4 października Światowy Dzień Zwierząt
Próbna ewakuacja dla najmłodszych uczniów szkoły.
W dniu 30 września br. przeprowadzono ćwiczenia praktyczne w zakresie sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji na okoliczność powstania pożaru lub innego miejscowego zagrożenia na terenie szkoły.
2Ewakuacja w budynkach przy ul. Ogrodowej i 1 Maja 2 przebiegła sprawnie, a jej uzupełnieniem będzie również wizyta strażaków z OSP Żarów i PSP Świdnica, którzy przeprowadzą prelekcje na temat zachowania się w sytuacjach zagrożenia pożarowego i w innych niebezpiecznych okolicznościach zagrażających zdrowiu i życiu.
„Czytam z klasą lekturki spod chmurki”
23 września br., uczniowie klasy 1C rozpoczęli innowację pedagogiczną, pt. „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” , autorstwa Honoraty Szaneckiej. Jest to międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa dzieci z klas I-III. Projekt zyskał patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej.
Opiekunem projektu jest p. Anna Łuczak- wychowawczyni klasy I C.
Program opiera się na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez ciekawy sposób omawiania lektur oraz atrakcyjne formy pracy z tekstem. Formuła edycji projektu polega na wzmacnianiu więzi ze środowiskiem przyrodniczym. Poprzez czytanie lektur, uczniowie bliżej zapoznają się z problematyką dotyczącą zmian klimatycznych, postaw ekologicznych i szeroko pojętej ochrony środowiska.
Projekt składa się z trzech modułów:
I MODUŁ - jesienny - od 23.09.2020r. do 21.12.2020r.
MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW
II MODUŁ - zimowy - od 22.12.2020r. do 20.03.2021r.
MAŁA CHMURKA W KRAINIE ŚNIEGU
III MODUŁ - wiosenny - od 21.03.2021r. do 21.06.2021r.
MAŁA CHMURKA W KRAINIE SŁOŃCA
Zatem, bierzemy się do pracy!!! Efektami na pewno podzielimy się na stronie szkoły. „Małą rozgrzewkę” mamy już za sobą…
UBEZPIECZENIE DZIECKA ROK SZKOLNY 2020-2021
Poniżej informacje dotyczące ubezpieczenia dziecka w roku szkolnym 2020-2021, z dokładną instrukcją jak należy tego dokonać.
Najkorzystniejszą ofertę- 3 warianty- wybrała Rada Rodziców Szkoły.
PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19
PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19
NA TERENIE
Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy
w ŻarowieAktualizacja na dzień 1 września 2020 r.
§ 1
Ogólne zasady organizacji pracy
- Szkoła Podstawowa im Jana Brzechwy w Żarowie wznawia funkcjonowanie z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kuratorium Oświaty.
- Osoby z zewnątrz na terenie szkoły:
- ograniczone zostaje przebywanie w placówce osób z zewnątrz, zalecany jest kontakt telefoniczny lub mailowy;
- w przypadku konieczności kontaktu bezpośredniego osoby z zewnątrz są zobowiązane do stosowania środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk;
- do budynku szkoły mogą wchodzić tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych;
- osoby z zewnątrz mogą przebywać tylko na parterze przy portierni, w części korytarza prowadzącej do sekretariatu lub księgowości szkolnej; w pozostałych częściach budynku tylko za zgodą dyrektora szkoły.
- Do szkoły nie mogą wchodzić osoby, które są chore, przebywają na kwarantannie lub w izolacji.
- Po wejściu do szkoły należy skorzystać z płynu do dezynfekcji rąk.
- Dzieci do mycia rąk używają mydła w płynie i wody.
- Termometry do pomiaru temperatury znajdują się w sekretariacie i w gabinetach pielęgniarek.
- Zużyty jednorazowy sprzęt ochrony osobistej (m.in. maseczki, rękawiczki), zdejmowany z zachowaniem ostrożności, należy wyrzucić do pojemnika-kosza wyposażonego w worek.
- Jeśli w/w odpady pochodzą od osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, należy je spakować do specjalnego worka foliowego i przekazać do utylizacji.
- Sale, w których odbywają się zajęcia są porządkowane i dezynfekowane co najmniej raz dziennie.
