• 22 kwietnia Dzień Ziemi
          • 22 kwietnia Dzień Ziemi

          • 22 kwietnia- Dzień Ziemi, to czas wykorzystany przez uczniów klas 4-8 na dzielenie się swoją wiedzą na temat naszej Ziemi. Biorący udział w quizie dzielili się informacjami o wspaniałych darach przyrody, mądrym ich wykorzystywaniu tak, aby starczyło dla następny pokoleń. Dobrej zabawie towarzyszyła wiedza, emocje i słodkie nagrody.

            Nadszedł czas, aby zrozumieć, że przyroda bez człowieka będzie istniała, ale człowiek bez przyrody nie..."

            Z okazji Dnia Ziemi klasa 3 C i 3 D wzięły udział w akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie wraz z nauczycielkami sprzątali cmentarz poniemiecki( lapidarium) oraz teren przy ogródkach działkowych przy ul. 1 Maja.

            Warsztaty ekologiczne w klasie 1d:

        • W Żarowskiej Izbie Historycznej
          • W Żarowskiej Izbie Historycznej

          • 20 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy 1b i 3a byli gośćmi w Żarowskiej Izbie Historycznej. Podziwiali stroje noszone przez kobiety w ubiegłym wieku.

            Tytuł wystawy to: "Zawsze z kobietą - moda damska z początku XX wieku".

        • II Żarowska Giełda Szkół Średnich
          • II Żarowska Giełda Szkół Średnich

          • Dnia 13.04.2022r w naszej szkole odbyła się II Żarowska Giełda Szkół Średnich. Po raz drugi gościliśmy w naszych murach przedstawicieli (nauczycieli i uczniów) 8 szkół ponadpodstawowych powiatu świdnickiego. Przedstawili oni swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2022/2023. Adresatami byli uczniowie z klas ósmych. Wszystkie placówki pokazały się z jak najlepszej strony. Głównym celem giełdy była przede wszystkim pomoc uczniom w wyborze właściwej drogi edukacyjnej i życiowej.

            Z relacji uczniów wynika, że „Giełda Szkół” spełnia swoje zadanie. Niektórych utwierdziła w przekonaniu, że dokonali prawidłowego wyboru, a pozostałych pobudziła do refleksji na temat najbliższej przyszłości.

            Lista szkół biorących udział w giełdzie:

            1. II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

            2. Technikum Ortopedyczne i Weterynaryjne w Świdnicy

            3. Zespół Szkół Budowlano – Elektrycznych w Świdnicy

            4. Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy

            5. Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy

            6. Zespół Szkół Nr 1 w Świdnicy

            7. Zespół Szkół w Żarowie

            8. Zespół Szkół w Świebodzicach

            Do zobaczenia za rok!

            Organizatorzy Giełdy

        • Ozdoby wielkanocne
          • Ozdoby wielkanocne

          • W klasie 2d odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których uczniowie przygotowywali ozdoby wielkanocne. Poprowadziła je pani Ania – kwiaciarka. Z wielobarwnych kwiatów, piórek, wstążek, jajek i kurczaczków powstały świąteczne wianki, które będą ozdobą w naszych domach.

            Relacja filmowa

            Uczniowie klasy 2d poznali również nową technikę plastyczną - decoupage. Tej bardzo starej techniki zdobniczej uczyła dzieci mama jednego z uczniów - pani Asia. Powstały piękne pisanki.

            Relacja filmowa

            Kreatywna Wielkanoc

            W pierwszym tygodniu kwietnia dzieci wraz z rodzicami z oddziału "0"a wzięły udział w warsztatach wielkanocnych. Było bardzo kreatywnie, kolorowo i rodzinnie. To był dobry i owocny czas, który pozwolił poczuć radość ze zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Dziękuję za mobilizację, obecność i piękne prace.

            Organizator: Monika Tarnowska​​​​​​​

        • Dzień bez plecaka
          • Dzień bez plecaka

          • 11 kwietnia 2022 r. uczniowie klas 4-8 mieli nowe wyzwanie – dzień bez plecaka.

            Taczki, mikrofalówki, wózki dla lalek, ślizgacze, klatki dla chomika, kontenerki dla kotów, samochodziki, walizki, namioty, opona, garnki, wanienka i wiele innych kreatywnych pomysłów naszych uczniów zastąpiły tradycyjne plecaki. Relacja fotograficzna odzwierciedla atmosferę tego dnia.

        • „Cud – miód” czyli lekcja przyrody
          • „Cud – miód” czyli lekcja przyrody

          • Dnia 7 kwietnia 2022 r. klasę 2a i 2d odwiedził pszczelarz. Opowiedział o życiu pszczół, o hierarchii w pszczelej rodzinie,a także o pożytecznej pracy, jaką wykonują. Można było zajrzeć do ula, przymierzyć pszczelarski strój oraz spróbować słodkiego miodu.

            Relacja filmowa

        • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
          • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

          • Gmina Żarów otrzymała w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” - Priorytet 3. dla Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie dotację w wysokości 15 000 zł co stanowi 80% kwoty, która zostanie przeznaczona w roku 2022 na realizację Programu, 20% stanowi wkład własny pochodzący z budżetu Gminy Żarów. Całkowita kwota która zostanie przeznaczona na realizację programu w szkole to 18 750,00 zł

            Środki zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, wyposażenia oraz wsparcie realizacji działań promujących czytelnictwo w szkole.

            Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

            Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

        • Żywa lekcja historii
          • Żywa lekcja historii

          • W dniu 29 marca 2022 r. w naszej szkole, po raz kolejny, gościła agencja artystyczna „Pan Michał”.

            Pokazy historyczne w wykonaniu Pana Michała Rychlickiego charakteryzują się niepowtarzalną atmosferą,  niezwykle bogatą zawartością historyczną oraz wieloma  akcentami   humorystycznymi.   Wszystkie zajęcia mają charakter  interaktywny z wykorzystaniem licznych  rekwizytów, wiernych replik historycznych strojów, zbroi i oręża.

            Odbyły się dwa pokazy, dla różnych grup wiekowych.

            1. „ Na frontach II wojny światowej”- Sytuacja w Europie po Wielkiej Wojnie, dojście Hitlera do władzy i rozwój nazizmu, wojna obronna Polski, mord w Katyniu, walki Polaków na frontach europejskich, Powstanie Warszawskie, decyzje Wielkiej Trójki.
            2. „Szable w dłoń”.- Rzeczpospolita XVII wieku: czas wspaniałych triumfów i gorzkiej porażki, ludzi honoru i parszywych zdrajców, wielkiej potęgi i bolesnego upadku.

            „Szable w dłoń!” to opowieść o Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

             

            Uczniowie z ciekawością obserwowali pokazy i występy swoich kolegów
            i koleżanek, którzy wcielali się w różne postacie historyczne i przekonali się, że można się uczyć „na wesoło”.

                                                

                                                                                                 Organizator: A. Sawicka