• SPORT 2020/2021

Brzechwa Cup

W ostatnim czasie cała Europa żyje piłkarskimi rozgrywkami, ta niepowtarzalna atmosfera udzieliła się również uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Żarowie. 18 czerwca 2021 r. w naszej szkole został rozegrany turniej piłkarski „ Brzechwa Cup ” połączony z obchodami Dnia Sportu.

Pomysłodawczynią i koordynatorem tego przedsięwzięcia była Pani Elżbieta Suchorabska, której pomagał Samorząd Uczniowski i nauczyciele wychowania fizycznego. Impreza odbywała się na Stadionie Miejskim, gdzie były rozgrywane mecze w trzech grupach wiekowych:

- klasy 4-5

- klasy 6

- klasy7-8.

Wszystkie klasy razem z wychowawcami dopingowały swoich zawodników. Rywalizacji sportowej towarzyszyła niepowtarzalna atmosfera sprzyjająca integracji całej społeczności szkolnej. Dodatkowa atrakcją były pyszne kiełbaski z grilla zasponsorowane przez Radę Rodziców oraz kurtyna wodna - prezent od straży pożarnej, w tym wyjątkowo upalnym dniu. Po zaciętej rywalizacji, nad której prawidłowym przebiegiem czuwali sędziowie: pan Tomasz Suchorabski, pan Adam Ciupiński, pan Przemysław Drąg i pan Mariusz Kozakow, zostały wręczone puchary zwycięskim drużynom i nagrody indywidualne dla najlepszego strzelca i bramkarza turnieju. Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

1 miejsce – kl. 4c

2 miejsce –kl. 5b

3 miejsce – kl. 4a

Najlepszy strzelec – Krystian Grzybowski

Najlepszy bramkarz – Szymon Arabasz

Klasy 6

1 miejsce –kl. 6d

2 miejsce – kl. 6c

3 miejsce – kl. 6a

Najlepszy strzelec – Maciej Morawski

Najlepszy bramkarz – Jakub Malinka

1 miejsce –kl. 8d

2. miejsce - kl. 7e +kl. 7f

3 miejsce –kl. 7a

Najlepszy strzelec – Nadia Sobel

Najlepszy bramkarz – Bartosz Buchowski

To była fantastyczna impreza, dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń i sportowych emocji na najwyższym poziome. Mamy nadzieję, ze na stałe wpisze się w tradycję naszej szkoły. Już nie możemy się doczekać czerwca 2022 r. i kolejnej edycji „Brzechwa Cup”.

Relacja filmowa

Zawody sportowe klas 1 - 3

22 czerwca 2021 r. na boisku lekkoatletycznym odbyły się zawody sportowe klas 1 - 3.

Konkurencje odbywały się w kategoriach klasowych.

I miejsca zdobyły klasy: 1d, 2d, 3c

II miejsca zajęły klasy: 1a, 2a, 3d.

Indywidualnie

Martyna Plicner 3d

Kajetan Kalina 3d

Finał Ligi Mini Piłki Nożnej "BRZECHWA CUP'2021" O Puchar Dyrektora Szkoły

Od maja trwały rozgrywki między klasami - w fazie grupowej. Do fazy półfinałowej awansowały: kl. 1a, 1b, 2d, 2a, 3b i 3a.

Mecze półfinałowe zakończyły się awansem klas: 2d, 1a, 3a i 3b.

Finał wyłonił zwycięzców:

Mistrzem Szkoły i zdobywcą Pucharu Dyrektora Szkoły Ligi Mini Piłki Nożnej "BRZECHWA CUP'2021" została klasa 3B!

II miejsce zdobyła klasa 3a.

III miejsce przypadło klasie 1a.

Gratulujemy zwycięzcom!

Sport to zdrowie!

Pływanie jest jedną z najlepszych form rozwoju dla młodych organizmów.

Projekt "Umiem pływać" był przyjemny, ale przede wszystkim pożyteczny. Sprawił dużo radości. Dzieci bawiły się, a jednocześnie rozwijały ciało. Ważnym aspektem tego projektu była edukacja w zakresie bezpieczeństwa nad wodą.

Główne cele projektu to:

*upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,

*nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,

*profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,

45 UCZNIÓW Z NASZEJ SZKOŁY UCZESTNICZYŁO W PROJEKCIE

Od miesiąca września dla uczniów klas 1-3 w każdy czwartek prowadzone są zajęcia sportowe , podczas których dzieci w formie zabawy zaczynają swoją przygodę z lekką atletyką. Zasada zespołowości pozwala dziecku czerpać radość z zabawy, bez presji na indywidualne wyniki.