• Kiermasz Bożonarodzeniowy
          • Kiermasz Bożonarodzeniowy

          • Samorząd Uczniowski razem z biblioteką i  świetlicą szkolną zorganizował w budynku przy ulicy Piastowskiej 10 Kiermasz Bożonarodzeniowy. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród rodziców, jak i uczniów oraz pracowników szkoły.

        • Wycieczka do Krakowa
          • Wycieczka do Krakowa

          • Kraków w zimowej szacie? Dlaczego nie?! Klasa 8a, 8b oraz grupa uczniów z klasy 7b oraz 8d w dniach 7-9 grudnia zwiedzała stolicę Małopolski w ramach programu Poznaj Polskę. Przed uczniami swe podwoje otworzył Wawel z renesansową Kaplicą Zygmuntowską,  Muzeum Czartoryskich, i Muzeum w Sukiennicach.  Urzekł kościół na Franciszkańskiej  z freskami Wyspiańskiego i Kopiec Kościuszki, zauroczyła Wieliczka....

            Nie brakło też chwili na relaks w Aqua Parku Kraków.

        • Dziękujemy!
          • Dziękujemy!

          • Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w pomoc dla Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu. Nasza społeczność szkolna po raz kolejny wyjątkowo licznie odpowiedziała na apel. Dziękujemy bardzo serdecznie rodzicom i dzieciom! Mamy nadzieję, że podobne inicjatywy na stałe wpiszą się w tradycję naszej szkoły.

            Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia  podarowane rzeczy zostaną zawiezione przez nauczycieli i uczniów do domu dziecka. 

            Koordynatorzy akcji:

            Agnieszka Kosińska i Małgorzata Stężycka

        • Mikołajki
          • Mikołajki

          • Mikołajki w klasach 1-3 - fotorelacja:

            Kawiarenka Literacka w bibliotece szkolnej z okazji Mikołajek:

        • Tydzień Kultury Żywego Słowa
          • Tydzień Kultury Żywego Słowa

          • Dnia 21.11.2022 r. w szkole przy ul.1go Maja 2 rozpoczął się TYDZIEŃ KULTURY ŻYWEGO SŁOWA. Akcja ta została zorganizowana w ramach kampanii szkolnej: Stop Wulgaryzmom i rozpoczął ją Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Każda klasa w tym dniu zajaśniała żółtymi barwami, które zostały wybrane w bardzo konkretnym celu. Kolor żółty poprawia nastrój, wyraża pewność siebie i niesie pozytywne skojarzenia- choćby ze słońcem, zabawą, dobrymi wspomnieniami i przywołuje wiele pozytywnych emocji. Uczniowie wraz z opiekunem - Panią Małgosią Stężycką- rozdawali życzliwe słowa: w szkole, na boisku, w urzędach, w sklepach...Byli wszędzie! Taka akcja spotkała się z bardzo serdecznym odzewem ze strony obdarowanych miłym słowem. W tym dniu też na szkolnym korytarzu wyrosło „drzewo życzliwości”, które zakwitło pięknymi sentencjami.

            Kolejnym działaniem był Dzień Pluszowego Misia. Zachęcamy, by sięgnąć do historii powstania tego święta... Miś/niedźwiedź znany jest nam z odwagi, bohaterskich czynów, zabawnych przygód, a ten pluszowy uspokaja, pobudza wyobraźnię, pomaga przetrwać trudne chwile... Dzieci lubią misie! Ten dzień była czasem przytulania, bo każdy mógł przynieść swojego ulubionego pluszaka; był czasem zagadek i ciekawych pouczających historii, a zwieńczeniem była wystawa prac plastycznych, na której były : MISIE!

            Od środy do piątku trwał konkurs: Słowa mają moc. W ciągu dwóch minut klasa zapisywała życzliwe, motywujące, pocieszające, wspierające słowa i wyrażenia.

             I tak w klasach pierwszych:

            I m kl.1d (20 słów)

            II m kl. 1b (19 słów)

            III m kl. 1c (18 słów)

            Wyróżnienie kl. 1 a (14 słów)

            W klasach drugich:

            I m kl. 2c (116 słów)

            II m kl. 2d (89 słów)

            III m kl. 2b (87 słów)

            Wyróżnienie kl. 2a (72 słowa)

            W klasach trzecich:

            I m kl. 3c (146 słów)

            II m kl. 3a (132 słowa)

            III m kl 3b (130 słów)

            Wyróżnienie kl. 3d (84 słowa)

            Konkurs "Słowa mają moc" poprzedziły warsztaty, które pokazały jak słowa mogą ranić i zostawiać trwały ślad oraz jak mogą budować poczucie wartości, naprawiać, rozweselać, wspierać i motywować.