§ 2
Organizacja zajęć w szkole – informacje dla rodziców i uczniów
- Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
- Do szkoły dzieci i uczniowie przychodzą (są przyprowadzani) o wyznaczonych godzinach.
- Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
- Ze względu na konieczność zapewnienia szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia, rodzice przekazują szkole co najmniej dwa sposoby skutecznego kontaktu (telefony, maile itp.); w razie zmian zobowiązani są do uaktualnienia danych.
- Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).
- Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
- Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia lub w tornistrze. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
- Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
- Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły, w tym w czasie przerw.
- Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.
- Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, a w razie potrzeby w innych salach dydaktycznych.
- Rodzice muszą liczyć się z wydłużeniem czasu oddania i odbierania dziecka ze szkoły, ze względu na stosowane procedury.
- Rodziców zobowiązuje się o przekazanie powyższych zasad wszystkim osobom, które będą przyprowadzać dziecko oraz osobom upoważnionym do odbioru dziecka ze szkoły.
§ 3
Organizacja zajęć w szkole – informacje dla nauczycieli i pracowników administracyjno-obsługowych
- Pracownicy szkoły powinni zwracać szczególną uwagę na profilaktykę zdrowotną i dołożyć wszelkich starań, by chronić siebie, dzieci i innych pracowników przed zarażeniem.
- Pracownicy zostaną zaopatrzeni w środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, środki myjące i dezynfekujące i w razie potrzeby przyłbice i fartuchy).
- Maseczki winny być używane w kontaktach z rodzicami z zachowaniem dystansu odległości oraz w kontaktach z osobami z zewnątrz.
- Podczas wykonywania czynności służbowych , wykonywanych bez kontaktu z osobami z zewnątrz, maseczkę można zdjąć, nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa.
- Środki ochrony osobistej wielokrotnego użytku jak: przyłbice, fartuchy wodoodporne i inne należy dezynfekować zgodnie z zaleceniem producenta, maseczki wielokrotnego użytku należy uprać w temperaturze co najmniej 60 stopni i wyprasować.
- Każdy pracownik ma obowiązek niezwłocznego informowania dyrektora szkoły o zdarzeniach mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników w zakresie szerzenia się COVID-19.
- Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy czyścić lub dezynfekować.
- W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy, wskazany przez nauczyciela, oraz podłoga powinny zostać umyte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości częściej.
- Nauczyciel w klasach I-III organizuje przerwy dla swoich uczniów w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż co 45 min.
- Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe.
- Nauczyciel zobowiązany jest zwracać uwagę uczniom na konieczność regularnego mycia rąk, szczególnie po przybyciu do szkoły, przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety i po powrocie z zajęć na świeżym powietrzu.
- W razie wystąpienia niepokojących objawów nauczyciel może zmierzyć uczniowi/dziecku temperaturę.
- Zasady zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii podczas korzystania z zajęć świetlicowych zawarte są w regulaminie świetlicy. Środki do dezynfekcji rąk powinny być rozmieszczone w świetlicy w sposób umożliwiający łatwy dostęp dla wychowanków pod nadzorem opiekuna. Świetlice należy wietrzyć (nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w świetlicy), w tym w szczególności przed przyjęciem wychowanków oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji.
- Pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
- Każda osoba sprzątająca odpowiedzialna za utrzymanie czystości danych pomieszczeń będzie wypełniać kartę monitoringu wykonywanych prac porządkowo
- Przeprowadzając dezynfekcję, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i przedmiotów, tak aby uczniowie nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
- Zaleca się:
- utrzymywanie ciągów komunikacyjnych w czystości (podłóg szatni i korytarzy) – mycie 2 razy dziennie lub częściej w razie potrzeby,
- dezynfekcja powierzchni dotykowych: poręcze, klamki, wyłączniki – raz dziennie oraz w razie potrzeby,
- dezynfekcja sprzętu i powierzchni płaskich w tym blatów, poręczy krzeseł przynajmniej raz dziennie oraz w razie potrzeby,
- dezynfekcja toalet – 2 razy dziennie całościowo, doraźnie po każdej przerwie oraz w razie potrzeby,
- czyszczenie z użyciem detergentów lub dezynfekcję sprzętu na placu zabaw lub boisku co najmniej raz dziennie w dni, w których warunki pogodowe pozwalają na korzystanie z ww.
