• KONKURSY 2019 / 2020

Szkolny Konkurs Informatyczny "Komputerowy Mikołaj"

Dnia 3 grudnia 2019 r. rozstrzygnięty został szkolny konkurs na komputerowego Mikołaja.

Mikołaj wykonywany był tylko z kształtów i krzywej w wybranym przez uczestnika edytorze tekstu. Przy wyborze najciekawszych prac, wzięto po uwagę: pomysłowość
          w wykorzystaniu kształtów, pomysłowość w pokazaniu postaci Mikołaja oraz rozmieszczenie postaci na stronie A4.

Wyniki konkursu:

Michalina Kozak, 4b, I m-ce, kategoria klas 4-6

Kamil Zadrożny, 7c, I m-ce, kategoria klas 7,8

Lena Gawrońska, 6c, wyróżnienie

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Iwona Płosińska, Elżbieta Piotrowska

Laureaci konkursu "Zasłużeni w walce o Niepodległość"

W piątek 8 listopada 2019 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Zasłużeni w walce o Niepodległość”, zorganizowanego z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Żarów im. ks. Jana Twardowskiego.

Oto relacja z konkursu:

"W konkursie udział wzięły: Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach.Zwycięzców wyłoniło Jury w składzie: Renata Dziubak – nauczyciel plastyki, Agnieszka Kosińska – nauczyciel-bibliotekarz oraz Katarzyna Baryliszyn – bibliotekarz. Oceniając prace plastyczne wzięto pod uwagę zgodność prac z tematem i regulaminem konkursu, technikę wykonania, oryginalność, estetykę. Po wnikliwym przeanalizowaniu prac zdecydowano o przyznaniu następujących miejsc:

– Kategoria klasy I-III:

I miejsce – Maja Dawlewicz, kl. I „c” SP Żarów,

II miejsce – Dominika Niedźwiecka, kl. III SP Mrowiny;

– Kategoria klasy IV-VI:

I miejsce – Malwina Sikora, kl. VI „f” SP Żarów;

II miejsce – Karol Konieczny, kl. VI „e” SP Żarów;

III miejsce – Emilia Chrzan, kl. V „e” SP Żaróworaz Angelika Kołodziejczyk, kl V „e” SP Żarów;

Wyróżnienia:

– Anna Cargill, kl. VI „d” SP Żarów;

– Lena Gawrońska, kl. VI „c” SP Żarów;

– Wiktoria Motak, kl. VI „c” SP Żarów;

– Wiktoria Wójcikowska, kl. VI „c” SP Żarów;

– Kategoria klasy VII-VIII:

I miejsce – Kornel Mikołajek, kl. VII „a” SP Żarów.

Zwycięzcy konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe oraz okolicznościowe dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania. Zapraszamy do obejrzenia wystawy w holu biblioteki."

źródło: http://biblioteka.zarow.pl/2019/11/12/zasluzeni-w-walce-o-niepodleglosc-rozstrzygniecie-konkursu/

Konkurs fotograficzny i plastyczny "Nasze zwierzaki"

• Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs fotograficzny Nasze zwierzaki”. Na konkurs wpłynęło 80 zdjęć zwierzęcych przyjaciół. Jury wyłoniło 15 zwycięzców:

Maja Sękowska- kl.7b, Kinga Mierlak- kl. 6e, Kinga Reruch- kl. 6c, Monika Skrzypiec- kl. 4a, Jakub Cimoch- kl. 6a, Jakub Kula- kl. 6e, Zuzanna Madej- kl. 6a, Paulina Borowiec- kl. 4a, Jakub Przystał- kl. 5a, Maja Bawolska- kl. 4a, Maja Brokos- kl. 5d, Klaudia Kruczek- kl. 6e, Natalia Momot- kl. 4a, Maciej Wabik- kl. 4a, Kinga Kaczmarek- kl. 5c.

• Laureaci konkursu plastycznego:
          • I miejsce - Maja Wilk- kl. 3c; II miejsce Anna Chodyniecka- kl.1d; III miejsce - Kaja Duszyńska- kl.1d; Wyróżnienia: Maja Knecht- kl. 2a, Maksym Boboshko- kl. 2a, Roman Novosad- kl. 2b, Jakub Horoszkiewicz- kl. 3b, Maja Kutyba- kl3c, Szymon Zawadzki- kl. 3a.

Pamiętajmy, że zwierzęta są ważne cały rok. Dbajmy o to by były bezpieczne i szczęśliwe.

Organizatorzy akcji: Agnieszka Kosińska, Katarzyna Przytuła-Nowak, Beata Jurczak, Aleksandra Wojtusiak dziękują nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Weroniki Bagińskiej i pana Aleksandra Bagińskiego, którzy osobiście dostarczyli setki kilogramów karmy do Schroniska dla Zwierząt w Świdnicy.

Mistrzowie Pięknego Czytania

30.09.2019

W poniedziałek 30 września 2019 r. o godzinie 11.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Żarów "odbyła się trzecia edycja konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”. Konkurs został zorganizowany z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania (29 września). Celem konkursu była popularyzacja książek i czytelnictwa, doskonalenie umiejętności wyrazistego czytania oraz rozwijanie zdrowego współzawodnictwa." Swoje czytelnicze umiejętności zaprezentowali uczniowie klas IV-VI naszej szkoły, których oceniało jury w składzie: Agnieszka Kosińska – nauczyciel-bibliotekarz, Beata Jurczak – nauczyciel-bibliotekarz, Katarzyna Baryliszyn – bibliotekarz. "Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać fragment ulubionej lektury oraz uzasadnić swój wybór w czasie nie dłuższym jak 3 minuty. Wybrane teksty były różnorodne, od radosnej „Akademii Pana Kleksa” po patriotyczną „Inwokację” z „Pana Tadeusza”.Trzeba przyznać, że dzieci nie stroniły od poważniejszych pozycji, w których występowało wiele trudnych zwrotów, co dodatkowo podnosiło prezentowany przez nie poziom. Jury punktowało przede wszystkim płynność czytania, prawidłową dykcję i intonację oraz własną interpretację utworu. Wybór mistrzów był niesamowicie ciężki z uwagi na doskonałe przygotowanie ze strony uczestników. Ostatecznie zostały przyznane miejsca ex aequo. Mistrzami pięknego czytania zostali:

Klasy IV – Nadia Godlewska – 4a
          Klasy V – Alicja Kiełt – 5a, Karolina Pajor – 5b, Maja Śliwa – 5b

Klasy VI – Zuzanna Stężycka – 6e

Każdy Mistrz otrzymał nagrodę książkową, a wszyscy uczestniczy pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i gorąco zapraszamy na kolejne edycje!"

źródło: http://biblioteka.zarow.pl/2019/09/30/mistrzowie-pieknego-czytania-wybrani/