• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Laboratoria Przyszłości

Już od 1 września 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie podczas zajęć lekcyjnych będą korzystać z nowoczesnego sprzętu edukacyjnego zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
          W ramach programy zakupiono sprzęt, dzięki któremu zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający rozwijaniu zainteresowań, będą to między innymi drukarki 3D z akcesoriami, sprzęt audio-wideo, mikrokontrolery, gogle VR, mikroskopy oraz nowoczesne pomoce projektowe dla uczniów w każdym wieku. Sprzęt wzbogaci wyposażenie pracowni przedmiotowych,  będzie wykorzystywany podczas lekcji matematyki, biologii, fizyki, chemii, informatyki, techniki, w edukacji wczesnoszkolnej oraz na zajęciach pozalekcyjnych.

Kwota wydatkowana w ramach programu Laboratoria Przyszłości dla Szkoły Podstawowej w Żarowie to 221 100 zł . Wsparcie pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i stanowi 100% kwoty przeznaczonej na realizację programu.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #CentrumGovTech #MEiN #technologie #edukacja #nauka #EdTech #EduTech #szkoła #innowacje

@MinisterstwoEdukacjiiNauki @CentrumGovTech @LaboratoriaPrzyszlosci

Laboratoria Przyszłości - Obrazek 1