• SPORT 2014/2015

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE dla każdego w Świdnicy

Nasi uczniowie z rocznikow 2002-2004 w dniu 29.05.2015 r. sprawdzali swoje umiejętności sportowe na obiekcie lekkoatletycznym na terenie Gimnazjum nr 4 w Świdnicy. Impreza byla dla nas bardzo udana, ponieważ rywalizowaliśmy z 130 uczestnikami z 4 miejscowości (Świdnicy, Wałbrzycha, Łagiewnik i Stronia Ślaskiego) i ........ stanęliśmy na podium. Wśród konkurencji były m.in biegi na 60 m, 600 m, 1000 m, pchniecie kulą, skok w dal, a także sztafety 4x200 m

Reprezentanci naszej szkoły:

Krystian Andrzejewski, Kacper Bagiński, Martin Borzębski, Elżbieta Chodyniecka, Zofia Domagała, Natalia Dominik, Jakub Dulemba, Julita Firuta, Alicja Klimala, Natalia Krężelewska, Julita Kuc, Kornelia Łuczak, Weronika Malesza, Dawid Marzec, Hubert Pajor, Aleksandra Porabik, Magdalena Razik, Amelia Rzeszowska, Eryk Sliwa, Kordian Wiśniowski, Kamil Wołek, Natalia Wróblewska, Jakub Wróblewski, Hubert Żelazko, Julia Żydek, Matylda Kozak, Sebastian Ridel, Wiktor Nowak.

11. edycja akcji Polska Biega

W dniach 21 maja oraz 27 maja 2015 r. odbyła się impreza związana z 11. edycją akcji Polska Biega promującej bieganie i zdrowy styl życia . Na boisku lekkoatletycznym przy naszej szkole odbyły się biegi rekreacyjne na dystansie okolo 600 m. Biegi organizowane byly przez nauczycieli wychowania fizycznego, edukacji wczesnoszkolnej i nauczania przedszkolnego.

Przebieg zawodów odbywał się zgodnie z harmonogramem przewidzianym dla kategorii dziewcząt i chłopcow z klas 4 - 6 oraz zasad ustalonych przez wychowawców dzieci oddziałów przedszkolnych i klas 1 - 3. W tym roku dodatkowo na szóstej i siódmej godzinie lekcyjnej uczniowie z klas 4a i 4b wraz z nauczycielami przemierzyli trasę okolo 3 km, uprawiając nordic walking.

Wszystkie biegi odbywały się w ramach godzin lekcyjnych przy pięknej, słonecznej pogodzie. Rywalizacja miedzy uczniami byla bardzo zacięta. Każdy z uczestników został nagrodzony dyplomem i gratulacjami. Na podium stanęli najlepsi z każdej kategorii, otrzymując medale i dyplomy pamiątkowe. Pozostali uczniowie wraz z nauczycielami dopingowali biegaczy.

Ogólnopolskie Biegi Przełajowe

9.05.2015 r . uczestniczyliśmy w OGÓLNOPOLSKICH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH w ROGOŹNICY. Biegi odbywały się już po raz 29.

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na starcie „Biegu Pamięci” stanęło ponad 400 uczestników, w tym i nasi uczniowie w skladzie:

Matylda Kozak, Agata Hecman, Kornelia Felter, Alicja Klimala, Julita Ziemkiewicz, Kamil Wołek.

Rocznik 2005 – 2004 – dziewczęta - wystartowały 54 zawodniczki

Matylda Kozak zajęla 8 miejsce

Rocznik 2002 – 2003 – dziewczęta - wystartowały 43 zawodniczki

Agata Hecman zajęła 10 miejsce

Rocznik 2002 – 2003 – chlopcy - wystartowało 41 zawodnikow

Kamil Wołek zajął 5 miejsce

Gratuluję i dziekuję za wspaniala postawę!

Indywidualne Biegi Przełajowe

29 października 2014 r. w okolicach Gimnazjum w Żarowie odbyły się biegi przełajowe organizowane przez ULKS Piast 2008 oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu. W biegach brali udział uczniowie ze szkół wchodzących w skład gminy Żarów. Nasza szkoła zajęła następujące miejsca, w poszczególnych kategoriach wiekowych:

I MIEJSCE DOMINIKA DALGIEWICZ 5B

I MIEJSCE ALEKSANDRA PORABIK 4C

II MIEJSCE MARTYNA JANASZEK 4C

II MIEJSCE IZABELA PODCZASZY 6C

III MIEJSCE JUSTYNA MIKOŁAJEK 6A

I MIEJSCE KRYSTIAN ANDRZEJEWSKI 6C

I MIEJSCE DAWID BOGACKI 4B

II MIEJSCE KAMIL WOŁEK 5D

Gratulujemy wygranym i życzymy dalszych sukcesów!!!

Lidia Kądziołka

Turniej piłki nożnej o puchar premiera

Chłopcy pięknie zagrali!!!

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR PREMIERA. W rozgrywkach gminnych, w roczniku 12-13 lat naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny. Jedna z drużyn FC DYNAMO DREWNO awansowała do powiatu. Tam wygrała mecze z drużyną z Pszenna oraz drużyną z SP ze Świdnicy i awansowała dalej, na szczebel wojewódzki.

Oto skład zwycięskiej drużyny: K. Andrzejewski, H. Zaremba, K. Włudyka, A. Bożek, K. Konieczny, N. Pajor, A. Lisiecki, E. Śliwa, K. Bagiński, J. Dulemba. Opiekunem grupy była pani Lidia Kądziołka.