- Do obowiązków personelu obsługi należy także:
- sprawdzanie poziomu płynów do dezynfekcji rąk w pojemnikach umieszczonych przy wejściu do szkoły oraz w użytkowanych salach i pomieszczeniach i bieżące uzupełnianie,
- sprawdzanie ilości rękawiczek jednorazowego użytku i bieżące uzupełnianie,
- napełnianie i uzupełnianie podajników i dozowników w toaletach, a także ich mycie i dezynfekowanie,
- wymiana worków w koszach na śmieci, opróżnianie koszy oraz ich mycie i dezynfekcja.
§ 4
Zasady korzystania z biblioteki szkolnej
- Harmonogram pracy biblioteki będzie dostosowany do potrzeb i możliwości szkoły; będzie udostępniony w dzienniku elektronicznym.
- Należy wyznaczyć strefy dostępne tylko dla pracownika biblioteki – zapewniające zachowanie odpowiednich odległości między pracownikiem a użytkownikami.
- Nauczyciele bibliotekarze określą liczbę osób mogących jednocześnie wypożyczać/oddawać książki.
- Korzystanie z kącików dla dzieci, czytelni będzie się odbywać w ograniczonym zakresie – zasady zostaną określone w regulaminie biblioteki.
- Zaleca się jak najczęstsze wietrzenie pomieszczenia oraz dezynfekcję klamek, blatów, włączników światła i innych powierzchni lub elementów wyposażenia często używanych co najmniej raz dziennie.
- Po przyjęciu książek od czytelnika należy każdorazowo zdezynfekować ręce i zdezynfekować blat, na którym leżały książki.
- Przyjęte książki należy odłożyć na okres minimum 2 dni do skrzyni, pudła, torby lub na wydzielone półki, oznaczone datą zwrotu, odizolowane od innych egzemplarzy.
§ 5
Postępowanie w przypadku podejrzenia choroby zakaźnej u dziecka
- Jeżeli rodzice dziecka zauważą niepokojące objawy u siebie lub swojego dziecka, nie mogą przychodzić do szkoły.
- O podejrzeniu choroby muszą niezwłocznie poinformować dyrektora, a także skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub oddziałem zakaźnym.
- Nauczyciel, który zauważył u dziecka oznaki choroby, niezwłocznie powiadamia dyrektora szkoły
- W szkole jest przygotowane pomieszczenie (gabinet pielęgniarki), tzw. Izolatorium, służące do odizolowania dziecka/ucznia, u którego zaobserwowano podczas pobytu w szkole oznaki chorobowe.
- Izolatorium to jest wyposażone w środki ochrony osobistej oraz środki do dezynfekcji.
- W izolatorium dziecko przebywa pod opieką nauczyciela z zapewnieniem minimum 2 m odległości i środków bezpieczeństwa, w oczekiwaniu na rodziców/opiekunów prawnych, którzy muszą jak najszybciej odebrać dziecko ze szkoły.
- O zaistniałej sytuacji dyrektor, wicedyrektor lub inna wyznaczona osoba niezwłocznie powiadamia rodziców dziecka, SANEPiD w Świdnicy (nr tel. 748522091) oraz organ prowadzący szkołę (743067333)
- Dalsze kroki podejmuje dyrektor w porozumieniu z organem prowadzącym i o podjętych działaniach niezwłoczne informuje rodziców i pracowników szkoły.
- Obszar, w którym przebywało i poruszało się dziecko/uczeń należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w szkole procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.).
- Należy ustalić liczbę osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach placówki, w których przebywało dziecko podejrzane o zakażenie i zastosować się do wytycznych GIS odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
§ 6
Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracownika szkoły
- Pracownik przebywający w domu, w razie wystąpienia niepokojących objawów, nie powinien przychodzić do pracy.
- Pracownik o niepokojących objawach powinien niezwłocznie powiadomić dyrektora szkoły i skontaktować się ze stacją sanitarno – epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym szpitala, a w razie pogarszającego się stanu zdrowia zadzwonić na pogotowie pod numer 999 lub 11
- Jeśli stan choroby ujawni się podczas pracy w szkole, pracownik natychmiast powiadamia dyrektora lub osoby uprawnione, i izoluje się od wszystkich osób w izolatorium.
