• SPORT 2018/2019

Zajęcia otwarte

W dniu 22 XI 2018 r. Na sali gimnastycznej spotkali się uczniowie z klasy p. Edyty Cicheckiej oraz p. Iwony Nieradki, aby rywalizować w 6 konkurencjach lekkoatletycznych.

30 XI 2018r z "KrólowĄ Sportu" spotkały się dzieci z klasy p. Małgorzaty Switoń.

Zajęcia realizowanie były w formie zabawowej. Każde dziecko miało możliwość sprawdzić swoje umiejetności w:

• rzucie oszczepem,

• skoku przez płotki,

• biegu w sztafecie,

• rzucie piłką lekarską

• rzucie do celu stałego i ruchomego,

• skoku w dal.

Dzieci cechowało ogromne zaangażowanie, wychodziły z sali gimnastycznej z szerokim uśmiechem na twarzy. Każdy zawodnik otrzymał pamiatkowy dyplom.

Zajęcia otwarte dla uczniów zoorganizowała nauczycielka wychowania fizycznego – Ewa Wygodzka.

Bardzo dziekuję wychowawcom klas za pomoc w organizacji imprezy.

Ewa Wygodzka

Na basenie uczniowie uczcili 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości

21 listopada na basenie w Żarowie uczniowie klas 1-7 oraz 3 gimnazjum Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie wzięli udział w „Akcji 3x100” co oznacza, że na 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości, 100 uczniów naszej szkoły miało za zadanie przepłynąć dystans 100metrów dowolnym stylem. Czyli łącznie uczniowie przepłynęli 10 km. Organizatorem imprezy były nauczycielki wychowania fizycznego: Pani Ewa Wygodzka i Pani Lidia Kądziołka oraz GCKiS w Żarowie.

Najliczniejszą grupę pływaków stanowili uczniowie klas 1 oraz z klas 5. Cieszy bardzo fakt, że z klas I-III przybyło aż 27 uczniów naszej szkoły.

Upominki oraz dyplomy dla najmłodszych pływaków przygotował Pan Adam Ciupiński. Szczególne podziękowania za sprawowanie opieki nad dziećmi i pomoc składamy Pani Katarzynie Osieckiej i Pani Marcie Dobrowolskiej.

Lidia Kądziołka, Ewa Wygodzka

WOJEWÓDZKIE HALOWE ZAWODY lekkoatletyczne LDK

Niedzielę 28.10.2018 r. spędziliśmy na hali sportowej w Wałbrzychu. W tym dniu rozgrywały się WOJEWÓDZKIE HALOWE ZAWODY lekkoatletyczne LDK. Naszą szkołę reprezentowali:

• MARTYNA ŚWIDER

• JULIA BUJAK

• OLIWIA CUBAN

• JULIA AFTYKA

• ANNA CARGILL

• OLIWER CHRZĄSTEK

• KINGA MIERLAK

• PAULINA REDLICA

• OLIWIA SZUMAN

• WIKTORIA MANN

Uczestnicy podzieleni byli na 3 kategorie i startowali w 3-boju, na który składał się bieg na 60m, bieg na 300m, i rzut piłką lekarską.

Martyna Świder w konkurencji rzutu piłką lekarską zajęła III miejsce.

W 3-boju najlepszymi zawodniczkami z naszej szkoły okazały się:

Oliwia Cuban uzyskując 133 pkt i plasując się na 24 miejcu na 70 zawodników startujacych oraz Julia Bujak która zajęła 23 miejsce na 176 uczestników uzyskując 148 pkt.

Podziękowania należą się wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i wolę walki.

Ewa Wygodzka

Finał Strefy Wałbrzyskiej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju

W środę 17 października 2018 r. drużyna reprezentująca nasza szkolę wzięła udział w Finale Strefy Wałbrzyskiej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn.Oto skład naszej repezentacji:

Roksana Nowak, Sylwia Surzyn, Oliwia Kościelniak, Sandra Skowrońska, Wiktoria Kobel, Patrycja Wojciszkiewicz, Aleksandra Porabik, Kornela Felter. Treneren naszym była p. Ewa Wygodzka.

Pierwszy mecz stoczyłyśmy z drużyną z Ostroszowic, z którą mimo naszego wysiłku i wszelkich starań, nie udało się nam wygrać i to spotkanie zakończyłyśmy wynikiem 2:3. Drugi mecz to pojedynek z drużyną z Piławy Dolnej, który zakończyłyśmy wynikiem 5:1, wysuwając się na prowadzenie. Trzecie spotkanie to mecz z drużyną z Imbramowic. Konfrontacje zakończyły się zwycięstwem 3:2. Ostatni mecz , który jak okazało się był naszym być czy nie być, stoczyłyśmy z reprezentacją z Marcinowic. Mecz zakończył się wynikiem 3:1. Wszyscy przeciwnicy okazali się silnymi drużynami, ale nasza determinacja i wielka chęć wygranej wzięła górę. Po czterech meczach niesamowitej walki udało się nam zająć wymarzone 1 miejsce.

Radość jaka nam towarzyszyła była nie do opisania. Wygrywajac turniej udało nam się zakwalifikować do kolejnego etapu, który odbędzie się 26.10.2018 we Wrocławiu.

Wróciłyśmy do szkoły z pucharem oraz dyplomami. Na zakończenie wyróżniona została bramkarka z naszej drużyny jako najlepsza podczas całego turnieju - Wiktoria Kobel.

SZKOLNY MŁODZIEŻOWY OŚRODEK KOSZYKÓWKI

W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA BRZECHWY W ŻAROWIE

SMOK ŻARÓW

Klasa IV trener prowadzący: Przemysław Drąg