• Warto przeczytać!

WARTO CZYTAĆ! - SPRAWDŹ, DLACZEGO? - Warto_czytac.pdf

Z okazji MIĘDZYNARODOWEGO  DNIA ZWIERZĄT przedstawiamy

propozycje książkowe dostępne w Bibliotece Szkolnej:

1. Summer J. : Moje życie z psem imieniem George

Cudowny i okropny pies w zabawnej i wzruszającej opowieści dla wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych. Mieszkanie pod jednym dachem z kapryśnym i wymagającym spanielem to nie lada wyzwanie.

1. Bella i Sebastian. Przyjaciele na całe życie

Wzruszająca opowieść o odwadze, przyjaźni i odpowiedzialności. Sebastian opiekuje się Bellą i trójką jej szczeniaków, którym zagraża wielkie niebezpieczeństwo.

1. Pennypacker S.: Pax

Fascynująca opowieść o chłopcu i jego lisie., o stracie i miłości, dzikiej przyrodzie i wolności oraz wojnie. Dynamiczna akcja, prawdziwe emocje.

1. Donaldson J. : Pies i człowiek. Jak żyć zgodnie pod jednym dachem

Rewolucyjna książka, która pozwoli Ci zrozumieć więź pomiędzy człowiekiem i psem. Pies postępujący zgodnie z zasadami właściwymi jego gatunkowi często popada w konflikt z człowiekiem. A przecież to zadaniem właściciela jest mądre wpływanie na zachowania psa, tak aby życie pod jednym dachem dla obu stron było prawdziwą radością.

1. Cameron W. Bruce: Był sobie pies

Ciepła i chwytająca za serce opowieść o losach najbardziej wyszczekanego bohatera książki.

1. Jak dbać o koty i kocięta

Wszystko co musisz wiedzieć, aby Twój kot był zdrowy i szczęśliwy. Fachowe informacje i przyjacielskie rady.

1. Jak opiekować się kotem

Wyjątkowy poradnik, który pomoże najmłodszym poznać wiele cennych, potrzebnych i praktycznych informacji dotyczących opieki nad kotem. Dodatkową zaletą książki są piękne zdjęcia, zabawne rysunki oraz mnóstwo ciekawostek dotyczących kotów z całego świata.

1. Kozińska D.: Czemu pies sąsiada od wczoraj nie szczeka, czyli 101 pytań o psy

O psach napisano już wszystko. Autorka przedstawia inny pogląd na zwierzę, które uchodzi za najlepszego z naszych przyjaciół. Przede wszystkim podkreśla, czym pies nie jest. Otóż nie jest idealnym prezentem dla urodzinowym dla trzylatka, najtańszym ochraniarzem przed włamaniem, nie jest też owłosionym czworonożnym człowiekiem.

1. Starke K.: Jak się opiekować i zaprzyjaźnić. Pies

Pogodny, kolorowy poradnik, który zawiera mnóstwo cennych rad dotyczących opieki nad psami. Zabawne ilustracje i kolorowe fotografie.

1. Wojciechowska M. : Zwierzaki świata

Fascynujące królestwo zwierząt. Opowieści bawią, uczą dbałości o naturę, motywują do stawiania sobie wyzwań, do marzeń i tego, żeby mieć odwagę je spełniać.

1. Konie. Poznaj ich sekrety i tajemnice
            Czy wiesz, że daleki przodek konia mieszkał w lesie i był wielkości psa? Ile zębów ma koń? Jak dawno został udomowiony? Czy konie się śmieją? Co mówią końskie uszy? Czy zebra jest kuzynką konia? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tej książce.

2. Serie o zwierzętach:

• Zaopiekuj się mną