• Rok szkolny 2011/2012

• 2012r.

Jak wszystkim nam wiadomo, schroniska dla zwierząt są przepełnione. Tysiące psów i kotów trafia do nich. Najczęściej są to zwierzęta stare, którym nieodpowiedzialni właściciele nie pozwalają dożyć spokojnej starości.Dnia 10 maja grupa uczniów wraz z panią Agatą zawiozła wałbrzyskiemu schronisku karmy, które przynosiliście. Pragniemy serdecznie podziękować paniom Agnieszce i Beacie za to, że pozwoliły na przechowywanie darowizn w bibliotece i za nakłanianie Was do pomagania zwierzętom. Gorące podziękowania dla pani Ireny za dostarczenie materiałów z TOZu i oczywiście podziękowania dla pani Agaty za czuwanie nad całą akcją. Wielkie dzięki dla klas 5d i 6a za zgromadzenie największej ilości karm, i wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli zwierzętom.

DZIĘKUJEMY !

Magdalena Grzeszczak

Sara Marzec

VI A

2012r.

Akcja zbierania żywności dla zwierząt

Trwa akcja zbierania żywności oraz innych niezbędnych dla funkcjonowania zwierząt środków. Wszystkich tych, którym nie jest obojętny los zwierząt zapraszam do przyłączenia się do tej akcji i przynoszenia karmy, makaronu, ryżu, kaszy, zbednych misek , kocy itp. do biblioteki szkolnej.

NIE BĄDŻ OBOJĘTNY NA LOS CZWORONOGÓW!!

KAWIARENKA  LITERACKA

W grudniu w bibliotece szkolnej rozpoczęła swoją działalność Kawiarenka Literacka. Kawiarenka funkcjonuje w każdy piątek na długiej przerwie.

Przyjęcia w kawiarence cieszą się dużym zainteresowaniem. Dają możliwość miłego i spokojnego spędzenia czasu na długiej przerwie.

W grudniowe piątki lektorem w Kawiarence Literackiej była pani Ewa Bertoletti de Luchio, która ciepłym i poetyckim głosem czytała książki własnego tłumaczenia.

W kolejne piątki zapraszamy na "głośne czytanie" w wykonaniu min. pani Edyty Ogonowskiej, pani dyrektor Urszuli Rurarz, pani sekretarki.

WYSTAWA  BIŻUTERII  W  BIBLIOTECE  SZKOLNEJ

Od początku grudnia w bibliotece szkolnej można podziwiać biżuterią wykonaną przez uczennice klas IV-ych- Dominikę dworzańską, Zuzannę Mision, Basię Chodyniecką i Weronikę Jastrząb. Te uzdolnione dziewczyny, mające zacięcie artystyczne, własnoręcznie wykonują piękne kolczyki i bransoletki z koralików, suszonych owoców i muszelek. Wystawa na bieżąco uzupełniana jest nowymi wytworami. Zapraszamy więc do podziwiania precyzyjnie i pomysłowo wykonanych ozdób. Wystawa potrwa do końca lutego.

Julia Hanc

2011r.

Konkurs  Pięknego  Czytania

28 października 2011 w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania. W konkursie wzięło udział 28 uczestników- przedstawicieli klas III- IV wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Uczniowie czytali opowiadania Grzegorza Kasdepke „Kacperiada czyli opowiadania nie tylko dla łobuzów” oraz książkę J.R.R. Tolkiena „Hobbit czyli tam iz powrotem”. Jury oceniało: płynność czytania, dykcję i oddanie nastroju. Zwycięzcy wyłonieni zostali w dwóch kategoriach:

Klasy  III-IV: Klasy  V-VI:
          I miejsce        Jakub Pawlik             - kl.4a I miejsce        Klaudia Kuźma         -kl. 5d
          II miejsce      Aleksandra Heród     - kl. 4b II miejsce      Joanna Dzikowska  - kl. 5d
          III miejsce     Jakub Dulemba         - kl.3a III miejsce     Iga Wasilewska        - kl. 5d
          Wyróżnienie  Natalia Dominik       - kl. 3c

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

10.2011r.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Miesiąc październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Zapraszamy więc w progi naszej szkolnej biblioteki. Przez cały miesiąc proponujemy atrakcyjne imprezy czytelnicze i liczne niespodzianki.

• Proponujemy „słodkie wypożyczanie”- we wszystkie piątki października
          • Loterię fantową
          • Sprzedaż ciasteczek z wróżbami
          • Wystawę „Jak powstaje książka”
          • Konkurs Pięknego Czytania
          • „Głośne czytanie” na długich przerwach zainaugurowane przez panią dyrektor

Zachęcamy też do darowania bibliotece własnych książek, czasopism lub filmów DVD. Dary zostaną opieczętowane i przeznaczone do wypożyczania.

Biblioteka szkolna to najważniejsze miejsce w szkole!!!    Dowód?

Jej święto trwa cały miesiąc.

10.2011r.

Biblioteka Szkolna

Konkurs Pięknego Czytania

W piątek – 28.10.2011r. W bibliotece szkolnej odbędzie sięKonkurs Pięknego Czytania. Zapraszamy przedstawicieli klas 3 – 6 na trzeciej i czwartej lekcji. Jury, w skład którego wejdą przedstawiciele Koła Przyjaciół Biblioteki i Samorządu Uczniowskiego, wyłoni zwycięzców.

Oceniana będzie: płynność czytania, dykcja i oddanie nastroju utworu.

Zapraszamy i życzymy powodzenia.