• Dzień Kobiet

• Z okazji 8 marca w budynku przy ulicy Piastowskiej 10 obchodzono Szkolny Dzień Damy i Dżentelmena. W tym dniu wszyscy panowie przyszli wyjątkowo elegancko ubrani. Białe koszule, garnitury, krawaty i muchy przeważały na szkolnych korytarzach. Nasi dzentelmeni zadbali o prezenty dla swoich dam, a Samorząd Uczniowski przygotował kwiaty, słodycze i własnoręczne upieczone przepyszne muffinki. To był naprawdę wyjątkowy i cudowny Dzień Kobiet!

W klasach młodszych również dżentelmeni przygotowali kwiaty i upominki dla swoich koleżanek i pań. Poznawali zasady savoir vivre, w czym pomogła im m. in. książka Grzegorza Kasdepke "Bon czy ton. Savoir - vivre dla dzieci". Co to jest savoir-vivre? Mniej więcej to samo, co bon ton, tylko że trudniej to się wymawia. No dobrze, a co to jest bon ton? Wiedza o tym, jak człowiek dobrze wychowany zachowuje się w różnych sytuacjach. Hm... a kto to właściwie jest ten dobrze wychowany człowiek? Ktoś, kto nie zachowuje się jak małpa i kogo nie trzeba chować do szafy, gdy przychodzą goście. Czyli każdy, kto przeczyta tę książkę i czegoś się z niej nauczy!

Relacja filmowa

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, zarówno dla tych dużych, jak i małych. W grupie 0A chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowym dla swoich koleżanek. Radosna atmosfera panowała od samego rana, ponieważ przedszkolna sala zamieniła się w salon SPA i urody. Chłopcy stanęli na wysokości zadania, na przywitanie odśpiewali uroczyste "100 lat", wręczyli korony oraz upominki, a następnie zaprosili swoje koleżanki do strefy SPA. ​​​​​​​

W grupie 0e odbyły się wybory miss. Każda kandydatka wzięła udział w konkurencji i otrzymała swój tytuł… Panowie, jak prawdziwi dżentelmeni zasiadali w jury.

Dzień Kobiet w oddziałach przedszkolnych był również okazją do dyskusji na temat praw kobiet. Okazuje się, że w wielu krajach są one nadal nagminnie łamane, szczególnie prawo do kształcenia. Życzymy wszystkim młodym damom, aby płeć nigdy nie miała wpływu na to, kim chcą zostać w przyszłości.

• Dyskoteka karnawałowa w klasach 4 -8

• Nowy Samorząd Uczniowski zorganizował w ostatnim tygodniu przed feriami dyskotekę karnawałową. Było fantastycznie!!! W konkursie na najbardziej twórcze i kreatywne przebranie bezkonkurencyjna okazała się klasa 4a - Lena Momot, Aleksander Bułgaryn i Tomasz Miśków. Drugie miejsce zajęła Nadzieja Cargill z klasy 6c i Marcelina Srzypiec z klasy 8b. Miejsce na podium należało również do klasy 8d i jej najbardziej pozytywnie zakręconych przedstawicielek, czyli Marysi Suchodolskiej i Patrycji Czuba.
            Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i już planujemy następną imprezę tego typu.

• Nowy Samorząd Uczniowski

• Przedstawiamy  wszystkim nowy skład  SU :
            Przewodnicząca  - Natalia Okarma
            Zastępca - Kinga Kaczmarek
            Skarbnik - Weronika  Komaniecka
            Sekretarz - Franciszek  Mytych
            Gratulujemy, zwłaszcza  nowej przewodniczącej   Natalii, która będzie  jednocześnie  reprezentować naszą  szkołę w  reaktywowanej Młodzieżowej  Radzie  Miejskiej.

• Energetykom mówimy stop!

• W związku z wejściem ustawy o zakazie sprzedaży energetyków osobom niepełnoletnim, 2 marca klasy 6-8 miały spotkanie z dietetyk kliniczną - panią Agnieszką Podgórską. Zajęcia były bardzo interesujące. Nasz gość w profesjonalny, a zarazem przystępny sposób przedstawił młodzieży konsekwencje spożywania napojów energetycznych. Po tym spotkaniu wszyscy zdecydowanie ENERGETYKOM MÓWIMY STOP!

• Nowy monitor dzięki Rodzicom

• Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie składają serdeczne podziękowania Rodzicom za zaangażowanie, wsparcie oraz ofiarność. Dzięki wspólnym działaniom na rzecz szkoły, takim jak sprzedaż ciast w trakcie koncertu patriotycznego, organizacja kiermaszu bożonarodzeniowego czy uczestnictwo w zabawie karnawałowej oddziały przedszkolne mogą się cieszyć nowym monitorem interaktywnym.

Urządzenia tego typu z pewnością urozmaicają zajęcia, dzieci ćwiczą między innymi koordynację wzrokowo – ruchową, logiczne myślenie, umiejętności grafomotoryczne, spostrzeganie wzrokowe, a także stawiają pierwsze kroki w tak ważnej umiejętności, jaką jest czytanie. Tablica interaktywna dostarczy dzieciom wiele radości, dobrej zabawy, spowoduje, że każde zajęcie stanie się pasjonująca podróżą po świecie nauki. Dzieci będą zainteresowane i zaangażowane.

Poniżej prezentujemy Państwu w jaki sposób wykorzystujemy najnowszy zakup.

• Dinozaury opanowały Ogrodową!!!

• Miniony tydzień w oddziałach przedszkolnych stał pod znakiem dinozaurów. Te wymarłe gady znalazły się w kręgu zainteresowań najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci próbowały rozwiązać zagadkę przyczyny wymarcia dinozaurów, było do pretekstem do przeprowadzenia doświadczeń chemicznych z użyciem wykorzystywanych na co dzień produktów spożywczych. Wulkany wybuchały w poszczególnych grupach. Na szczęście nikt nie ucierpiał;). Dzieci prezentowały swoją wiedzę na temat dinozaurów, czym zadziwiały swoje wychowawczynie, oglądały filmy edukacyjne, bawiły się w paleontologa, wykonywały prace plastyczne. W oddziałach przedszkolnych uczymy się przy okazji świetnie się bawiąc.

• Dzień Niedźwiedzia Polarnego

• Uczniowie klasy 1d 27.02.2023 r. obchodzili Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Dzieci przygotowały wiele ciekawych informacji o Arktyce. Na zajęciach zapoznały się z warunkami życia, przystosowaniem tych pięknych drapieżników oraz o krainie, jaką jest Arktyka. Po omówieniu opowiadania "Miś Niepolarny" uczniowie wiedzą, co dla niedźwiedzi polarnych oznacza globalne ocieplenie - zagrożenie wyginięciem. Zwierzę stało się już symbolem zmieniającego się klimatu. Dzieci podczas pracy w grupach zastanawiały się co można robić, aby temu zapobiec. Wiedzą, że wspólnie, małymi krokami można przyczynić się do tego, by zwierzętom na Ziemi żyło się lepiej.

#ocalimyświat

#Cała Polska czyta dzieciom