- Dyrektor szkoły powiadamia o sytuacji, o której mowa w p.2, odpowiednie służby sanitarne, medyczne i organ prowadzący.
- W pomieszczeniu pełniącym rolę izolatorium nie mogą przebywać inne osoby.
- Pracownik z podejrzeniem zachorowania, o ile jej/jego stan zdrowia na to pozwoli, będzie przebywać w wyznaczonym pomieszczeniu sam do czasu przybycia odpowiednich służb.
- Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik, należy poddać gruntownemu sprzątaniu oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.);
- Należy stosować się do zaleceń inspekcji sanitarnej przy ustaleniu, czy należy wdrożyć dodatkowe procedury biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.
- Zalecane jest ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części budynku, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie.
- O zaistniałym przypadku choroby lub podejrzeniu zarażenia należy powiadomić wszystkich pracowników oraz rodziców.
§ 7
Postępowanie z pomieszczeniami, w przypadku podejrzenia zakażenia u ucznia lub pracownika
W przypadku, gdy uczeń lub pracownik szkoły został skierowany do szpitala z podejrzeniem koronawirusa, dyrektor w porozumieniu z właściwym państwowym inspektorem sanitarnym może podjąć decyzję o zamknięciu instytucji na czas niezbędny do wykonania koniecznych czynności sanitarno-epidemiologicznych.
§8
Postanowienia końcowe
- Procedura wchodzi w życie z dniem podpisania i obowiązuje do odwołania.
- Procedura może być modyfikowana.
- Procedura zostanie opublikowana na stronie szkoły, przesłana jako wiadomość w dzienniku elektronicznym do nauczycieli, rodziców i uczniów oraz udostępniona w formie papierowej w sekretariacie szkoły.
- Pracownicy administracji i obsługi zostaną zapoznani z procedurą podczas szkolenia.
- O wszelkich zmianach w procedurze będą niezwłocznie powiadamiane osoby zainteresowane.
OPRACOWANE NA PODSTAWIE WYTYCZNYCH: MEN, MZ, GIS ORAZ SZKOLEŃ OSKKO
HELENA SŁOWIK
DYREKTOR SZKOŁY
Nowy Rok Szkolny 2020-2021
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2020-2021, zwracamy się z prośbą o zapoznanie się rodziców oraz dzieci z zasadami "Bezpiecznego Powrotu do Szkoły"...wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo, aby w pełni cieszyć szkolną przygodą :)
W załączniku wytyczne MEN i GIS odnośnie organizacji szkoły od 1 września 2020.
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW
Przypominamy, że zgodnie z wytycznymi uczniowie podczas transportu w autobusie muszą mieć maseczki.
PLAN ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
Poniżej godzinowy harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
Prosimy o zachowanie następujących zasad:
KLASY I + ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE
- do budynku szkoły/przedszkola wchodzi dziecko (uczeń) plus rodzic/opiekun (osoba pisemnie upoważniona)
KLASY II i III
- do budynku szkoły tylko jedna osoba - dziecko (uczeń) lub rodzic/opiekun (osoba pisemnie upoważniona)
- przy wejściu do budynku szkoły należy zdezynfekować ręce;
- w trakcie pobytu w budynku szkoły/ przedszkola w kontakcie z wychowawcą klasy/ oddziału lub innym pracownikiem szkoły dziecko/ rodzic (opiekun) powinien mieć maseczkę ochronną i zachować bezpieczną odległość (2 m);
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO MA FORMĘ SPOTKANIA ORGANIZACYJNEGO Z WYCHOWAWCAMI KLAS/ ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH, PRZEKAZANIA NIEZBĘDNYCH INFORMACJI ORAZ ZAŁATWIENIA SPRAW W SEKRETARIACIE SZKOLNYM.