            Tydzień Kultury Żywego słowa zakończył Dzień Zielonego Długopisu: w tym dniu nauczyciele wpisywali tylko miłe uwagi i pochwały, a czerwony długopis- został w piórniku;)

            Pamiętajmy: SŁOWA MAJĄ MOC!

            Koordynatorzy:

            B. Zajko-Ignatowicz

            M. Stężycka

            A. Kuc-Górka
             

          • Konkurs matematyczny KOMA

          • Na początku poprzedniego tygodnia uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie matematycznym KOMA. Jego celem jest kształcenie samodzielności myślenia i działania, rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem, sporządzania notatek, przyswajania nowej wiedzy i wykorzystywania jej na poziomie operacyjnym. Konkurs ma niespotykaną formę. Nie korzysta z wcześniejszej wiedzy, dzięki czemu jest adresowany nie tylko do najlepszych matematyków, ale do wszystkich uczniów o dużym potencjale intelektualnym. Ważna jest w nim umiejętność słuchania i przetwarzania informacji. 

            W szkolnych eliminacjach wzięło udział ponad 50 uczniów. Zostali oni podzieleni na dwie kategorie: młodzik (klasy 4-5) oraz junior (klasy 6-8). Oto wyniki najlepszych w obu kategoriach:

            Kategoria JUNIOR

            1.Jakub Choiński (klasa 8b) - 31 pkt

            Antoni Tobiasz (klasa 8f) - 31 pkt

            2. Alicja Kawa (klasa 8c) - 30 pkt

            Anna Pasternak (klasa 8b) - 30 pkt

            3. Karolina Pajor (klasa 8b) -26 pkt

            Kamila Zakrzewska (8d) - 26 pkt

            4. Szymon Jastrząb (8b) - 25 pkt

            5. Zuzanna Tomalak (8d) - 24 pkt

            Kinga Kaczmarek (8c) - 24 pkt

            Natalia Momot (7a) - 24 pkt

            Sebastian Mazur (8e) - 24 pkt

            Kategoria MŁODZIK

            1. Dmytro Shestakow (5d) - 21 pkt

            2. Jagoda Grochowina (5c) - 19 pkt

            3. Artur Turko (5b) - 16 pkt

            4. Maksym Shyndarivskyj (4d) - 15 pkt

            5. Maja Borkowska (5c) - 12 pkt

             

            Miło jest nam poinformować, że trójka naszych uczniów, czyli Dmytro Shestakow, Jakub Choiński oraz Antoni Tobiasz awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w sobotę (10 XII) w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Gratulujemy zwycięzcom osiągniętego wyniku, a wszystkim uczestnikom chęci zdobywania wiedzy matematycznej.

             

        • KOLOROWA JESIEŃ
          • KOLOROWA JESIEŃ

          • Kolorowa jesień w oddziałach przedszkolnych dobiegła końca. Przyrodniczy cykl tematyczny podzielony był na pięć kolorowych tygodni. W tym czasie dzieci poznawały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, wykonywały piękne, pełne kolorów pracę plastyczne, poznały również zasady zdrowego odżywiania poprzez różnorodne formy zajęć kulinarnych z udziałem warzyw i owoców. Na zakończenie tego projektu odbył się bal jesieni. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały barwne stroje, a wychowawcy zadbali o oprawę muzyczną oraz zabawy integracyjne. Tanecznym krokiem pożegnaliśmy jesień.

