Zakończenie roku szkolnego w klasach 1-3. Fotorelacja
Aktualności
Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
- 55
Dzień Sportu z Mistrzynią Martyną Janaszek
Naszą szkołę odwiedziła niezwykła sportsmenka i absolwentka – Martyna Janaszek. Wizyta ta sprawiła, że na nowo poczuliśmy, że jest częścią Nas - naszej szkolnej społeczności. Podczas spotkania nie brakowało łez wzruszenia i ogromnej radości. Martyna z wielkim ciepłem opowiadała o swojej historii oraz podzieliła się z uczniami cennymi radami. Podkreślała, że największe przeszkody tkwią w nas samych i nic nie powinno nas zatrzymać w drodze do sukcesu. Przypomniała dzieciom, jak ważna jest walka o własne marzenia oraz że odnalezienie dyscypliny sportowej, w której jesteśmy najlepsi, często wymaga czasu i wsparcia innych osób.Uczniowie byli absolutnie zachwyceni wizytą. Nie odstępowali Martyny na krok, prosząc o autografy i serdecznie ją ściskając. To było niesamowite spotkanie, pełne głębokich emocji, motywacji i radości.Mamy ogromną nadzieję, że Martyna jeszcze nie raz odwiedzi mury naszej szkoły!
Zdjęcia: Magdalena Pawlik UM Żarów
26
Organizacja kursów autobusu - zakończenie roku szkolnego
Informacja dotycząca kursów autobusów szkolnych w dniach zakończenia roku szkolnego.
Szanowni Państwo,
przekazujemy informacje dotyczące kursów autobusów szkolnych w dniach zakończenia roku szkolnego.
25 czerwca 2026 r. (czwartek) - uroczyste zakończenie szkoły przez uczniów klas ósmych
- autobus szkolny zapewni przywóz uczniów klas ósmych na uroczystość - wyjazd zgodnie z trasą od godz. 16:10
- po zakończeniu uroczystości autobus odjedzie o godz. 19:00 z przystanku przy ul. Piastowskiej.
26 czerwca 2026 r. (piątek) - zakończenie roku szkolnego
- poranne kursy dla uczniów klas 1-3 odbywają się bez zmian
- autobus szkolny zapewni przywóz uczniów klas 4-8 na uroczystość zakończenia roku szkolnego - wyjazd zgodnie z trasą od godz. 9:15.
Kursy powrotne:
- ok. godz. 10:00 - odjazd autobusu z ul. 1 Maja
- ok. godz. 12:00 - odjazd autobusu z ul. Piastowskiej
- ok. godz. 14:30 - odjazd autobusu z ul. 1 Maja dla pozostałych uczniów.
Prosimy o uwzględnienie powyższych informacji przy planowaniu przyjazdu i odbioru dzieci.
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2025/2026
Szukamy nauczycieli do pracy
Sukces Nauczyciela
Z ogromną dumą informujemy, że nasza nauczycielka WF — Dominika Daszkiewicz-Kwadrans— zdała egzamin i uzyskała Licencję A Klasy III EHF, która uprawnia do prowadzenia zespołów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce w piłce ręcznej. 🤾♀️👏
Cieszymy się, że w naszej społeczności mamy osoby, które nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje i inspirują młodych ludzi do aktywności, sportowej ambicji i pracy nad sobą. 🏆
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów trenerskich oraz wielu sportowych emocji! ❤️👏
Tydzień dla Bezpieczeństwa
Rozpoczęliśmy„Tydzień dla Bezpieczeństwa” – cykl działań profilaktycznych mających na celu zwiększenie świadomości uczniów w zakresie bezpiecznego spędzania wakacji.
W nadchodzących dniach uczniowie będą uczestniczyć w warsztatach, oraz akcjach edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu nad wodą, w górach, w ruchu drogowym, podczas upałów oraz w Internecie.
Wierzymy, że zdobyta wiedza i umiejętności pomogą wszystkim cieszyć się wakacyjnym wypoczynkiem w sposób odpowiedzialny i bezpieczny.4
Kółko dziennikarskie
👉 Kółko dziennikarskie, działające w naszej szkole od początku roku szkolnego, dobiegło właśnie końca🖋️✒️🎥 🎤 🎙️ Uczestnicy warsztatów przez rok krok po kroku poznawali tajniki pracy dziennikarza od strony kuchni, aż w końcu sami wcielili się w rolę, aby przeprowadzić w szkole wywiady z nauczycielami, a następnie zająć się ich redagowaniem. Uczniowie zobaczyli, że praca dziennikarza jest bardzo ciekawa, ale także wymagająca😊
👉 Podczas zajęć uczestnicy poznali gatunki dziennikarskie, rodzaje mediów i social-mediów, nauczyli się obsługi sprzętu audiowizualnego, pisania krótkich relacji, fotografowania, korekty tekstów, podstaw prawa autorskiego i prasowego oraz zasad przeprowadzania wywiadu i tworzenia reportażu 📻 📰 🗞️ Ich nauka nie poszła w las, bo efekty ich warsztatu można zobaczyć właśnie w wywiadach, które po weekendzie (trwają ostatnie szlify) ukażą się na fb i stronie.