PLAN ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGOW KLASACH I-III (z zachowaniem wytycznych GIS i MEN)-1 września 2020:
9.00- 9.30- klasy 2 i klasy 3/ w swoich klasach/
9.45- 10.45- klasa 1a / sala nr 7/, 1b /sala nr 6/, klasa 1c / sala nr 8/, 1d /sala nr 1/
PLAN ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
(z zachowaniem wytycznych GIS i MEN)- 1 września 2020:
9.00- 9.30- 0A, 0B- wejście główne
0C, 0D- wejście od tarasu
UWAGA: W tym dniu dla dzieci dojeżdżających, będzie zorganizowana opieka na świetlicy szkolnej do odjazdu autobusu.
PLAN ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO KLASY 4-8
Uczniowie klas 4 – 8 spotkają się z wychowawcami na terenie szkoły przy ul. Piastowskiej 10 w godz. od 9.00 do 11.00.
Harmonogram spotkań:
klasy 5 – 8, godz. 9.00 w następujących salach:
5A – 89, 5B – 90, 6A – 85, 6B – 55, 6C – 95, 6D – 93, 6E – 86, 7A – 87, 7B -66, 7C – 91, 7D – 74, 7E - 97, 7F – 88, 8A - 80, 8B – 63, 8C – 84, 8D – 54.
klasy 4, godz. 10.00
4a – s. 99 – wychowawca p. Dorota Posacka - Ziaja
4b – s. 56 – wychowawca p. Lidia Kądziołka
4c – s. 62 – wychowawca p. Bogumiła Chodyniecka
Uczniowie dojeżdżający do odjazdu autobusów pozostają w świetlicy szkolnej.
Poniżej listy uczniów klas pierwszych oraz oddziałów przedszkolnych w roku 2020/2021
Wyprawka dziecka do oddziałów przedszkolnych.
W załączniku wyprawka dziecka do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2020-2021.
Uwaga! Mija termin złożenia wniosku do szkoły ponadpodstawowej
Termin złożenia wniosku do szkoły pierwszego wyboru jest tylko jeden - do 10 lipca 2020 r. Po tym dniu nie będzie można utworzyć nowego konta w systemie.
Od 31 lipca 2020 r. do 4 sierpnia 2020 r. kandydat będzie mógł jedynie zmienić swoje wybory w ramach wniosku złożonego w terminie, o którym mowa powyżej do 10 lipca 2020 r.
Informacja o wynikach egzaminu ósmoklasisty
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że zaświadczenia oraz informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty
zostaną dostarczone do szkół kurierem w dniu 30 lipca 2020 r. !!!
Rozdanie zaświadczeń zdającym 31 lipca 2020 r.
Z wyrazami szacunku,
Jakub Lis
Wydział: Organizacyjno-Administracyjny
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu, ul. Zielińskiego 57,
53-533 Wrocław tel. 71-785-18-52 fax. 71-785-18-66
RAPORT MEN ZA ROK SZKOLNY 2019/20
W załączeniu:
„Raport Ministra Edukacji Narodowej. Zapewnienie funkcjonowania jednostek systemu oświaty w okresie epidemii COVID-19”.
Publikacja, to zestawienie najważniejszych działań podejmowanych przez MEN w okresie od marca do czerwca br. wynikających z pandemii koronawirusa.
Życzę Państwu spokojnych i bezpiecznych wakacji.
Helena Słowik
Załączniki:
Podsumowanie roku szkolnego 2019/2020 – komunikat MEN – plik word
Harmonogram rozdania dyplomów i świadectw!
Uwaga rodzice, przed nami rozdanie dyplomów ukończenia oddziałów przedszkolnych i świadectw klas I-III za rok szkolny 2019-2020.
Proszę o zapoznanie się z wytycznymi i godzinowym harmonogramem rozdania świadectw i dyplomów.
Dzień dobry Rodzice!
Mamy za sobą ciężki okres nauki zdalnej, ale jesteśmy także w trakcie pandemii, a zatem nadal musimy dostosować nasze działania w reżimie sanitarnym narzuconym przez GIS i MEN...
Przed nami zakończenie roku szkolnego 2019-2020 i rozdanie świadectw, które będzie także wymagało od nas zdyscyplinowania i zachowania wszelkich środków ostrożności.
