• Rok szkolny 2010/2011

• Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

Konkurs fotograficzny pt. „Żarowskie pejzaże”, ogłoszony przez bibliotekę szkolną, cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Udział w nim wzięło 20 uczestników. Wszyscy zaprezentowali artystyczne fotografie ukazujące piękno przyrody naszej okolicy.

Jury miało „trudny orzech do zgryzienia”, ponieważ wybranie zwycięzcy było bardzo trudne. Dlatego też wyłoniono 7 wyróżnień specjalnych, a otrzymali je:

Monika Głodo –kl. 5c

Małgorzata Horoszczak- kl. 5c

Zuzanna Ziobro- kl. 6c

Wojciech Wołkanowski- kl. 4a

Kacper Grabowski- kl. 4c

Jakub Lisiecki- kl. 4c

Basia Chodyniecka-kl. 0

Wyróżnienia specjalne za  FOTOREPORTAŻE otrzymali:

Michał Kabaczko- kl. 3a

Damian Tyrański- kl. 3a

I  MIEJSCE ZDOBYŁA   JAGODA  DYDYŃSKA- uczennica kl. 5a

Laureatka otrzymała aparat cyfrowy, aby mogła kontynuować swoją pasję. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i albumy fotograficzne.

Wystawa pokonkursowa znajduje się przy bibliotece szkolnej. Zapraszamy do podziwiania pięknych, artystycznych ujęć.

Natalia Kosińska

22. 03. 2011

W dniu 22 marca 2011 r. uczniowie z Klubu Przyjaciół Biblioteki spotkali się z autorem książek dla dzieci i młodzieży Mariuszem Niemyckim. Spotkanie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Żarowie.

Pan M. Niemycki zaprezentował nam swoją twórczość i fragmenty słuchowisk radiowych. Były zagadki dźwiękowe, wspólne śpiewanie i czytanie fragmentów książek. Mogliśmy zdobyć nagrodę książkową w konkursach. Po spotkaniu pan  M. Niemycki podpisywał  autografy. Mieliśmy również możliwość kupienia książek pisarza.

Kilka informacji o pisarzu:

- wydał około 30 bajek dla młodszych dzieci,

- jest autorem licznych słuchowisk, emitowanych na antenie Radia BIS oraz Programu Pierwszego Polskiego Radia,

- został wyróżniony Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego (2004 r.) „ za pogodną i pełną dynamiki twórczość dla czytelników w różnym wieku”

- otrzymał wyróżnienie w ramach II Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Wydawnictwa TELBIT za powieść dla młodzieży „Zośka Brat”.

Oto tytuły wybrane książek M. Niemyckiego:

Kraina Obi-Boków, Nadzieja Obi-Boków, Bohater Obi-Boków, Ptak, Cyna i pies sąsiadów, Ptak, Cyna i luneta wisielca, Inter Cyna, Zuzia na zamku Białej Damy, Zuzia i Panna N., Zuzia i skarby katedr, Przypadki Damianka (12 części w formie minipowieści) i wiele innych – około 60 tytułów.

Książki M. Niemyskiego są dostępne w Bibliotece Publicznej w Żarowie. Biblioteka szkolna również ma w planach zakup książek pisarza.

Zachęcamy wszystkich do czytania i poznawania twórczości współczesnych autorów. Proponujemy także książki, które czytali właśnie oni (o czym dowiedzieliśmy się od samego M. Niemyskiego) – dzieł A. Bahdaja, Z. Nienackiego i E. Niziurskiego.

8.03.2011

8 marca 2011 r. obchodziłyśmy Dzień Kobiet w bibliotece. Spotkałyśmy się po lekcjach przy herbatce i ciastkach. Na naszym spotkaniu nie obyło się jednak bez pracy, ponieważ przygotowujemy spektakl pt. „Eko Fakty”. Już 21. marca premiera! Czas więc nas „goni”, a my próbujemy go dogonić…

Wszystkim kobietom i dziewczętom życzymy przede wszystkim uśmiechu i optymizmu!

9.01.2011

„XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” – pomoc w pracach Sztabu WOŚP działającego przy naszej szkole.

25.11.2010

„Światowy Dzień Pluszowego Misia”.

25.10.2010

„Konkurs Pięknego Czytania”

„Szkolny Konkurs Czytelniczy” – trwa cały rok szkolny

14.10.2010