• SPORT 2015/16

•  INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA KLAS PIERWSZYCH W SZACHACH

ŻARÓW 21.06.2016

W zawodach rywalizowało 29 młodych szachistów z wszystkich pierwszych klas , po 5 – 6

wyróżniających się dziewcząt i chłopców  z każdej klasy.

Turniej rozegrano na dystansie 6 rund , tempem 10 minut do namysłu dla zawodnika (20 min.

cała partia),systemem szwajcarskim (kojarzenia i ustalenie kolejności miejsc dokonywał program komputerowy Chessarbiter ).

W turnieju zwyciężył uczeń kl.Ib Michał Trestka ,który zgromadził 5,5 pkt ,drugie miejsce wywalczył Jurek Szewczak z Ia z dorobkiem 4,5pkt.a trzeci był Kuba Przystał również z Ia – 4.5pkt.

W konkurencji dziewcząt zwyciężyła Kinga Kaczmarek z Ic z dorobkiem 4 pkt, drugie miejsce przypadło Zosi Górka – 3,5 pkt, trzecia była Weronika Komaniecka z Ie.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy i upominki a zwycięzcy otrzymali medale

i skromne nagrody rzeczowe. Wielkie gratulacje dla zwycięzców i pozostałych uczestników turnieju.

Szczegółowa statystyka , tabele i wyniki poszczególnych rund na stronie :

TURNIEJ RINGO KLAS CZWARTYCH

W grudniu w naszej szkole odbył się TURNIEJ RINGO KLAS CZWARTYCH
          o puchar przechodni Dyrektora Szkoły. Organizatorami były panie: Lidia Kądziołka i Ewa Wygodzka. Spośród klas czwartych najlepsza okazała się klasa 4a w składzie: Jakub Mattheis, Wiktor Drzazga, Konrad Ochman, Piotr Przygoda, Patryk Dyczek, Maksymilian Letkowski.

II miejsce zajęła klasa 4b, III miejsce zajęła klasa 4c

Gratulujemy!!!
          Zobacz zdjęcia

Lidia Kądziołka

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ

Jak co roku, nasza szkoła brała udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej organizowanym przez UKS „Głęboka Purpura”. Do współzawodnictwa stanęły również drużyny: z Jaworzyny śląskiej, Mieczkowa, żarowskiego Gimnazjum. Po zaciętej grze nasza drużyna wywalczyła I miejsce. Największą liczbę bramek i zarazem tytuł najlepszego strzelca uzyskał Wiktor Huber. Serdecznie gratulujemy !!!