• " Kto Ty jesteś, Polak mały..."

• Dnia 4.11.2022 r. uczniowie kl. 3a poznawali historię młodych bohaterów walczących o wolność kraju, broniąc polskości. Naszym przewodnikiem był Pan Bogdan Mucha, z którym poszliśmy pod Pomink III Krzyży oraz na żarowskim cmentarz.

• Nasza natura to kultura

• W ramach szkolnego projektu edukacyjnego pt. NASZA NATURA TO KULTURA - Jesień w dziecięcej poezji - przedstawiciele  naszej szkoły odwiedzili Dom Seniora w Żarowie. Zanurzając się w listopadowej zadumie, wśród jesiennej dekoracji, uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki polskich poetów. Nie zabrakło oklasków i owacji oraz ciepłych słów od Pracowników i Mieszkańców. Cieszymy się, iż mogliśmy się spotkać i umilić Państwu czas i dziękujemy za serdeczne przyjęcie.

Opiekunowie projektu:

Aleksandra Kuc-Górka i Emilia Michałowska.

• Oddziały przedszkolne w teatrze

• W dniu 2.11.2022 r. oddziały przedszkolne udały się do Świdnicy na przedstawienie teatralne pt. „Pinokio”. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania teatrem. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autobusem i jak zachować się w teatrze. Spektakl wszystkim bardzo się podobał, wywołał wiele pozytywnych wrażeń i emocji.

• WYNIKI NABORU NA WOLNE STANOWISKO

• Nazwa i adres jednostki: Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie

Stanowisko urzędnicze: Specjalista ds. kadr i płac

Komisja zarekomendowała do zatrudnienia panią Joanna Pełka zam. Strzegom

Kandydatka spełniła wymagania określone w ogłoszeniu o konkursie.

• Brzechwolandia

• Dnia 28 października 2022 r. gościliśmy w szkolnej świetlicy dwie grupy przedszkolne na prezentacji wierszy Patrona naszej szkoły - Jana Brzechwy. Uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią panią Justyną Onopą przygotowali piękne przedstawienie pt. „Brzechwolandia”, podczas którego najmłodsi uczniowie szkoły mogli zapoznać się z twórczością „profesora serdecznego uśmiechu”. Nad całością czuwała p. Beata Jurczak a dekoracje przygotowała p. Marta Dobrowolska.

Relacja filmowa

9 listopada kolejne grupy przedszkolne obejrzały "Brzechwolandię":

• Projekt edukacyjny "Europa i ja"

• W roku szkolnym 2022/2023 klasy 1a, 2c i 3a i 4a przystąpiły do realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Europa i ja”. Celem projektu jest m.in. przybliżenie uczniom szkół podstawowych wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie, pozyskiwanie nowych informacji na temat kultur innych państw, integracja zespołu klasowego, rozwijanie umiejętności pracy w grupie oraz nauka przez zabawę. Poprzez udział w Projekcie uczestnicy zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania dotyczące Europy, wypromują swoją szkolną placówkę oraz nawiążą współpracę z innymi szkołami. Projekt objął honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka.

• Wycieczka do Muzeum Papiernictwa

• W dniu 27 października 2022 r. klasy 1a i 2c uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój. Celem wyjazdu było zwiedzanie muzeum, zapoznanie się z historią papieru, a także uczestnictwo w warsztatach czerpania papieru. Podczas zajęć, któe prowadzone są metodami aktywnymi w oparciu o zasadę uczenia się przez doświadcznie, uczestnicy wykonali kartki o różnych kształtach, z elementami roślinnymi. Samodzielnie wykonane kartki uczniowie zabrali do domu, jako wspaniałą pamiątkę niezapomnianej wycieczki.