• Piknik Rodzinny

• 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka nasza szkoła zorganizowała niezwykłą imprezę plenerową - Piknik Rodzinny. Zawitały do nas całe rodziny oraz zaproszeni goście, na których czekało morze atrakcji.

Zebranych uroczyście powitała dyrektor szkoły pani Barbara Nowak. Życzenia najmłodszym złożyli burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Żarowie Roman Konieczny.

Zaczęliśmy od niespodzianki przygotowanej specjalnie dla najmłodszych. Nauczyciele wystawili przedstawienie „Kopciuszek”, w którym zaprezentowali swój kunszt aktorski i porwali za sobą publiczność. Następnie swoje talenty zademonstrowały grupy akrobatyczne, taneczne i uczniowie. Nie zabrakło sportowych potyczek rodzinnych, kącika piękności, loterii fantowej oraz zabaw z klauniczką Fifi. W specjalnie przygotowanych strefach, uczestnicy pikniku mogli wykonywać eksperymenty chemiczne, strzelać z łuku, poznać zasady udzielania pierwszej pomocy pod okiem służb wojskowych czy wyszukiwać znaleziska archeologiczne. Ale czymże byłaby impreza w terenie, gdyby nie przepyszne jedzenie? Również w tym aspekcie organizatorzy spisali się na medal. Nie zabrakło pieczonych kiełbasek oraz hot- dogów, wachlarza słodkości i grochówki. Nad naszym bezpieczeństwem podczas imprezy czuwały żarowskie służby- Ochotnicza Straż Pożarna, a także funkcjonariusze komisariatu policji.

Wyrazy wdzięczności oraz ogromne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST PARK”, PEPCOLANDIA, Wiązar Polska, Daicel Safety Systems Polska, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Primabiotic, Aryzta Polska,Piekarnia Korneliusz Okoń, Piekarnia Marii Bykowskiej z Jaworzyny Śląskiej, Piekarnia „Aga” – Anna Wójcik z Mietkowa, Aqua Cristal, Centrum Kultury i Sportu w Walimiu, Koło Gospodyń Wiejskich w Łażanach, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Karolina Grzelak – Caroline Tatoo Studio, Łukasz Mekita – Agencja Reklamowa REDRUK.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców i do Uczniów, którzy przygotowali i pracowali podczas Pikniku. Dzień Dziecka był tak piękny i bogaty w atrakcje dzięki Wam, Waszemu zaangażowaniu i włożonemu wysiłkowi. Każdy aspekt, każdy szczegół – to efekt współpracy trzech grup, które tworzą Szkolną Rodzinę – Nauczycieli, Uczniów i Rodziców. Ten Piknik z pewnością przejdzie do historii szkoły i miasta! „Jesteśmy uszczęśliwieni”, jesteśmy zadowoleni i choć bardzo zmęczeni… to wdzięczni, pełni radości i optymizmu!

Anna Łuczak

Beata Jurczak

Relacja filmowa

Relacja Gmina Żarów

• Spotkanie z pisarzem

• 29 maja uczniowie klas 4b, 5a i 6b wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarzem książek dla dzieci, panem Marcinem Koziołem. Dzieci miały okazję zadać pytania i uczestniczyć w doświadczeniach fizycznych, które "są bohaterami" książki pana Marka, pt. "Skrzynia władcy piorunów". Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Żarów im. ks. Jana Twardowskiego.