          • zDolny Ślązak

          • W minionych tygodniach 74 uczniów naszej szkoły przystąpiło do konkursu zDolny Ślązak. Konkurs, organizowany przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, ma charakter interdyscyplinarny i sprawdza wiedzę z wielu przedmiotów. Do konkursu przystąpili uczniowie klas 4-8.Poniżej prezentujemy najwyższe wyniki z poszczególnych przedmiotów:j. polski - przystąpiło 19 uczniów, najwyższe wyniki: 24 p. Wiktoria Kowalczyk,22 p. Alicja Kawa,20 p. Szykowny Miłosz j. angielski - przystąpiło 27 uczniów, najwyższe wyniki: 22p.Kinga Kaczmarek, 20p. Natalia Okarma, 19p. Artur Turko matematyka  - przystąpiło 31 uczniów, najwyższe wynik to 11p. Szymon Jastrząb, Jakub Przystał i Wiktoria Kowalczyk geografia - przystąpiło 18 uczniów, najwyższe wyniki: 17p. Szymon Jastrząb, 11p. Yehor Hlinkin, 15p. Nikola Przybylska fizyka -  przystąpiło 6 uczniów, najwyższe wyniki :16p. Szymon jastrząb, 15p. Anna Pasternak, 14p. Angelika Kołodziejczyk chemia, przystąpiło 10, najwyższe wyniki: 19p.Yehor Hinkin, 18p. Nikola Przybylska, 17p. Wiktoria Plizga, Wiktoria Kowalczyk, Jakub Przystał biologia - przystąpiło 9 uczniów, najwyższy wynik 14 p. Oliwia Targosz, Kinga Kaczmarek, Nikola Przybylska, Zofia Górka historia - przystąpiło 4 uczniów, najwyższy wynik 13p. Zbigniew Kaczmarek. 

            Spośród uczestników konkursu dwie uczennice zakwalifikowały się do etapu powiatowego, są to Wiktoria Kowalczyk (j. polski) i Kinga Kaczmarek (j. angielski).Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dziewczęta, które już w styczniu będą reprezentować naszą szkołę na etapie powiatowym zDolnego Ślązaka.

        • Wycieczka do Marianówka
          • Wycieczka do Marianówka

          • Uczniowie klasy 1a i 1d uczestniczyli w wycieczce do zagrody agroturystycznej w Marianówku. Podczas warsztatów dzieci poznały tradycje świąt Bożego Narodzenia, ozdabiały własnoręcznie wykonane pierniczki oraz dekorowali bombki. Potem miały możliwość przebywania ze zwierzętami. Pobyt sprawił uczniom wiele radości i pozostanie miłym wspomnieniem.

        • Egzaminy próbne klas ósmych
          • Egzaminy próbne klas ósmych

          • Dnia 30 listopada 2022 roku klasy ósme rozpoczęły trwające trzy dni egzaminy próbne. Uczniowie naszej szkoły zmagają się kolejno z zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Wszystkim życzymy powodzenia i wysokich wyników.

        • Andrzejki
          • Andrzejki

          • 30 listopada 2022 r. w klasach młodszych odbyły się Andrzejki. 

            Oto fotorelacja z tego wydarzenia:

        • Pomóżmy dzieciom z Domu Małego Dziecka
          • Pomóżmy dzieciom z Domu Małego Dziecka

          • Drodzy Rodzice, Uczniowie!

            W naszej szkole odbywa się zbiórka darów dla Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu. Przebywają tam dzieci w wieku od kilku miesięcy do 4 lat.

            Zbieramy: • materiały plastyczne: pisaki, kredki, pastele, plastelinę, ciastolinę, papier kolorowy itp.,

            • zabawki (nowe).

            Dary prosimy zostawiać w holu  (ul. 1 Maja i Ogrodowa), w świetlicy szkolnej (ul. Piastowska). 

            Zbiórka potrwa do 9 grudnia.

            „NIE LICZY SIĘ TO ILE POSIADASZ, ALE ILE DAJESZ INNYM I JAK SIĘ Z NIMI DZIELISZ” „POMAGAJĄC INNYM POMAGASZ I SOBIE”

        • Mamy Teatrzyk Kamishibai!
          • Mamy Teatrzyk Kamishibai!

          • Dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa 2.0 mogliśmy zakupić dla biblioteki i oddziałów przedszkolnych dwa Teatrzyki Kamishibai. Karty narracyjno - obrazkowe do teatrzyku to bajki, baśnie i legendy autorstwa Beaty Gabrat: Kotka Psotka, Magiczna gąsienica, Legenda o Syrence Warszawskiej; J. i W. Grimm: Królowa Pszczół, O wilku i siedmiu koźlątkach, Trzy Świnki i H. Ch. Andersena: Słowik, Brzydkie kaczątko oraz Legenda o Bazyliszku, Legenda o Lechu, Czechu i Rusie.

            Teatrzyk budzi powszechne zainteresowanie i zachwyt. 

            Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

        • Jestem sobie przedszkolaczek...
          • Jestem sobie przedszkolaczek...

          • 25.11.2022 r. w oddziałach przedszkolnych odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dzieci wykazały się wielką odwagą i talentem, tym bardziej, że to ich pierwsze tak wielkie wystąpienie. W tym ważnym dniu towarzyszyli im Rodzice oraz zaproszeni goście, a za trud włożony w pracę spotkała ich niezwykła niespodzianka...ogromny pluszak - ulubiony bohater z bajki.

