• Zajęcia w klasach 1-3

• Laboratoria Przyszłości

Najwięcej atrakcji i zabawy sprawiło uczniom klasy 1a programowanie trasy robota Supwer Doc. Z kolckami Laboratorium Przyszłości uczniowie  ćwiczyli na edukacji polonistycznej podział wyrazów na głoski, tworzenie modeli głoskowych wyrazów. Na edukacji matematycznej Super Doc pomagał w nauce wyznaczania kierunków

SUPER DOC

• SUPER DOC

Podczas zajęć SUPER-DOC-kiem uczniowie klasy 2b mieli okazję rozwijać logiczne myślenie i inteligencję przestrzenną ćwicząc jednocześnie liczenie.

LEGO

Zajęcia w ramach Programu Laboratoria Przyszłości

W ramach Programu Laboratoria Przyszłości uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem LEGO. Zadanie polegało na zbadaniu ruchu piłki koszykowej. Uczniowie poddawali obserwacji ruch ciała, ustalali istniejące zależności oraz przewidywali skutki. Praca odbywała się w małych grupach, więc każdy uczeń był zaangażowany w budowę konstrukcji.

Udało się rozszyfrować nowy nabytek do pracowni chemicznej, który otrzymaliśmy w ramach programu Laboratorium Przyszłości. Wirtualna pracownia chemiczna - Empiriusz jest naprawdę niesamowita. Jesteśmy pewni, że lekcje chemii będą dzięki niej bardzo atrakcyjne.

Robot Super Doc

Laboratoria Przyszłości

Kolejne zmagania z Robotem Super Doc oraz zestawem Lego. Programowanie i budowanie to dla nas wyzwanie! Rozwijamy logiczne myślenie i inteligencję przestrzenną. W przyszłości, może ktoś z nas zostanie architektem lub informatykiem? Hmmm... Dziś poznaliśmy zasady gry: Pojedynek. Naszym zadaniem było odnaleźć, połączyć logicznie rysunek z kartki z tym na planszy i tak zaprogramować robota, aby doszedł do celu. Udało się! Inna grupa konstruowała budowle z lego. Taka zabawa to też nauka.

Relacja filmowa