także wpis do naszej kroniki. Oto on:

  "Bardzo się cieszę, że dane mi jest odwiedzić Szkołę Podstawową w Żarowie. Życzę, aby Szkoła kształtowała umysły i serca dzieci i młodzieży na dobrych ludzi. Niech Dobry Bóg błogosławi Pani Dyrektor Urszuli, wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom oraz wszystkim Dzieciom i Młodzieży. Szczęść Boże!"

  Zobacz zdjęcia

   

 • 26.10.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Swięto Pieczonego Ziemniaka.

 • Konkurs Pięknego Czytania

  23.10.2015

  W piątek 23 października w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 20 uczestników z klas 4 - 6. Za zadanie mieli przeczytać wiersz Jana Brzechwy oraz fragment prozy spośród przygotowanych książek. Czytali bez przygotowania, więc musieli wykazać się nie lada umiejętnościami. Jury oceniało płynność czytania, dykcję oraz oddanie nastroju utworu literackiego.

  Spośród klas czwartych:
  I miejsce zajął Maksymilian Letkowski
  II miejsce - Julita Chrzan
  III miejsce - Oliwia Bełczącka

  Wśród klas piątych najpiękniej czytali:
  I miejsce - Barbara Klewecka
  II miejsce - Matylda Kozak, Elżbieta Chodyniecka i Martyna Janaszek
  III miejsce - Wiktoria Rychel

  Najpiękniej czytający w klasach szóstych to:
  I miejsce - Alicja Kania i Alicja Kania
  II miejsce - Mateusz Gudajczyk
  III miejsce - Martyna Pudlik

  Wszystkim zwyciężcom i uczestnikom gratulujemy serdecznie i dziękujemy przede wszystkim, że czytacie, rozwijając swoją wyobraźnię, zasób słownictwa, wrażliwość i dajecie innym wspaniały przykład. Zalet czytania jest tak wiele, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Jedną podsumujemy nasz konkurs - "CZYTANIE USKRZYDLA!"

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie

  Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy
  ul. 1 Maja 2
  58 - 130 Żarów

 • 74 8580 482
  74 8580 382

Galeria zdjęć