        • Listopadowa Kawiarenka
          • Listopadowa Kawiarenka

          • Kiedy za oknem zimny, deszczowy i wietrzny listopad, Samorząd Uczniowski wyszedł z inicjatywą  zorganizowania na terenie szkoły kawiarenki, w której serwowane są gorące napoje poprawiajace nastroj w trybie natychmiastowym. I tak na każdej dużej przerwie można kupić zarówno klasyczną  herbatę z cytryną, jak i specjalne  skomponowane na potrzeby klienta herbatki owocowe, wielosmakowe, a dla znerwicowanych z melisą... Jest też oczywiście gorąca czekolada, która w ten depresyjny czas każdemu podniesie poziom endorfin w organizmie.

        • Wycieczka do piekarni "Jutrzenka"
          • Wycieczka do piekarni "Jutrzenka"

          • Dzięki uprzejmości Państwa Kozłowskich klasa 1a uczestniczyła w wycieczce do piekarni „Jutrzenka”. Celem wycieczki było poznanie pracy piekarza i różnych etapów produkcji ciasta, kształtowanie szacunku do pracy innych ludzi. Podczas zwiedzania uczniowie zapoznali się z poszczególnymi fazami pieczenia chleba, poznali urządzenia potrzebne do procesu wyrobienia i wypiekania różnego gatunku pieczywa oraz dowiedzieli się, jak ważne w pracy piekarza jest bezpieczeństwo. Wycieczka jest jednym z elementów zrealizowanego przez klasę ogólnopolskiego programu ekologicznego.

        • Przedszkolaki w fabryce bombek w Złotoryi
          • Przedszkolaki w fabryce bombek w Złotoryi

          • W dniu 23.11.2022 r. grupa 0B odwiedziła fabrykę szklanych ozdób choinkowych w Złotoryi. Fabryka została założona w 1953 r. Bombki produkowane w fabryce wykonywane są według starych, tradycyjnych metod, wydmuchiwane są ze szklanej rury na wolnym ogniu oraz ręcznie dekorowane. Dzieci mogły zapoznać się z procesem produkcji szklanych ozdób obserwując jego kolejne etapy. Uczestniczyły również w warsztatach zdobienia bombek, które zabrały do domu. Sezon świąteczny uważamy za otwarty;)

        • Dzień Kibica
          • Dzień Kibica

          • Mistrzostwa Świata w Katarze budzą  zarówno  dużo kontrowersji, jak i emocji. Jedno wiemy na pewno, SP Żarów jest całym sercem za naszą narodową reprezentacją. W dniu pierwszego meczu z Meksykiem - 22 listopada 2022 r. Samorząd Uczniowski zorganizował  Dzień Kibica.  Na szkolnych korytarzach królowały barwy biało - czerwone i każdy mocno trzymał kciuki za naszych zawodników.

        • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
          • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          • 21 listopada 2022 r. obchodzony był w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

            Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość.

            W bibliotece, na przerwach czytana była książka „Gorzka czekolada”, w której znajdują się opowiadania o wartościach w życiu takich jak: szacunek, przyjaźń, życzliwość, uczciwość, odpowiedzialność, odwaga.

            Atrakcją tego pozytywnego dnia w klasach 4-8 był konkurs na NAJBARDZIEJ ŻYCZLIWĄ OSOBĘ.

            Laureatkami konkursu zostały: Angelika Piękoś-Soroczyńska, Aleksandra Kupczyk i Jagoda Grochowina

            GRATULACJE!!!!!!!!!!

            Pamiętajmy, że „Słowo życzliwe nic nie kosztuje, a jest najpiękniejszym podarkiem.”

            Organizatorzy: Agnieszka Kosińska, Joanna Styrkowiec

            Również w klasach młodszych w tym dniu pozdrawialiśmy i obdarowywaliśmy się miłymi słówkami. Uczniowie klasy 2d dzielili się z nauczycielami i reszta naszej uczniowskiej braci miłymi słówkami. Wybrali się również na spacer ulicami naszego miasta i wręczali napotkanym mieszkańcom życzliwe i miłe słowa. Odwiedzili pracowników Urzędu Miejskiego i lokalnych sklepów. Spotkali się z ogromną życzliwością i radością naszych mieszkańców. Dziękujemy!

            Koordynatorzy: Bożena Zajko-Ignatowicz, Małgorzata Stężycka

            Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w świetlicy grupa 1 - Wychowawca: Marta Dobrowolska: