• ROK SZKOLNY 2015/2016

•  Grupa dzieci dojeżdżających

Świetlica to miejsce, w którym dzieci nie tylko oczekują na odbiór ze szkoły przez swoich rodziców, czy też na autobus wiozący ich do domu, ale przede wszystkim miejsce, gdzie mogą rozwijać swoją kreatywność, pochwalić się swoimi zdolnościami, kolekcjami autek, lalek czy też innymi. Grupa dzieci „dojeżdżających” swój czas na świetlicy spędza bardzo twórczo; dbamy o wystrój naszej sali wykonując prace plastyczne i ozdoby; uczymy się dbałości o własność innych, wypełniamy powierzone funkcje ( Kacper i Szymon dbają o samochodziki, Nikola i Hubert dbają o klocki, Wojtek , Tomek i Daniel są odpowiedzialni za Play Station,  ale każdy troszczy się o gry, które są do naszej dyspozycji, pamiętając aby ich nie zniszczyc i nie pogubić elementów).   Największym jednak powodzeniem wśród młodych świetliczan cieszy się – NIE Play Station- ale klocki; kolorowe plastikowe pozwalające tworzyć niemalże wszystko. Głównymi budowniczymi w naszej grupie są: Tomek, Daniel, Hubert, Paulina, Wojtek, Kacper. Zapraszamy do galerii zdjęć  przedstawiającej  prace naszych koleżanek i kolegów J- hulajnogę, robota, helikopter, serce, i inne budowle.

Opiekun Grupy: Elżbieta Suchorabska

Finał konkursu świetlicowego Mistrz Zgadywanek

Są okrągłe, są podłużne

i mieć mogą smaki różne.

Kulki, serca, koguciki-

nadziewane na patyki.

Instrumentów rozmaitych w niej bez liku

i  bez liku rozmaitych w niej muzyków.

Prowadzona zwykle jest przez dyrygenta-

symfoniczna, kameralna albo dęta.

Na te i wiele innych zagadek odpowiadali uczestnicy konkursu grupy świetlicowej składającej się z dzieci dojeżdżających.

Utworzone zostały grupy, których uczestnicy zmagali się z zagadkami, a osoby, które odgadły najwięcej zagadek wychodziły z grupy i przechodziły do finału. Wielki Finał odbył się 23 października.

I miejsce i jednocześnie tytuł Mistrza Zgadywanek zdobyła Hania Korbabicz odgadując 27 zagadek

II miejsce wywalczył odgadują 23 zagadki Daniel Mazur

III miejsce z wynikiem 22 zagadki zdobył Wojciech Pabis

Dyplomy i nagrody uwieńczyły zmagania zawodników, którym oczywiście GRATULUJEMY!!!

odpowiedzi:

zagadka pierwsza : lizak