• Akademia Rozwoju

        •  

                          Akademia Rozwoju    

          w Szkole Podstawowe im. Jana Brzechwy

          w Żarowie  

           

          PODSUMOWANIE PROJEKTU AKADEMIA ROZWOJU

           

               25 czerwca 2013 r. odbyła się w naszej Szkole szczególna uroczystość. Zorganizowaliśmy ją, by podkreślić kolejne ważne wydarzenie w szkole, a niewątpliwie takim było udział w projekcie unijnym Akademia Rozwoju. 
           

          Podsumowanie projektu zaszczyciło wielu znamienitych gości: Pan Grzegorz Osiecki – wiceburmistrz Miasta Żarów, Pani Anna Szywała – prezes Firmy Szkoleniowo  -Doradczej Anna Szywała w Świdnicy lidera projektu Akademia Rozwoju, Pan Tadeusz Pudlik – przewodniczący Rady Miejskiej w Żarowie, Pani Maria Tomaszewska – przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Żarowie, Pani Iwona Nieradka – przewodnicząca Komisji Rewizyjnej w Żarowie, Pani Krystyna Waliszak – dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach, przedstawiciele Rady Rodziców naszej Szkoły Pan Zbigniew Wasik, Pani Agata Kowalczyk, Pani Joanna Heród, 254 dzieci uczestniczących w projekcie, rodzice oraz nauczyciele prowadzący zajęcia w ramach projektu.
           

          Pani prezes Anna Szywała w październiku 2010 r. wyróżniła naszą Szkołę i zaproponowała Burmistrzowi Miasta Panu Leszkowi Michalakowi podpisanie porozumienia w sprawie uczestnictwa naszej Szkoły w Projekcie „Akademia Rozwoju” współfinansowanym przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX, Działanie 9.1, Poddziałanie 9.1.2. Dzięki tej umowie 254 uczestników projektu rozwinęło kompetencje kluczowe i nastąpił u nich wzrost motywacji do nauki. Zakupiono pomoce dydaktyczne, które były wykorzystywane na  zajęciach. Nauczyciele uczestniczyli w 237 godzinach wartościowych szkoleniach.
           

          Uroczystość uświetnił występ przygotowany przez uczestników zajęć z ekspresji kulturalnej. Była to  gala, wzorowana na uroczystym rozdaniu Oskarów, na której zaprezentowane zostały, z przymrużeniem oka, wszystkie zajęcia odbywające się w ramach projektu. Występ, wśród zgromadzonej licznie publiczności, wywołał wiele śmiechu, nie zabrakło też wzruszających momentów, szczególnie podczas piosenki finałowej wykonanej przez szkolny chór.
           

          Ostatnim elementem uroczystości było wręczenie Certyfikatów Ucznia/Uczennicy Sukcesu, które otrzymały wszystkie dzieci biorące udział w różnorodnych zajęciach w ramach projektu.


           


                    



                 

                     6 lutego w Szkole Podstawowej im Jana Brzechwy w Żarowie odbyło się spotkanie, dotyczące projektu AKADEMIA ROZWOJU.W spotkaniu uczestniczyli Burmistrza Miasta Żarów pan Leszek Michalak, prezes Firmy Szkoleniowo-Doradczej Anna Szywała S.C pani Anna Szywała – Lider Projektu, rodzice uczniów, biorących udział w projekcie, oraz nauczyciele.

                     Projekt AKADEMIA ROZWOJU współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX "Rozwój wykształcenia i kompetencji  w regionach", Działanie 9.1"Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty" Poddziałanie 9.1.2 "Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych".  Założone cele zostaną zrealizowane poprzez udział uczniów w zajęciach dodatkowych oraz poprzez zakup pomocy dydaktycznych i wyposażenia na kwotę 32 240 zł. Całkowity koszt projektu, realizowanego od 1 października 2011 roku do 30 września 2013 roku, wynosi 203 954 00.

                     Przewiduje się, że wsparciem w ramach projektu AKADEMIA ROZWOJU zostanie objętych 185 uczniów, którzy będą mogli uczestniczyć w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych: Leo English -   nowe metody nauczania języka angielskiego, Leo Maniak-nowe metody nauczania języka polskiego, poszukiwanie i wdrażanie nowych metod badawczych z przyrody, praktyczne i innowacyjne wykorzystanie narzędzi matematycznych, zastosowanie ICT (technologii komputerowej) w życiu codziennym, zajęcia z ekspresji kulturalnej, sportowe, dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka angielskiego, języka polskiego, matematyki, zajęcia specjalistyczne z logoterapii i socjoterapii. Wszystkie formy kształcenia realizowane są z wykorzystaniem innowacyjnych metod nauczania, a uczestniczący w nich uczniowie mają okazję uczyć się poprzez zabawę.

                      Uczniowie uczęszczający na w zajęcia pozalekcyjne otrzymają  lunch a dojeżdżający o godz. 16.10 dodatkowym transportem zostaną odwiezieni do miejsca zamieszkania.

           

           

                        Jak dobrze wiecie w naszej szkole jest organizowany projekt                   ,,Akademia Rozwoju”. Kółko przyrodnicze zajmuje się doskonaleniem wszelki technik dotyczących przyrody, aby to zrealizować całe kółko pojechało do Książańskiego Parku Narodowego. Każdy uzbrojony w: słodycze, ciepłą herbatkę, kanapki, paluszki i wiele innych przeróżnych rzeczy wsiadł do autobusu, dojechał, wysiadł i rozpoczął podróż przez przepiękny i ogromny park. Pozowaliśmy do zdjęć, zbieraliśmy liście do zielników i co najważniejsze wraz z panią przewodniczką uczyliśmy się jak rozpoznać drzewo jedynie po liściach lub jak w niewielu przypadkach po korze. Dowiedzieliśmy się wielu bardzo interesujących rzeczy oczywiście nie było tak łatwo jak by się zdawało było dużo do zapamiętania, można było potknąć się o kamień lub korzeń, ale najgorsze było to, że było bardzo zimno ale cóż skoro się nie pomyślało o wielu warstwach to i się zmarzło ale wystarczyła chwila intensywnego marszu aby się rozgrzać. Reasumując wycieczka była wspaniała i mam nadzieje, że będzie ich więcej.

          Katarzyna Domańska VI B

           

           

                                                  

           

           

            Góry Sowie ------>