👉 Statuetki i dyplomy✒️🎓📖 za uczestnictwo i ukończenie warsztatów wręczyła dyrektor szkoły Barbara Nowak, która zagościła na ostatnich przed wakacjami zajęciach - serdecznie dziękujemy😍 💓 Brawo mali dziennikarze - do odważnych świat należy 💓✌️ 👏Prowadząca warsztaty:
Anna Buda
Zdjęcia: Anna Buda, Barbara Nowak1
Rowerami w Izery
W dniach 11–12 czerwca klasa 5c była na dwudniowej wycieczce w Szklarskiej Porębie. Pierwszego dnia uczniowie wyruszyli na rowerach z Polany Jakuszyckiej do schroniska Chatka Górzystów. Po drodze zatrzymali się w Stacji Turystycznej Orle na śniadanie i ciepłą herbatę. Całej trasie towarzyszyły przepiękne, malownicze widoki na panoramę Gór Izerskich, które zachwyciły wszystkich uczestników. Dotarli do celu, gdzie zjedli słynne naleśniki z jagodami, po czym wrócili do bazy – łącznie na rowerach przejechali około 20 km. Wieczorem w pensjonacie odbyła się świetna integracja – były tańce oraz wspólne oglądanie meczu, co przyniosło wszystkim mnóstwo emocji i radości. Drugi dzień zaczął się od szkolenia z ratownikami górskimi GOPR, którzy opowiedzieli o bezpieczeństwie i pokazali swój sprzęt. Następnie klasa poszła na pieszą wycieczkę nad Wodospad Kamieńczyka, gdzie w kaskach ochronnych podziwiała widowiskowy wąwóz. Wycieczka była pełna wrażeń, udana i bardzo aktywna.
16
Pozostaną wspomnienia
Kończymy pewien rozdział pięknymi wspomnieniami. Ostatnia wycieczka klas ósmych – 8a i 8d do Jedliny-Zdrój wypadła znakomicie! Jeszcze razem, jeszcze pełni energii i uśmiechu. Te wspomnienia zostaną z nami na długo.
24
Wakacyjna opieka
OPIEKA w w przedszkolu i w oddziałach przedszkolnych w wakacje
✅Informujemy Państwa o terminach przerw wakacyjnych w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych szkół podstawowych na terenie gminy Żarów. Dyżur wakacyjny organizowany jest dla dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2025/2026 do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach prowadzonych przez gminę Żarów. Organizacja zajęć i opieki przedszkolnej w okresie wakacyjnym 2026r. odbywać się będzie w czterech placówkach oświatowych. Dziecko należy wcześniej zgłosić do danej placówki, wypełniając jednocześnie wniosek, minimum 7 dni przed rozpoczęciem danego tygodnia zajęć w konkretnej placówce.
‼️Harmonogram dyżurów wakacyjnych oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej:https://www.um.zarow.pl/aktualnosci/n,411967,opieka-w-przedszkolu-i-w-oddzialach-przedszkolnych-w-wakacje.html
Bajkowe Przedszkole w Żarowie
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie
Szkoła Podstawowa Mrowiny
Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach
Projekt "Aktywni cały rok"
W naszej szkole wierzymy, że aktywność fizyczna rozwija nie tylko sprawność, ale także pewność siebie, wytrwałość i pasje.
Dlatego w ramach projektu „Aktywni cały rok” nieustannie wspieramy uczniów oraz promujemy zdrowy i aktywny styl życia.Dzięki życzliwości sponsorów UDAŁO SIĘ POZYSKAĆ kolejny sprzęt sportowy. 🚲
Nie zawsze są to rzeczy nowe, jednak zawsze staramy się, aby były w bardzo dobrym stanie technicznym. Wierzymy, że sprzęt sportowy zasługuje na drugie życie, a jego ponowne wykorzystanie może przynieść wiele radości i korzyści młodym ludziom.Tym razem rower trafił do ucznia klasy 4. Mamy nadzieję, że będzie on zachętą do dalszego rozwijania rowerowej pasji, doskonalenia umiejętności oraz aktywnego spędzania czasu podczas zbliżających się wakacji.
