• SPORT 2012/2013

I OTWARTE MISTRZOSTWA GMINY ŻARÓW W TENISIE STOŁOWYM

We wtorek 8 maja w Żarowie odbyły się  I OTWARTE MISTRZOSTWA GMINY ŻARÓW W TENISIE STOŁOWYM.

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:

• Hanna Nowak
          • Aleksandra Litwinko
          • Angelika Felter
          • Weronika Bryła
          • Dawid Botko
          • Marcel Król
          • Kacper Grabowski
          • Dawid Sobczak
          • Martyna Owczarska
          • Maria Zdunik
          • Weronika Malesza
          • Natalia Krężelewska
          • Jakub Dulemba
          • Aleksander Lisiecki
          • Kacper Konieczny
          • Jan Galicki

Najlepiej zaprezentowała swoje umiejętności gry w tenisa stołowego uczennica klasy 4c Weronika Malesza, zdobywając 3 miejsce. Niewiele do podium brakło Jakubowi Dulembie z klasy 4a (4 miejsce), oraz Oli Litwinko z klasy 6b( 4 miejsce).Opiekunem grupy była p. Lidia Kądziołka. Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów!!!

Lidia Kądziołka

Przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy  w Żarowie powstanie nowoczesny obiekt lekkoatletyczny.

Przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy przy ulicy 1 Maja 2   w Żarowie powstanie nowoczesny obiekt sportowy, na który Gmina pozyskała środki unijne i jako jedna z szes­nastu pierwszych gmin w województwie dolnoślą­skim i jedyna w powiecie świdnickim zakwalifikowała się do pionierskiego progra­mu budowy obiektów spor­towych na Dolnym Śląsku – „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”. Obiekt będzie składał się z czterotoro­wej bieżni lekkoatletycznej  z nawierzchnią syntetyczną o obwodzie 200 m, sześcioto­rowej bieżni do sprintu o dłu­gości 60 m, skoczni w dal z 40 -metrowym rozbiegiem, stanowiska do pchnięcia kulą oraz boiska wewnątrz bieżni.  Prace przy budowie rozpoczną się na wiosnę tego roku.

TURNIEJ RZUCANKI KLAS 6

19 WRZEŚNIA rozegraliśmy Turniej Rzucanki dziewcząt klas 6. Każda z klas wystawiła 6 zawodniczek, które dzielnie walczyły o każdy punkt. Po zaciętej rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzców:

1 miejsce- klasa 6d

2 miejsce- klasa 6a

3 miejsce- klasa 6b

4 miejsce- klasa 6c

Każda klasa otrzymała pamiątkowe dyplomy, które powędrowała na klasowe tablice dekoracyjne. Organizatorem Turnieju była pani Lidia Kądziołka. Już w październiku odbędzie się Turniej Ringo- chętnych serdecznie zapraszamy.

JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

21 września w okolicach Gimnazjum w Żarowie odbywały się Jesienne Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowało 86 uczniów, zdobyliśmy następujące miejsca:

1 miejsce- Aleksandra Buchowska, Julita Firuta, Wiktor Zaremba,

3 miejsce Piotr Teszner

Wśród uczniów klas nauczania początkowego Oskar Leśniak zdobył 3 miejsce, a Kamil Wołek 2 miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne biegi, które odbędą się z okazji Dnia Niepodległości.