Poniżej godzinowy harmonogram odbioru świadectw- prosimy o zachowanie następujących zasad:
- odbiór świadectw w budynku przy ul. 1 Maja 2, w swoich klasach w wyznaczonych godzinach/ dyplomów- ul. Ogrodowa 1- oddziały przedszkolne;
- do budynku szkoły/ przedszkola wchodzi tylko jedna osoba- dziecko (uczeń) lub rodzic/ opiekun (osoba pisemnie upoważniona);
- przy wejściu do budynku szkoły należy zdezynfekować ręce;
- w trakcie odbioru i w kontakcie z wychowawcą klasy/ oddziału lub innym pracownikiem szkoły dziecko/ rodzic (opiekun) powinien mieć maseczkę ochronną i zachować bezpieczną odległość (2 m);
- przy odbiorze świadectw/ dyplomów proszę również zabezpieczyć się w reklamówkę lub torbę, tak aby opróżnić swoje szafki uczniowskie;
- świadectwa/ dyplomy nie odebrane w tym dniu, będzie można odebrać z sekretariatu szkoły przy ul. 1 Maja 2 podczas wakacji;
- przypominamy również o zapisach do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2020-2021;
- prosimy również o rozliczenie się z książek bibliotecznych i podręczników;
- PROSIMY O PRZESTRZEGANIE GODZIN ODBIORU ŚWIADECTW/ DYPLOMÓW!
PLAN ROZDANIA ŚWIADECTW W KLASACH I-III (z zachowaniem wytycznych GIS i MEN)-26 czerwca 2020:
8.00- 9.00- klasy 1a i 1c
9.15- 10.15- klasy 1b i 1d
10.30- 11.30- klasy 2a i 2d
11.45- 12.45- klasy 2c i 2b
13.00- 14.00- klasy 3a, 3b (swoje sale lekcyjne) i 3c (wejście do sali przez środkową klatkę schodową i klasę II D)
PLAN ROZDANIA DYPLOMÓW UKOŃCZENIA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH (z zachowaniem wytycznych GIS i MEN)-
25 czerwca 2020- CZWARTEK:
14.00-16.00- 0A- wejście główne
14.00- 16.00- 0B- sala świetlicy obok 0C- wejście od tarasu
14.00- 16.00- 0C, 0D, 0E- wejście od tarasu
26 czerwca 2020- piątek- w godzinach zajęć opiekuńczych 8.00- 15.00- wydawane przez wychowawcę aktualnie przebywającym na zajęciach;
Podziękowanie
Szanowni Rodzice!
Dziękuję serdecznie wszystkim za dotychczasową współpracę i zaangażowanie w realizację zdalnego nauczania, za mobilizowanie swojego dziecka do wykonywania ćwiczeń, zadań, gier utrwalających dotychczasową wiedzę i umiejętności. W tej nowej, trudnej sytuacji dziękuję za zrozumienie, wsparcie i wzajemną życzliwość. Życzę spokojnych, zdrowych i słonecznych wakacji.
Wychowawca klasy 2b
Dziękujemy!
W czasie nauki zdalnej pracowaliśmy aktywnie: czytaliśmy książki, rozwiązywaliśmy testy, uzupełnialiśmy karty pracy, rozwijaliśmy nasze talenty plastyczne, wykonywaliśmy doświadczenia i ćwiczyliśmy w domu i na dworze. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc naszych rodziców. Bardzo Wam za to dziękujemy!
Klasa 3c
3
Szkolny konkurs plastyczny dla klas 1-3 "Kim będę? Ja za 20 lat"
I miejsce
Sebastian Bezegłów (klasa 3 c)
II miejsce
Jakub Horoszkiewicz (klasa 3 b)
III miejsce
Maja Borkowska (klasa 2 c)
Wyróżnienia
Kornelia Pasternak (klasa 1 c)
Maja Wilk (klasa 3 c)
Serdecznie dziękuję Pani Beacie Jurczak oraz Pani Renacie Węglarz za pomoc w rozstrzygnięciu konkursu. Dyplomy oraz nagrody czekają na odbiór przez laureatów w sekretariacie szkoły przy ul. 1 Maja 2.Wszystkim uczestnikom dziękuję za przesłane prace i udział w konkursie. Życzę spełnienia marzeń i planów na przyszłość tak pięknie przedstawionych na pracach konkursowych. Powodzenia!