Jednocześnie podkreślamy, że działania projektu skierowane są do całej społeczności szkolnej. Szkoła na bieżąco poszukuje sponsorów i darczyńców gotowych przekazywać sprzęt sportowy, który może jeszcze służyć dzieciom i młodzieży.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom wspierającym nasze inicjatywy. Razem pokazujemy, że nawet niewielki gest może stać się początkiem wielkiej sportowej przygody.
Wspieramy aktywne wakacje i aktywny styl życia naszych uczniów!
#aktywnicałyrok #rower #sporttozdrowie #aktywność #sprawność #AktywnyStylŻycia
Ślęża zdobyta
Klasy 7a i 7b dzisiaj postawiły na aktywny wypoczynek i wspólną przygodę. Choć szlak był wymagający, humory dopisywały, a widoki ze szczytu wynagrodziły każdy wysiłek! Ślęża została zdobyta!
To był fantastyczny czas na integrację, rozmowy i wspólne podziwianie uroków naszego regionu. Dziękujemy za super atmosferę i wspólną energię! Kto był, ten wie, że było warto!
#Ślęża #wycieczka #klasa7a #klasa7b #aktywnaedukacja #integracja #góry #dolnyśląsk #wspólnyczas #szkolneprzygody #wędrujemy
13
Dzień Oceanów
Czy wiecie, że oceany produkują ponad połowę tlenu, którym oddychamy? Z okazji Światowego Dnia Oceanów w naszej szkole powstała tematyczna gazetka poświęcona tym niezwykłym ekosystemom.
Gazetkę wykonały uczennice i uczniowie klas 6d, 7a, 7b oraz 7c, przypominając o znaczeniu oceanów dla życia na Ziemi i konieczności ich ochrony.
Brawo za zaangażowanie i kreatywność!
#DzieńOceanów #ŚwiatowyDzieńOceanów #Oceany #Ekologia #EdukacjaEkologiczna #DbamyOPlanetę
7
Wycieczka do Zoo
3 czerwca klasy 4b i 4c wybrały się na wycieczkę do Zoo we Wrocławiu. Uczniowie z ciekawością obserwowali różne zwierzęta,ale największą ciekawość wzbudziły zwierzęta wodne, które uczniowie oglądali w Afrykarium.Były to rekiny, płaszczki,foki i żółwie morskie. Wielkim zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się również: żyrafy, małpy, niedźwiedź brunatny i żubry.
5
Wycieczka do Złotego Stoku
Złoty Stok i Góry Złote to idealne miejsca na połączenie aktywnego wypoczynku na łonie natury z edukacją historyczną i geologiczną. Dzieci z klas 2d i 3a z pewnością na długo zapamiętają dreszczyk emocji podczas zwiedzania Kopalni Złota. Pani przewodnik w niezwykle ciekawy sposób opowiadała o trudach pracy górników oraz zdradziła fascynujące ciekawostki na temat wydobywanego tam kruszcu.Uczniowie mieli okazję skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji. W podziemiach spotkali tajemnicze widmo kobiety, zjeżdżali na ośmiometrowej rynnie, a także zeszli w głąb, aby podziwiać jedyny w Polsce podziemny wodospad. Podróż wagonikami zwanymi „Podziemnym Pomarańczowym Ekspresem” była dla dzieci pełną emocji ewakuacją z kopalnianych korytarzy Sztolni Czarnej.
Wizyta w kopalni była okazją do świetnej zabawy w poszukiwaczy skarbów, połączonej z płukaniem złota i odkrywaniem tajemniczych minerałów w piasku. Wycieczka zapisała się w pamięci uczniów jako źródło wspaniałych przeżyć i ogromnej radości.E.Cichecka
B.Zajko - Ignatowicz39
Konkurs Pięknego Czytania klas 1-3
Dnia 17. czerwca 2026 r. odbyło się wręczenie nagród za udział w Konkursie Pięknego Czytania klas 1-3. Został on przeprowadzony, po klasowych eliminacjach, 11. czerwca w Bibliotece Szkolnej. Wzięło w nim udział 12 uczniów i uczennic.
Mistrzem Pięknego Czytania klas pierwszych została Laura Żywar z klasy 1b
Mistrzem Pięknego Czytania klas drugich został Wiktor Sydor z klasy 2d
Mistrzem Pięknego Czytania klas trzecich została Antonina Jagła z klasy 3d
W konkursie uczestniczyli: Kajetan Gesing 1a, Milena Sakwa 1c, Kacper Jurek 1d, Anna Parcheta 2a, Małgorzata Fita 2b, Maksymilian Gaicki 2c, Tomasz Kaśków 3a, Anna Sokyra 3b, Mikołaj Buchowski 3c.
Gratulujemy uczestnikom bardzo dobrego poziomu umiejętności głośnego czytania! Gratulujemy Mistrzom zdobycia tytułu! Życzymy, aby książki zajmowały w Waszym życiu ważne miejsce, a czytanie stało się pasją, która daje radość, odpoczynek, mądrość i pobudza ciekawość świata i ludzi.
Konkurs oceniały panie: Paulina Dziura, Julia Hanc i Diana Sihaieva.
Organizatorki konkursu:
Beata Jurczak i Iwona Nieradka
811
Podsumowanie programu "Graj z nami w zielone"
Mijający rok szkolny upłynął nam pod znakiem zielonych przygód z projektem „Graj z nami w zielone”! 🍃🎒 Nasza szkolna społeczność z wielkim zaangażowaniem odkrywała sekrety natury oraz zgłębiała tajniki odnawialnych źródeł energii ☀️💨.
Podczas zajęć o bioróżnorodności uczniowie poznali bliżej między innymi życie bociana białego🪹, a warsztaty pod hasłem „Woda zdrowia doda” 💧 pozwoliły im lepiej zrozumieć globalne wyzwania klimatyczne 🌍. Sporo czasu poświęciliśmy także tematyce odpadów i recyklingu ♻️, ucząc się, jak codzienna segregacja śmieci pomaga naszej planecie 🗑️💚.
Zdobyte wiadomości szybko przekuto w konkretne, praktyczne działania 🛠️✨. Na terenie szkoły działo się sporo dobrych rzeczy:
🌱 kolejny rok uczniowie pielęgnowali szkolny ogródek,
🌾 przygotowali Marzanny z naturalnych materiałów,
💨 budowali własne wiatraki,
🎤śpiewali piosenki ekologiczne,
🧾dawali drugie życie śmieciom.
Uczniowie chętnie sprawdzali swoje siły także w ekologicznych konkursach wiedzy 🏆 oraz konkursach artystycznych 🎨.
Z całego serca dziękujemy firmie Polenergia za dofinansowanie naszych działań , dzięki czemu mogliśmy realizować nasze pomysły i uatrakcyjnić edukację ekologiczną w szkole. Brawo dla wszystkich uczniów za wielki zapał i dbanie o naszą Ziemię! 👏👏🌍
Koordynatorzy projektu:
Monika Mańka
Justyna Onopa#DobraEnergiaZPolenergii
15
Wycieczka do Nadleśnictwa Jugów
W piątek 12. czerwca uczniowie klas 1b i 1d wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwo Jugów - Lasy Państwowe, gdzie czekało na nich wiele ciekawych atrakcji i wartościowych zajęć.
Podczas spotkania z panią leśnik dzieci dowiedziały się, jak dbać o lasy, dlaczego ich ochrona jest tak ważna oraz jak należy zachowywać się podczas pobytu w lesie . Uczniowie odwiedzili również szkółki leśne, poznając miejsce, w którym rosną młode drzewka przygotowywane do przyszłych nasadzeń.
Nie zabrakło także części artystycznej, dzieci tworzyły wyjątkowe prace, malując przy użyciu naturalnych materiałów, takich jak kwiaty, liście czy ziemia . Na zakończenie wycieczki wszyscy skorzystali z poczęstunku z grilla.
Wycieczkę z pewnością możemy uznać za bardzo udaną!
11

Opieka w przedszkolu i w oddziałach przedszkolnych w wakacje
Informujemy Państwa o terminach przerw wakacyjnych w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych szkół podstawowych na terenie gminy Żarów.
Dyżur wakacyjny organizowany jest dla dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2025/2026 do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach prowadzonych przez gminę Żarów. Organizacja zajęć i opieki przedszkolnej w okresie wakacyjnym 2026r. odbywać się będzie w czterech placówkach oświatowych. Dziecko należy wcześniej zgłosić do danej placówki, wypełniając jednocześnie wniosek, minimum 7 dni przed rozpoczęciem danego tygodnia zajęć w konkretnej placówce.
WNIOSEK-RODZICA-O-SPRAWOWANIE-OPIEKI-NAD-DZIECKIEM_(2).docx
Dyżury wakacyjne 2026
Archiwum Aktualności