Aleksandra Wojtusiak
3
Informacja - dni wolne od zajęć dydaktycznych
Dzień 12 czerwca jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
W dniach 16, 17, 18 czerwca odbędzie się egzamin ósmoklasisty. Nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczne w klasach 4-7. W tym czasie nauczyciele są zaangażowani w przebieg i organizację egzaminu klas 8. Nauczanie zdalne odbywa się tylko w klasach 1-3.
Helena Słowik
Klasy 8! ZASADY NA EGZAMINIE
Drodzy uczniowie klas ósmych!
Przed Wami egzamin ósmoklasisty, prosimy o zapoznanie się z najważniejszymi informacjami na temat jego organizacji.
Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w terminach 16 czerwca – język polski , 17 czerwca matematyka i
18 czerwca –język nowożytny.
W poniedziałek 15 VI otrzymacie na swoją pocztę na e-dzienniku listy zdających z podziałem na poszczególne sale egzaminacyjne.
Język polski – 16. 06. 2020 r.
Rano uczniowie przychodzą do szkoły na wyznaczoną godzinę i wchodzą do szkoły dwoma wejściami:WEJŚCIEM OD STRONY HALI SPORTOWEJ na przeciwko patio (w lewo schodami na I i II piętro):
- godz. 8.15- uczniowie przystępujący do egzaminu w auli szkolnej sala 58
- godz. 8.30 – uczniowie przystępujący do egzaminu w sali 88 i 93
WEJŚCIEM GŁÓWNYM
- godz. 8.15 uczniowie z sali 80
- godz. 8.30 uczniowie z sali 99
Każdorazowo należy pamiętać o zachowaniu co najmniej 1,5-metrowym odstępie od innych osób, kiedy jest to możliwe.
Przy wejściu do szkoły uczniowie dezynfekują ręce przygotowanym płynem. Ewentualne rzeczy osobiste zostawiają w szatni, pakując rzeczy osobiste do przygotowanych przeźroczystych worków. Szatnia dla uczniów wchodzących wejściem głównym każdorazowo będzie znajdowała się w świetlicy na parterze, natomiast dla wchodzących wejściem od strony hali sportowej – szatnią będzie sala 62 na I piętrze.
Uczniowie wchodzą na poszczególne sale zgodnie z kolejnością na liście, wyznaczony nauczyciel losuje numer, a uczniowie zajmują stolik oznaczony wylosowanym numerem.
Matematyka – 17. 06. 2020r.
Rano uczniowie przychodzą do szkoły na wyznaczoną godzinę i wchodzą do szkoły dwoma wejściami: WEJŚCIEM OD STRONY HALI SPORTOWEJ na przeciwko patio (w lewo schodami na I i II piętro):- godz. 8.15- uczniowie przystępujący do egzaminu w auli szkolnej sala 56
- godz. 8.30 – uczniowie przystępujący do egzaminu w sali 88 i 93
WEJŚCIEM GŁÓWNYM
- godz. 8.15 uczniowie z sali 80
- godz. 8.30 uczniowie z sali 99
Każdorazowo należy pamiętać o zachowaniu co najmniej 1,5-metrowym odstępie od innych osób, kiedy jest to możliwe.
Przy wejściu do szkoły uczniowie dezynfekują ręce przygotowanym płynem. Ewentualne rzeczy osobiste zostawiają w szatni, pakując rzeczy osobiste do przygotowanych przeźroczystych worków. Szatnia dla uczniów wchodzących wejściem głównym każdorazowo będzie znajdowała się w świetlicy na parterze, natomiast dla wchodzących wejściem od strony hali sportowej – szatnią będzie sala 62 na I piętrze.
Uczniowie wchodzą na poszczególne sale zgodnie z kolejnością na liście, wyznaczony nauczyciel losuje numer, a uczniowie zajmują stolik oznaczony wylosowanym numerem.
Język nowożytny– 18. 06. 2020r.
Rano uczniowie przychodzą do szkoły na wyznaczoną godzinę i wchodzą do szkoły dwoma wejściami: WEJŚCIEM OD STRONY HALI SPORTOWEJ na przeciwko patio (w lewo schodami na I i II piętro):- godz. 8.15- uczniowie przystępujący do egzaminu w auli szkolnej sala 56
- godz. 8.30 – uczniowie przystępujący do egzaminu w sali 88 i 93
WEJŚCIEM GŁÓWNYM
- godz. 8.15 uczniowie z sali 80
- godz. 8.30 uczniowie z sali 99 i 83
Każdorazowo należy pamiętać o zachowaniu co najmniej 1,5-metrowym odstępie od innych osób, kiedy jest to możliwe.
Przy wejściu do szkoły uczniowie dezynfekują ręce przygotowanym płynem. Ewentualne rzeczy osobiste zostawiają w szatni, pakując rzeczy osobiste do przygotowanych przeźroczystych worków. Szatnia dla uczniów wchodzących wejściem głównym każdorazowo będzie znajdowała się w świetlicy na parterze, natomiast dla wchodzących wejściem od strony hali sportowej – szatnią będzie sala 62 na I piętrze.
Uczniowie wchodzą na poszczególne sale zgodnie z kolejnością na liście, wyznaczony nauczyciel losuje numer, a uczniowie zajmują stolik oznaczony wylosowanym numerem.
KODOWANIE ARKUSZY EGZAMINACYJNYCH NA EGZAMINIE
W każdym dniu egzaminu uczniowie otrzymają naklejki z kodem kreskowym oraz karteczkę z danymi do kodowania.Zdający przed rozpoczęciem pracy ma obowiązek zakodować swój arkusz w sposób następujący:
Uczeń koduje zeszyt zadań i kartę odpowiedzi, tzn. w odpowiednie miejsca na pierwszej stronie arkusza i karcie odpowiedzi wpisuje trzyznakowy kod ucznia i numer PESEL, nakleja naklejki z numerem PESEL. Na egzaminie z matematyki uczeń koduje również kartę rozwiązań zadań egzaminacyjnych.Uczniom słabo widzącym i z dysleksją zespół nadzorujący wypełnia wszystkie miejsca na kodowanie, przykleja naklejki z numerem PESEL.
Uczniowie słabo widzący i dyslektycy zaznaczają swoje odpowiedzi do zadań zamkniętych wyłącznie w zeszytach zadań. Zakreślone przez nich odpowiedzi przeniesie na kartę odpowiedzi egzaminator.
Na wszystkich egzaminach zewnętrznych w zestawach standardowych stosowane są wersje zestawów egzaminacyjnych. Wersji nie można zidentyfikować - ta informacja jest odpowiednio zakodowana (zewnętrznie nierozpoznawalna). W każdym pakiecie z arkuszami egzaminacyjnymi wersje zestawów będą już odpowiednio wymieszane, wystarczy rozdać je uczniom w kolejności, w której zostały spakowaneŻyczymy powodzenia!
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie
Uwaga rodzice uczniów klas I-III- konsultacje na terenie szkoły!
Zgodnie z wytycznymi MEN z zachowaniem obostrzeń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia, z dniem 1 czerwca 2020 roku na terenie szkoły mogą odbywać się konsultacje uczniów klas I-III z wychowawcami/ nauczycielami przedmiotów (język angielski, religia).
Rodzice, którzy chcą skorzystać z tej formy pracy z dzieckiem muszą zapoznać się z procedurami załączonymi do tej informacji ( załącznik nr 1) oraz wypełnić, podpisać i dostarczyć do sekretariatu szkoły lub wychowawcy klasy załączony formularz/ oświadczenie (załącznik nr 2).
Potrzebę i dokładny zakres konsultacji / dni, godziny/ należy ustalić bezpośrednio z wychowawcą klasy lub nauczycielem przedmiotu (język angielski, religia).
UWAGA RODZICE- ZAPISY DO ŚWIETLIC SZKOLNYCH!
Informujemy od dnia 1 czerwca do 30 czerwca 2020 roku, można dokonywać zapisów do świetlic szkolnych dla dzieci oddziałów przedszkolnych i klas I-III na rok szkolny 2020/2021.
WAŻNE: Zapisy dotyczą wszystkich dzieci, również tych które do tej pory korzystały ze świetlic w poprzednich latach!
Wypełnione formularze/ w załącznikach/, podpisane i podbite pieczątką w zakładzie pracy proszę dostarczać do sekretariatu szkoły przy ul. 1 Maja 2 lub przesyłać skanem na adres mailowy: sp.zarow@wp.pl.
Archiwum Aktualności